Maastik jõega, Martin Taevere M. Taevere teenis elatist kohtunikuna, õhutust maalikunstiga tegelemiseks andis talle kunstnik Konrad Mägi. Viimane peatus suviti Võrumaal Kasaritsas Taevere juures ning nii käidi tihti koos maalimas. Maastikuvaade jäigi Taevere meelis¾anriks. Tema töis on tunda K. Mägi mõjutusi, eelkõige just täppivas pintslikirjas ja koloriidis. “Maastik jõega" on meeleolukas pilt kunstniku loomingust, mis on maalitud ilmselt Valgjõel. Kunstnik Jaan Vahtra kirjutas Taeverest (“Olion", nr. 11,1930): “Ta on etüüde maalinud nii, nagu ta neid motiive on näinud ja tundnud kesk elavat loodust, tal pole olnud ühtki muud eeskuju kui loodus oma tuhatepalgelises olemises. ". 2001 Maastik jõega, Martin Taevere E-kunstisalongis Taevere Martin
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik jõega, Martin Taevere E-kunstisalongis
Martin Taevere (1879 - 1939)

Maastik jõega

1936 Õli, vineer 60,6 x 40,2
Alghind: € 19000/€1214, lõpphind: € 19 000/ 1 214
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

M. Taevere teenis elatist kohtunikuna, õhutust maalikunstiga tegelemiseks andis talle kunstnik Konrad Mägi. Viimane peatus suviti Võrumaal Kasaritsas Taevere juures ning nii käidi tihti koos maalimas. Maastikuvaade jäigi Taevere meelis¾anriks. Tema töis on tunda K. Mägi mõjutusi, eelkõige just täppivas pintslikirjas ja koloriidis. “Maastik jõega" on meeleolukas pilt kunstniku loomingust, mis on maalitud ilmselt Valgjõel. Kunstnik Jaan Vahtra kirjutas Taeverest (“Olion", nr. 11,1930): “Ta on etüüde maalinud nii, nagu ta neid motiive on näinud ja tundnud kesk elavat loodust, tal pole olnud ühtki muud eeskuju kui loodus oma tuhatepalgelises olemises.".Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik jõega, Martin Taevere

Martin Taevere (1879 - 1939) Maastik jõega 1936 Õli, vineer 60,6 x 40,2 Alghind: € 19000/€1214, lõpphind: € 19 000/ 1 214 8 Meistrilt rahvale 06 M. Taevere teenis elatist kohtunikuna, õhutust maalikunstiga tegelemiseks andis talle kunstnik Konrad Mägi. Viimane peatus suviti Võrumaal Kasaritsas Taevere juures ning nii käidi tihti koos maalimas. Maastikuvaade jäigi Taevere meelis¾anriks. Tema töis on tunda K. Mägi mõjutusi, eelkõige just täppivas pintslikirjas ja koloriidis. “Maastik jõega" on meeleolukas pilt kunstniku loomingust, mis on maalitud ilmselt Valgjõel. Kunstnik Jaan Vahtra kirjutas Taeverest (“Olion", nr. 11,1930): “Ta on etüüde maalinud nii, nagu ta neid motiive on näinud ja tundnud kesk elavat loodust, tal pole olnud ühtki muud eeskuju kui loodus oma tuhatepalgelises olemises.".

Maastik jõega, Martin Taevere E-kunstisalongis

Taevere Martin
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük