Kuningas ja ööbik AHTammsaare Vive Tolli lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1953. aastal graafika erialal. „Temast kujunes poeetilise laadi olulisim kunstnik, kes oskuslikult kasutas muinasjuttudest pärit motiive õrna müütilise maailma konstrueerimisel. /. . . / Tolli teostes on kesksel kohal inimfiguur, just figuuri kaudu loob kunstnik oma illustratsioonidesse meeleolu,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Sirje Helme. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud 2018. aastal Eesti Rahvusraamatukogus toimunud kunstniku juubelinäitusel „Vive Tolli 90“. Näituse kuraator Mai Levin on kirjutanud: „Tema illustratsioonid lähtuvad tekstist, samas loob ta oma raamatukujundustes omaette pildimaailma, mis on nauditav tekstitagi. “ Vive Tolli illustratsioonid A. H. Tammsaare miniatuurile „Kuningas ja ööbik“ kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni. E-Kunstisalongi XXVII oksjon Kuningas ja ööbik. A. H. Tammsaare mapist, Vive Tolli E-kunstisalongis Tolli Vive
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kuningas ja ööbik. A.H.Tammsaare mapist, Vive Tolli E-kunstisalongis

Kuningas ja ööbik. A.H.Tammsaare mapist

1976. Söövitus, paber. Lm 41,4x35,8. Signatuuriga.
Alghind: € 850
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Vive Tolli lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1953. aastal graafika erialal. „Temast kujunes poeetilise laadi olulisim kunstnik, kes oskuslikult kasutas muinasjuttudest pärit motiive õrna müütilise maailma konstrueerimisel. /.../ Tolli teostes on kesksel kohal inimfiguur, just figuuri kaudu loob kunstnik oma illustratsioonidesse meeleolu,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Sirje Helme. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud 2018. aastal Eesti Rahvusraamatukogus toimunud kunstniku juubelinäitusel „Vive Tolli 90“. Näituse kuraator Mai Levin on kirjutanud: „Tema illustratsioonid lähtuvad tekstist, samas loob ta oma raamatukujundustes omaette pildimaailma, mis on nauditav tekstitagi.“ Vive Tolli illustratsioonid A. H. Tammsaare miniatuurile „Kuningas ja ööbik“ kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.Vive Tolli
On sündinud 1928. aastal. Aastast 1947 õppis ta kaks aastat Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis keraamikat. Lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika erialal. Täiendanud end mitmel pool, sh Jugoslaavias ja Kanadas. Töötanud Tallinnas 1953-82 vabakunstnikuna ja seejärel TKÜ õppejõuna. Ta on aastast 1957 Kunstnike Liidu liige ja aastast 1972 Soome Kalevala seltsi auliige.Tolli on silmapaistvamaid eesti graafikuid, 1950. aastate lõpu ja 1960. aastate eesti graafika uuendajaid. Loonud vaba- ja raamatugraafikat ning eksliibrideid. Tehnikaist kasutanud peamiselt söövitust. Omased on poeetilisus, mahe lürism ja teoseti soe huumor. Loomingus valdavad üldinimlikud teemad - inimese saatus, tema tundeilm ja unistused. Suri 2020. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kuningas ja ööbik AHTammsaare

Vive Tolli Kuningas ja ööbik A Vive Tolli lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1953. aastal graafika erialal. „Temast kujunes poeetilise laadi olulisim kunstnik, kes oskuslikult kasutas muinasjuttudest pärit motiive õrna müütilise maailma konstrueerimisel. /.../ Tolli teostes on kesksel kohal inimfiguur, just figuuri kaudu loob kunstnik oma illustratsioonidesse meeleolu,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Sirje Helme. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud 2018. aastal Eesti Rahvusraamatukogus toimunud kunstniku juubelinäitusel „Vive Tolli 90“. Näituse kuraator Mai Levin on kirjutanud: „Tema illustratsioonid lähtuvad tekstist, samas loob ta oma raamatukujundustes omaette pildimaailma, mis on nauditav tekstitagi.“ Vive Tolli illustratsioonid A. H. Tammsaare miniatuurile „Kuningas ja ööbik“ kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.

Kuningas ja ööbik. A. H. Tammsaare mapist, Vive Tolli E-kunstisalongis

Tolli Vive
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük