Kevadtalvine maastik, Martin Taevere Riigikohtunikuna töötav Taevere puutus kunstiga kokku esimest korda 1916. aasta suvel, kui teda külastas Konrad Mägi. Mägiga tutvus Taevere oma sõnade järgi nii, et kuulis tuttavalt Mägi halvast majanduslikust ja tervislikust olukorrast. "Mu naine võttis ka tuld ja ma kutsusingi ta oma juurde suvitama. Olime üksteisele võhivõõrad. Tutvusime ja liginesime õige kiiresti. “ Samast ajast on hiljem Jaan Vahtra meenutanud üht humoorikat seika: "Sattusin Taeverele külla. Kohtasin seal Konrad Mäge. Nägin teda esimest korda, kuigi olin temast kui kunstnikust ammu kuulnud. Kuid tema maalinguist polnud mul aimu. Juhtus mulle seetõttu piinlik number. Istusime Taevere toas lõunalaual. Märkasin seintel rohkesti värskeid õlietüüde, mis sinna kuivama riputatud. Kuna nad sarnanesid väga Taevere etüüdidele, mida olin näinud eelmisel aastal, arvasin oma lihtsameelsuses, et etüüdid ongi Taevere omad, ja tegin nende kohta kiitva märkuse Taevere aadressil. Tekkis piinlik vaikus, kus Mägi oli surmtõsine, kuni Taevere minu eksimuse seletas, et need polegi tema, vaid Mäe etüüdid. Tõepoolest, minul oli väga raske vahet teha, sest tookordsed Mäe etüüdid polnud paremad Taevere omadest…“ Teos pärineb kunstnik Martin Taevere pärandist. 2001 Kevadtalvine maastik, Martin Taevere E-kunstisalongis Taevere Martin
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kevadtalvine maastik, Martin Taevere E-kunstisalongis
Martin Taevere (1879 - 1939)

Kevadtalvine maastik

1936 Õli, vineer. Signeeritud. 62x40
Alghind: € 890
29. E-Kunstisalongi XXIX oksjon
11.11.2012 kell 15, Raekoja plats 20, Tartu

Riigikohtunikuna töötav Taevere puutus kunstiga kokku esimest korda 1916. aasta suvel, kui teda külastas Konrad Mägi. Mägiga tutvus Taevere oma sõnade järgi nii, et kuulis tuttavalt Mägi halvast majanduslikust ja tervislikust olukorrast. "Mu naine võttis ka tuld ja ma kutsusingi ta oma juurde suvitama. Olime üksteisele võhivõõrad. Tutvusime ja liginesime õige kiiresti.“

Samast ajast on hiljem Jaan Vahtra meenutanud üht humoorikat seika: "Sattusin Taeverele külla. Kohtasin seal Konrad Mäge. Nägin teda esimest korda, kuigi olin temast kui kunstnikust ammu kuulnud. Kuid tema maalinguist polnud mul aimu. Juhtus mulle seetõttu piinlik number. Istusime Taevere toas lõunalaual. Märkasin seintel rohkesti värskeid õlietüüde, mis sinna kuivama riputatud. Kuna nad sarnanesid väga Taevere etüüdidele, mida olin näinud eelmisel aastal, arvasin oma lihtsameelsuses, et etüüdid ongi Taevere omad, ja tegin nende kohta kiitva märkuse Taevere aadressil. Tekkis piinlik vaikus, kus Mägi oli surmtõsine, kuni Taevere minu eksimuse seletas, et need polegi tema, vaid Mäe etüüdid. Tõepoolest, minul oli väga raske vahet teha, sest tookordsed Mäe etüüdid polnud paremad Taevere omadest…“

Teos pärineb kunstnik Martin Taevere pärandist.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kevadtalvine maastik, Martin Taevere

Martin Taevere (1879 - 1939) Kevadtalvine maastik 1936 Õli, vineer Signeeritud Riigikohtunikuna töötav Taevere puutus kunstiga kokku esimest korda 1916. aasta suvel, kui teda külastas Konrad Mägi. Mägiga tutvus Taevere oma sõnade järgi nii, et kuulis tuttavalt Mägi halvast majanduslikust ja tervislikust olukorrast. "Mu naine võttis ka tuld ja ma kutsusingi ta oma juurde suvitama. Olime üksteisele võhivõõrad. Tutvusime ja liginesime õige kiiresti.“ Samast ajast on hiljem Jaan Vahtra meenutanud üht humoorikat seika: "Sattusin Taeverele külla. Kohtasin seal Konrad Mäge. Nägin teda esimest korda, kuigi olin temast kui kunstnikust ammu kuulnud. Kuid tema maalinguist polnud mul aimu. Juhtus mulle seetõttu piinlik number. Istusime Taevere toas lõunalaual. Märkasin seintel rohkesti värskeid õlietüüde, mis sinna kuivama riputatud. Kuna nad sarnanesid väga Taevere etüüdidele, mida olin näinud eelmisel aastal, arvasin oma lihtsameelsuses, et etüüdid ongi Taevere omad, ja tegin nende kohta kiitva märkuse Taevere aadressil. Tekkis piinlik vaikus, kus Mägi oli surmtõsine, kuni Taevere minu eksimuse seletas, et need polegi tema, vaid Mäe etüüdid. Tõepoolest, minul oli väga raske vahet teha, sest tookordsed Mäe etüüdid polnud paremad Taevere omadest…“Teos pärineb kunstnik Martin Taevere pärandist.

Kevadtalvine maastik, Martin Taevere E-kunstisalongis

Taevere Martin
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük