Valged roosid, Valerian Loik Valerian Loik viljeles nii figuraalkompositsioone, linnavaateid kui ka natüürmorte, neist viimast on peetud üheks tema tugevamaks maali¾anriks. Neis on tajutav elu ning tuntav inimeste lähedus, mida tegelikkuses on jäädvustada isegi raskem kui inimest ennast. Kunstnik Enn Põldroos on Loigu natüürmortide kohta kirjutanud: “Eesmärgina näib domineerivat koloriidiprobleemide lahendamine. Kunstnik katsetab erinevate värvikooskõlade ja kontrastidega, et siis kõigepealt ise vaadata, mis sellest välja tuleb. Ja ka kunstihuviline tajub neis eelkõige seda otsivat ja vaatlevat, avastuste poole pürgivat vaimu. Ning seepärast need pildid meeldivad. " Valerian Loik alustas kunstiõpinguid 1920. a. N. Rothi erastuudios ning jätkas Tartus kunstikoolis “Pallas", mille lõpetas Ado Vabbe õpilasena 1935. a. Põlise tallinlasena siirdus kunstnik tagasi pealinna, kus töötas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. 2010 Valged roosid, Valerian Loik E-kunstisalongis Loik Valerian
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Valged roosid, Valerian Loik E-kunstisalongis
Valerian Loik (1904-1986)

Valged roosid

1986 Õli,lõuend. 60x48. Signatuuriga.
Alghind: € 900€(14081.94EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Valerian Loik viljeles nii figuraalkompositsioone, linnavaateid kui ka natüürmorte, neist viimast on peetud üheks tema tugevamaks maali¾anriks. Neis on tajutav elu ning tuntav inimeste lähedus, mida tegelikkuses on jäädvustada isegi raskem kui inimest ennast. Kunstnik Enn Põldroos on Loigu natüürmortide kohta kirjutanud: “Eesmärgina näib domineerivat koloriidiprobleemide lahendamine. Kunstnik katsetab erinevate värvikooskõlade ja kontrastidega, et siis kõigepealt ise vaadata, mis sellest välja tuleb. Ja ka kunstihuviline tajub neis eelkõige seda otsivat ja vaatlevat, avastuste poole pürgivat vaimu. Ning seepärast need pildid meeldivad."
Valerian Loik alustas kunstiõpinguid 1920.a. N. Rothi erastuudios ning jätkas Tartus kunstikoolis “Pallas", mille lõpetas Ado Vabbe õpilasena 1935.a. Põlise tallinlasena siirdus kunstnik tagasi pealinna, kus töötas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Valged roosid, Valerian Loik

Valerian Loik (1904-1986) Valged roosid 1986 Õli,lõuend 60x48 Valerian Loik viljeles nii figuraalkompositsioone, linnavaateid kui ka natüürmorte, neist viimast on peetud üheks tema tugevamaks maali¾anriks. Neis on tajutav elu ning tuntav inimeste lähedus, mida tegelikkuses on jäädvustada isegi raskem kui inimest ennast. Kunstnik Enn Põldroos on Loigu natüürmortide kohta kirjutanud: “Eesmärgina näib domineerivat koloriidiprobleemide lahendamine. Kunstnik katsetab erinevate värvikooskõlade ja kontrastidega, et siis kõigepealt ise vaadata, mis sellest välja tuleb. Ja ka kunstihuviline tajub neis eelkõige seda otsivat ja vaatlevat, avastuste poole pürgivat vaimu. Ning seepärast need pildid meeldivad." Valerian Loik alustas kunstiõpinguid 1920.a. N. Rothi erastuudios ning jätkas Tartus kunstikoolis “Pallas", mille lõpetas Ado Vabbe õpilasena 1935.a. Põlise tallinlasena siirdus kunstnik tagasi pealinna, kus töötas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna.

Valged roosid, Valerian Loik E-kunstisalongis

Loik Valerian
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük