Parents guided transpotting, Jaan Jaan Elken kuulub kahtluseta Eesti mõjukaimate maalijate hulka, kelle loomingu mõistmine ei olegi nii lihtne, kui esmapilgul arvata võiks. Selleks, et mõista Elkeni loomingut, peab mõistma kunstnikku ennast. 2005. a. on ta oma isiknäituse “Maalid 1978-2005" juurde kirjutanud: “Rääkida minu puhul abstraktsusest on ilmselge pealiskaudsus, ajendid ja õhustik viitavad alati konkreetsetele sündmustele, struktuuridele, kasvõi vaid psüühiliselt läbielatust pärit mälufragmendile. Viidetest ja tsitaatidest on tööd kohati lausa tiined: usaldan pastoosse maalilise faktuuri kõrval teksti kui pildistruktuuri lahutamatut osa, sellest ongi kujunemas minu uus kunstiline DNA. " Maal “Parents guided trainspotting" on teos, kus lõuendile kantud teksti ei saa ülejäänud tööst lahti rebida - neid tuleb vaadata koos, sest sõnum on osa kunstniku väljendusvormist. Jaan Elken on loonud peamiselt hüperrealistlikke maale, kuid 1980. aastate II poolel muutus väljenduslaad ekspressiivsemaks ning ilmnes märgatav areng abstraktsuse suunas. Ladina keeles tähendab “abstactio" eraldamist. Nähtub, et hüperrealistlike maalide kõrvale loodud abstraktsed taiesed ongi kunstniku püüd eemalduda igapäevasest ja silmaga nähtavast ning tuua pinnale kõik, mis on peidus tema mälestustes ning eluloos. 2020 Parents guided transpotting, Jaan Elken E-kunstisalongis Elken Jaan
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Parents guided transpotting, Jaan Elken E-kunstisalongis

Parents guided transpotting

1998 Õli,lõuend 87 x 130
Alghind: € 27000/€1725
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Jaan Elken kuulub kahtluseta Eesti mõjukaimate maalijate hulka, kelle loomingu mõistmine ei olegi nii lihtne, kui esmapilgul arvata võiks. Selleks, et mõista Elkeni loomingut, peab mõistma kunstnikku ennast. 2005.a. on ta oma isiknäituse “Maalid 1978-2005" juurde kirjutanud: “Rääkida minu puhul abstraktsusest on ilmselge pealiskaudsus, ajendid ja õhustik viitavad alati konkreetsetele sündmustele, struktuuridele, kasvõi vaid psüühiliselt läbielatust pärit mälufragmendile. Viidetest ja tsitaatidest on tööd kohati lausa tiined: usaldan pastoosse maalilise faktuuri kõrval teksti kui pildistruktuuri lahutamatut osa, sellest ongi kujunemas minu uus kunstiline DNA."
Maal “Parents guided trainspotting" on teos, kus lõuendile kantud teksti ei saa ülejäänud tööst lahti rebida - neid tuleb vaadata koos, sest sõnum on osa kunstniku väljendusvormist.
Jaan Elken on loonud peamiselt hüperrealistlikke maale, kuid 1980. aastate II poolel muutus väljenduslaad ekspressiivsemaks ning ilmnes märgatav areng abstraktsuse suunas. Ladina keeles tähendab “abstactio" eraldamist. Nähtub, et hüperrealistlike maalide kõrvale loodud abstraktsed taiesed ongi kunstniku püüd eemalduda igapäevasest ja silmaga nähtavast ning tuua pinnale kõik, mis on peidus tema mälestustes ning eluloos.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Parents guided transpotting, Jaan

Jaan Elken Parents guided transpotting 1998 Õli,lõuend 87 x 130 Alghind: € 27000/€1725 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Jaan Elken kuulub kahtluseta Eesti mõjukaimate maalijate hulka, kelle loomingu mõistmine ei olegi nii lihtne, kui esmapilgul arvata võiks. Selleks, et mõista Elkeni loomingut, peab mõistma kunstnikku ennast. 2005.a. on ta oma isiknäituse “Maalid 1978-2005" juurde kirjutanud: “Rääkida minu puhul abstraktsusest on ilmselge pealiskaudsus, ajendid ja õhustik viitavad alati konkreetsetele sündmustele, struktuuridele, kasvõi vaid psüühiliselt läbielatust pärit mälufragmendile. Viidetest ja tsitaatidest on tööd kohati lausa tiined: usaldan pastoosse maalilise faktuuri kõrval teksti kui pildistruktuuri lahutamatut osa, sellest ongi kujunemas minu uus kunstiline DNA."Maal “Parents guided trainspotting" on teos, kus lõuendile kantud teksti ei saa ülejäänud tööst lahti rebida - neid tuleb vaadata koos, sest sõnum on osa kunstniku väljendusvormist. Jaan Elken on loonud peamiselt hüperrealistlikke maale, kuid 1980. aastate II poolel muutus väljenduslaad ekspressiivsemaks ning ilmnes märgatav areng abstraktsuse suunas. Ladina keeles tähendab “abstactio" eraldamist. Nähtub, et hüperrealistlike maalide kõrvale loodud abstraktsed taiesed ongi kunstniku püüd eemalduda igapäevasest ja silmaga nähtavast ning tuua pinnale kõik, mis on peidus tema mälestustes ning eluloos.

Parents guided transpotting, Jaan Elken E-kunstisalongis

Elken Jaan
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük