Tartu motiiv, Ernst Tiido Ernst Tiido astus “Pallasesse" 1939. aastal, tema graafikaõpetajateks olid Arkadio Laigo ja Ado Vabbe. 1946. aastal lõpetas kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Kunstniku meelistehnikaks kujunes sügavtrükk, milles lõi huvitava valgusekäsitluse ja faktuuriga linna- ja maastikuvaateid. Tema loomingu iseloomustamiseks on kasutatud sõnu tundlik ja poeetiline, mis väljendus esmalt kunstniku suhtumises ümbritsevasse ning teisalt tema oskuses jäädvustada nähtud motiive koos emotsioonidega. “Tartu motiiv" kuulub arvatavasti kunstniku 1947. a. loodud sarja “Taastatav Tartu". Teos pakub huvitava vaate toonasele linnale, kus esiplaanil sõuavad mehed parvega mööda Emajõge ning taamal kõrguvad majad ning tornid. Sume koloriit annab aimu valitsevast õhustikust, kus Tartut tabanud hävitustööd polnud veel linnapildist kadunud. 2005 Tartu motiiv, Ernst Tiido E-kunstisalongis Tiido Ernst
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu motiiv, Ernst Tiido E-kunstisalongis
Ernst Tiido (1913–1957)

Tartu motiiv

1947 Pehmelakk pm. 24 x 35,5
Alghind: € 7500/€479
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Ernst Tiido astus “Pallasesse" 1939. aastal, tema graafikaõpetajateks olid Arkadio Laigo ja Ado Vabbe. 1946. aastal lõpetas kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Kunstniku meelistehnikaks kujunes sügavtrükk, milles lõi huvitava valgusekäsitluse ja faktuuriga linna- ja maastikuvaateid. Tema loomingu iseloomustamiseks on kasutatud sõnu tundlik ja poeetiline, mis väljendus esmalt kunstniku suhtumises ümbritsevasse ning teisalt tema oskuses jäädvustada nähtud motiive koos emotsioonidega. “Tartu motiiv" kuulub arvatavasti kunstniku 1947.a. loodud sarja “Taastatav Tartu". Teos pakub huvitava vaate toonasele linnale, kus esiplaanil sõuavad mehed parvega mööda Emajõge ning taamal kõrguvad majad ning tornid. Sume koloriit annab aimu valitsevast õhustikust, kus Tartut tabanud hävitustööd polnud veel linnapildist kadunud.Ernst Tiido (1913–1957)
Graafik Ernst Tiido sündis 1913. aastal Tartus. Suri 1957. aastal Tartus. Astus Pallasesse 1939. aastal, tema graafikaõpetajateks olid Arkadio Laigo ja Ado Vabbe. 1946. aastal lõpetas kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Töötas 1947–1949 samas graafikaõppejõuna, seejärel oli vabakunstnik. Kunstnike Liidu liige alates 1946. aastast.Tema loomingu iseloomustamiseks on ikka kasutatud epiteete tundlik ja poeetiline. Tiido viljeles erinevaid sügavtrükitehnikaid ning tema lehed paistavad silma varjundirikka tonaalsusega. Kunstnik on enim tuntud kui linnapiltide ja maastikuvaadete meister.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu motiiv, Ernst Tiido

Ernst Tiido (1913–1957) Tartu motiiv 1947 Pehmelakk pm 24 x 35,5 Alghind: € 7500/€479 23 Ernst Tiido astus “Pallasesse" 1939. aastal, tema graafikaõpetajateks olid Arkadio Laigo ja Ado Vabbe. 1946. aastal lõpetas kunstnik Tartu Riikliku Kunstiinstituudi. Kunstniku meelistehnikaks kujunes sügavtrükk, milles lõi huvitava valgusekäsitluse ja faktuuriga linna- ja maastikuvaateid. Tema loomingu iseloomustamiseks on kasutatud sõnu tundlik ja poeetiline, mis väljendus esmalt kunstniku suhtumises ümbritsevasse ning teisalt tema oskuses jäädvustada nähtud motiive koos emotsioonidega. “Tartu motiiv" kuulub arvatavasti kunstniku 1947.a. loodud sarja “Taastatav Tartu". Teos pakub huvitava vaate toonasele linnale, kus esiplaanil sõuavad mehed parvega mööda Emajõge ning taamal kõrguvad majad ning tornid. Sume koloriit annab aimu valitsevast õhustikust, kus Tartut tabanud hävitustööd polnud veel linnapildist kadunud.

Tartu motiiv, Ernst Tiido E-kunstisalongis

Tiido Ernst
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük