Kabaree, Ernst Tiido E-kunstisalongis Graafik Ernst Tiido astus Pallasesse 1939. aastal, tema graafikaõpetajateks olid Arkadio Laigo ja Ado Vabbe. 1946. aastal lõpetas kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Graafilise lehe "Kabaree“ keskmeks on poolaktis kujutatud naisfiguur, keda ümbritsevad nii mees- kui naissoost külastajad. Teose kompositsioon on terviklik ning hästi üles ehitatud keskendades pinge just karakteerses poosis oleva naise peale. Kuna Ernst Tiido on tuntud peamiselt oma maastikuvaadete poolest, on antud töö tema loomingus küllaltki haruldane oma teema poolest. Meistritöö Kabaree, Ernst Tiido E-kunstisalongis Tiido Ernst
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Kabaree, Ernst Tiido E-kunstisalongis

Kabaree

1945 Külmnõel, paber. Plm 26,5x 20,3. Signeeritud
Alghind: 465, lõpphind: 590
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Graafik Ernst Tiido astus Pallasesse 1939. aastal, tema graafikaõpetajateks olid Arkadio Laigo ja Ado Vabbe. 1946. aastal lõpetas kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituudi.
Graafilise lehe "Kabaree“ keskmeks on poolaktis kujutatud naisfiguur, keda ümbritsevad nii mees- kui naissoost külastajad. Teose kompositsioon on terviklik ning hästi üles ehitatud keskendades pinge just karakteerses poosis oleva naise peale. Kuna Ernst Tiido on tuntud peamiselt oma maastikuvaadete poolest, on antud töö tema loomingus küllaltki haruldane oma teema poolest.Ernst Tiido
Graafik Ernst Tiido sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1957. aastal Tartus. Astus Pallasesse 1939. aastal, tema graafikaõpetajateks olid Arkadio Laigo ja Ado Vabbe. 1946. aastal lõpetas kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Töötas 1947–1949 samas graafikaõppejõuna, seejärel oli vabakunstnik. Kunstnike Liidu liige alates 1946. aastast.Tema loomingu iseloomustamiseks on ikka kasutatud epiteete tundlik ja poeetiline. Tiido viljeles erinevaid sügavtrükitehnikaid ning tema lehed paistavad silma varjundirikka tonaalsusega. Kunstnik on enim tuntud kui linnapiltide ja maastikuvaadete meister.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kabaree, Ernst Tiido E-kunstisalongis

Ernst Tiido Kabaree 1945 Külmnõel, paber Plm 26,5x 20,3 Graafik Ernst Tiido astus Pallasesse 1939. aastal, tema graafikaõpetajateks olid Arkadio Laigo ja Ado Vabbe. 1946. aastal lõpetas kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Graafilise lehe "Kabaree“ keskmeks on poolaktis kujutatud naisfiguur, keda ümbritsevad nii mees- kui naissoost külastajad. Teose kompositsioon on terviklik ning hästi üles ehitatud keskendades pinge just karakteerses poosis oleva naise peale. Kuna Ernst Tiido on tuntud peamiselt oma maastikuvaadete poolest, on antud töö tema loomingus küllaltki haruldane oma teema poolest.

Kabaree, Ernst Tiido E-kunstisalongis

Tiido Ernst
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük