Baleriin Elfriede Saariku portree, Hallop on tuntud eelkõige kui maastikumaalija, kes hilisemas loomingus jäädvustas põhiliselt Võrumaa vaateid. Kunstniku varasem looming on küllalt haruldane ning üllatusi pakkub ka seekordne “Baleriin Elfriede Saariku portree", mis tutvustab Hallopit kui portretisti. Kunstnik kujutab noort naist istumas neutraalsel foonil, mis toob figuuri mõjusalt esile. Neiu valge pluus rõhutab portreteeritava noorust ning aitab tema näol mõjule pääseda. Modelli poosis on ujedust ja pisut kramplikust. Tema riietus ja olek toob silmade ette 1930. aastate naisetüübi, mida on oma maalidel jäädvustanud mitmed kunstnikud. Tööl on sugulust J. Võerahansu antud perioodi maalidega. Samast ajastust pärineb veel teinegi E. Saariku portree, mille on maalinud Gustav Raud. Viimaselt on käesoleva oksjoni valikus E. Saariku tulevase abikaasa helilooja E. Tubina portree 2004 Baleriin Elfriede Saariku portree, Ernst Hallop E-kunstisalongis Hallop Ernst
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Baleriin Elfriede Saariku portree, Ernst Hallop E-kunstisalongis
Ernst Hallop (1908-1980)

Baleriin Elfriede Saariku portree

1938 Õli, lõuend.
108 x 84. Signatuuriga.
Alghind: € 18000/€1150
12. Meistrite teosed
23.10.2004 Mustpeade Maja

Hallop on tuntud eelkõige kui maastikumaalija, kes hilisemas loomingus jäädvustas põhiliselt Võrumaa vaateid. Kunstniku varasem looming on küllalt haruldane ning üllatusi pakkub ka seekordne “Baleriin Elfriede Saariku portree", mis tutvustab Hallopit kui portretisti. Kunstnik kujutab noort naist istumas neutraalsel foonil, mis toob figuuri mõjusalt esile. Neiu valge pluus rõhutab portreteeritava noorust ning aitab tema näol mõjule pääseda. Modelli poosis on ujedust ja pisut kramplikust. Tema riietus ja olek toob silmade ette 1930. aastate naisetüübi, mida on oma maalidel jäädvustanud mitmed kunstnikud. Tööl on sugulust J. Võerahansu antud perioodi maalidega. Samast ajastust pärineb veel teinegi E. Saariku portree, mille on maalinud Gustav Raud. Viimaselt on käesoleva oksjoni valikus E. Saariku tulevase abikaasa helilooja E. Tubina portreeErnst Hallop (1908-1980)
Maalikunstnik,
sündinud 1908 Gat¹inas, surnud 1980 Tallinnas. Õppis aastast 1926“Pallases“ (A. Vabbe juhendusel), lõpetas selle 1934. Täiendas end 1935-37 Inglismaal, Prantsusmaal ja Itaalias. Tegutses seejärel vabakunstnikunaVõrus.
Viljeles pastell- ja õlimaali, kriidi- ja söejoonistust ning monotüüpiat,¾anreist eelistas maastikku ja portreed. Valdab tõsine, pisut eleegiline meeleolu, motiivistik on tavapärane.
Näitused aastast 1933.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Baleriin Elfriede Saariku portree,

Ernst Hallop (1908-1980) Baleriin Elfriede Saariku portree 1938 Õli, lõuend 108 x 84 Hallop on tuntud eelkõige kui maastikumaalija, kes hilisemas loomingus jäädvustas põhiliselt Võrumaa vaateid. Kunstniku varasem looming on küllalt haruldane ning üllatusi pakkub ka seekordne “Baleriin Elfriede Saariku portree", mis tutvustab Hallopit kui portretisti. Kunstnik kujutab noort naist istumas neutraalsel foonil, mis toob figuuri mõjusalt esile. Neiu valge pluus rõhutab portreteeritava noorust ning aitab tema näol mõjule pääseda. Modelli poosis on ujedust ja pisut kramplikust. Tema riietus ja olek toob silmade ette 1930. aastate naisetüübi, mida on oma maalidel jäädvustanud mitmed kunstnikud. Tööl on sugulust J. Võerahansu antud perioodi maalidega. Samast ajastust pärineb veel teinegi E. Saariku portree, mille on maalinud Gustav Raud. Viimaselt on käesoleva oksjoni valikus E. Saariku tulevase abikaasa helilooja E. Tubina portree

Baleriin Elfriede Saariku portree, Ernst Hallop E-kunstisalongis

Hallop Ernst
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük