Kuningas ja ööbik AHTammsaare Vive Tolli lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1953. aastal graafika erialal. „Temast kujunes poeetilise laadi olulisim kunstnik, kes oskuslikult kasutas muinasjuttudest pärit motiive õrna müütilise maailma konstrueerimisel. /. . . / Tolli teostes on kesksel kohal inimfiguur, just figuuri kaudu loob kunstnik oma illustratsioonidesse meeleolu,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Sirje Helme. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud 2018. aastal Eesti Rahvusraamatukogus toimunud kunstniku juubelinäitusel „Vive Tolli 90“. Näituse kuraator Mai Levin on kirjutanud: „Tema illustratsioonid lähtuvad tekstist, samas loob ta oma raamatukujundustes omaette pildimaailma, mis on nauditav tekstitagi. “ Vive Tolli illustratsioonid A. H. Tammsaare miniatuurile „Kuningas ja ööbik“ kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni. 2011 Kuningas ja ööbik. A. H. Tammsaare mapist, Vive Tolli E-kunstisalongis Tolli Vive
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kuningas ja ööbik. A.H.Tammsaare mapist, Vive Tolli E-kunstisalongis
Vive Tolli (1928-2020)

Kuningas ja ööbik. A.H.Tammsaare mapist

1976. Söövitus, paber. Lm 41,4x35,8. Signatuuriga.
Alghind: € €850
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Vive Tolli lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1953. aastal graafika erialal. „Temast kujunes poeetilise laadi olulisim kunstnik, kes oskuslikult kasutas muinasjuttudest pärit motiive õrna müütilise maailma konstrueerimisel. /.../ Tolli teostes on kesksel kohal inimfiguur, just figuuri kaudu loob kunstnik oma illustratsioonidesse meeleolu,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Sirje Helme. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud 2018. aastal Eesti Rahvusraamatukogus toimunud kunstniku juubelinäitusel „Vive Tolli 90“. Näituse kuraator Mai Levin on kirjutanud: „Tema illustratsioonid lähtuvad tekstist, samas loob ta oma raamatukujundustes omaette pildimaailma, mis on nauditav tekstitagi.“ Vive Tolli illustratsioonid A. H. Tammsaare miniatuurile „Kuningas ja ööbik“ kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.Vive Tolli (1928-2020)
On sündinud 1928. aastal. Aastast 1947 õppis ta kaks aastat Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis keraamikat. Lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika erialal. Täiendanud end mitmel pool, sh Jugoslaavias ja Kanadas. Töötanud Tallinnas 1953-82 vabakunstnikuna ja seejärel TKÜ õppejõuna. Ta on aastast 1957 Kunstnike Liidu liige ja aastast 1972 Soome Kalevala seltsi auliige.Tolli on silmapaistvamaid eesti graafikuid, 1950. aastate lõpu ja 1960. aastate eesti graafika uuendajaid. Loonud vaba- ja raamatugraafikat ning eksliibrideid. Tehnikaist kasutanud peamiselt söövitust. Omased on poeetilisus, mahe lürism ja teoseti soe huumor. Loomingus valdavad üldinimlikud teemad - inimese saatus, tema tundeilm ja unistused. Suri 2020. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kuningas ja ööbik AHTammsaare

Vive Tolli (1928-2020) Kuningas ja ööbik A Vive Tolli lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1953. aastal graafika erialal. „Temast kujunes poeetilise laadi olulisim kunstnik, kes oskuslikult kasutas muinasjuttudest pärit motiive õrna müütilise maailma konstrueerimisel. /.../ Tolli teostes on kesksel kohal inimfiguur, just figuuri kaudu loob kunstnik oma illustratsioonidesse meeleolu,“ on kirjutanud kunstiajaloolane Sirje Helme. Käesolev graafiline leht oli eksponeeritud 2018. aastal Eesti Rahvusraamatukogus toimunud kunstniku juubelinäitusel „Vive Tolli 90“. Näituse kuraator Mai Levin on kirjutanud: „Tema illustratsioonid lähtuvad tekstist, samas loob ta oma raamatukujundustes omaette pildimaailma, mis on nauditav tekstitagi.“ Vive Tolli illustratsioonid A. H. Tammsaare miniatuurile „Kuningas ja ööbik“ kuuluvad Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni.

Kuningas ja ööbik. A. H. Tammsaare mapist, Vive Tolli E-kunstisalongis

Tolli Vive
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük