9 Tänavavaade, Jaan Elken Jaan Elken õppis Eesti Riikliku Kunstiinstituudis aastatel 1972–1977 arhitektuuri erialal. Käesolev akvarell „Tänavavaade“ on põnev näide tunnustatud kunstniku ja õppejõu kõige varasemast loomingust, eriti võttes arvesse, et tavapäraselt on õpinguaegseid ja n-ö koolitöid säilinud küllatki harva. Tööst nähtub noore üliõpilase huvi linnaruumi ning selle isikupäraste nurgataguste ja hoovide vastu. Käesolev akvarell on suurepärane ajastu näide, milles on selgelt tajutav 1970ndate hõng. Elkeni jaoks tähendasid aga 1970ndad eelkõige otsingute aega, mil teda köitis nii maaliline maal kui ka kontseptualism, nii läänelik kultuuriruum kui kõik see, mis koduselt tuttav. Kõige selle taustal kujunes aga kindlalt üheks olulisemaks inspiratsiooniallikaks just linnaruum. 2008 9. Tänavavaade, Jaan Elken E-kunstisalongis Elken Jaan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
9. Tänavavaade, Jaan Elken E-kunstisalongis

9. Tänavavaade

1970-1980. Akvarell, paber. Ava 58,5x37,5. Signatuuriga.
Alghind: € 1200
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Jaan Elken õppis Eesti Riikliku Kunstiinstituudis aastatel 1972–1977 arhitektuuri erialal. Käesolev akvarell „Tänavavaade“ on põnev näide tunnustatud kunstniku ja õppejõu kõige varasemast loomingust, eriti võttes arvesse, et tavapäraselt on õpinguaegseid ja n-ö koolitöid säilinud küllatki harva.
Tööst nähtub noore üliõpilase huvi linnaruumi ning selle isikupäraste nurgataguste ja hoovide vastu. Käesolev akvarell on suurepärane ajastu näide, milles on selgelt tajutav 1970ndate hõng. Elkeni jaoks tähendasid aga 1970ndad eelkõige otsingute aega, mil teda köitis nii maaliline maal kui ka kontseptualism, nii läänelik kultuuriruum kui kõik see, mis koduselt tuttav. Kõige selle taustal kujunes aga kindlalt üheks olulisemaks inspiratsiooniallikaks just linnaruum.

9. Tänavavaade, Jaan Elken E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

9 Tänavavaade, Jaan Elken

Jaan Elken 9 Tänavavaade 1970-1980 Jaan Elken õppis Eesti Riikliku Kunstiinstituudis aastatel 1972–1977 arhitektuuri erialal. Käesolev akvarell „Tänavavaade“ on põnev näide tunnustatud kunstniku ja õppejõu kõige varasemast loomingust, eriti võttes arvesse, et tavapäraselt on õpinguaegseid ja n-ö koolitöid säilinud küllatki harva. Tööst nähtub noore üliõpilase huvi linnaruumi ning selle isikupäraste nurgataguste ja hoovide vastu. Käesolev akvarell on suurepärane ajastu näide, milles on selgelt tajutav 1970ndate hõng. Elkeni jaoks tähendasid aga 1970ndad eelkõige otsingute aega, mil teda köitis nii maaliline maal kui ka kontseptualism, nii läänelik kultuuriruum kui kõik see, mis koduselt tuttav. Kõige selle taustal kujunes aga kindlalt üheks olulisemaks inspiratsiooniallikaks just linnaruum.

9. Tänavavaade, Jaan Elken E-kunstisalongis

Elken Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük