Lapsed mere ääres, Vive Vive Tolli loomupärane andekus, omanäoline maailmapilt ning töökus on hoidnud teda eesti graafikakunsti tipus nüüdseks juba üle 50 aasta. Kunstiõpinguid alustas ta keraamika alal, kuid peagi mõistis, et see seab liiga kitsad piirid tema fantaasiale ja eneseväljendusele. Tolli vajas suuremaid pindu ja võimalusi, mida leidis graafikast. Ta lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi. Kunstiloolase Mai Levini sõnul esindab Tolli looming eesti graafika naiselikku alget. Seal on lüürilisust, intiimsust ning müütilisust ja müstilisust. Tolli loodud kompositsioonides võib tajuda maalähedast hoiakut ning empaatilist kaasaelamist inimelu saatusele. Tema graafilised lehed vajavad aega süvenemiseks, sest neis peituvad detailid, mis esmapilgul võivad jääda märkamata. Vive Tolli on pühendanud suure ja olulise peatüki oma loometeel ka rannakülade ja kalurite eluolu jäädvustamisele. Ta ise on rõhutanud, et kõik kohad ja tegelased selle ajajärgu töödes on otse elust võetud. Kunstnikul on tänini alles ka natuurist tehtud visandid ja etüüdid. Nimetatud teemade sarja kuulub ka graafiline leht "Lapsed mere ääres". Kujutatud stseenis on tajutav helgus ja kergus, mida annavad edasi laste muretu olek ning suvine päev. Töö tutvustab Tolli väljakujunenud käekirja, millele on iseloomulik figuuride nurgelisus, detailidele rõhumine ning üldine poeetiline meeleolu. Teos on reprodutseeritud Vive Tolli tööde kataloogis (koostanud Lehti Viiroja, 1975) järjekorranumbri all 6. Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon Lapsed mere ääres, Vive Tolli E-kunstisalongis Tolli Vive
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lapsed mere ääres, Vive Tolli E-kunstisalongis
Vive Tolli (1928-2020)

Lapsed mere ääres

1962 Söövitus, paber plm 43 x 47,5. Signatuuriga
Alghind: 450
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Vive Tolli loomupärane andekus, omanäoline maailmapilt ning töökus on hoidnud teda eesti graafikakunsti tipus nüüdseks juba üle 50 aasta. Kunstiõpinguid alustas ta keraamika alal, kuid peagi mõistis, et see seab liiga kitsad piirid tema fantaasiale ja eneseväljendusele. Tolli vajas suuremaid pindu ja võimalusi, mida leidis graafikast. Ta lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi.
Kunstiloolase Mai Levini sõnul esindab Tolli looming eesti graafika naiselikku alget. Seal on lüürilisust, intiimsust ning müütilisust ja müstilisust. Tolli loodud kompositsioonides võib tajuda maalähedast hoiakut ning empaatilist kaasaelamist inimelu saatusele. Tema graafilised lehed vajavad aega süvenemiseks, sest neis peituvad detailid, mis esmapilgul võivad jääda märkamata.
Vive Tolli on pühendanud suure ja olulise peatüki oma loometeel ka rannakülade ja kalurite eluolu jäädvustamisele. Ta ise on rõhutanud, et kõik kohad ja tegelased selle ajajärgu töödes on otse elust võetud. Kunstnikul on tänini alles ka natuurist tehtud visandid ja etüüdid. Nimetatud teemade sarja kuulub ka graafiline leht "Lapsed mere ääres". Kujutatud stseenis on tajutav helgus ja kergus, mida annavad edasi laste muretu olek ning suvine päev. Töö tutvustab Tolli väljakujunenud käekirja, millele on iseloomulik figuuride nurgelisus, detailidele rõhumine ning üldine poeetiline meeleolu. Teos on reprodutseeritud Vive Tolli tööde kataloogis (koostanud Lehti Viiroja, 1975) järjekorranumbri all 6.
Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.Vive Tolli (1928-2020)
On sündinud 1928. aastal. Aastast 1947 õppis ta kaks aastat Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis keraamikat. Lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika erialal. Täiendanud end mitmel pool, sh Jugoslaavias ja Kanadas. Töötanud Tallinnas 1953-82 vabakunstnikuna ja seejärel TKÜ õppejõuna. Ta on aastast 1957 Kunstnike Liidu liige ja aastast 1972 Soome Kalevala seltsi auliige.Tolli on silmapaistvamaid eesti graafikuid, 1950. aastate lõpu ja 1960. aastate eesti graafika uuendajaid. Loonud vaba- ja raamatugraafikat ning eksliibrideid. Tehnikaist kasutanud peamiselt söövitust. Omased on poeetilisus, mahe lürism ja teoseti soe huumor. Loomingus valdavad üldinimlikud teemad - inimese saatus, tema tundeilm ja unistused. Suri 2020. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lapsed mere ääres, Vive

Vive Tolli (1928-2020) Lapsed mere ääres 1962 Söövitus, paber plm 43 x 47,5 Signatuuriga Alghind: 450 27 Vive Tolli loomupärane andekus, omanäoline maailmapilt ning töökus on hoidnud teda eesti graafikakunsti tipus nüüdseks juba üle 50 aasta. Kunstiõpinguid alustas ta keraamika alal, kuid peagi mõistis, et see seab liiga kitsad piirid tema fantaasiale ja eneseväljendusele. Tolli vajas suuremaid pindu ja võimalusi, mida leidis graafikast. Ta lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi.Kunstiloolase Mai Levini sõnul esindab Tolli looming eesti graafika naiselikku alget. Seal on lüürilisust, intiimsust ning müütilisust ja müstilisust. Tolli loodud kompositsioonides võib tajuda maalähedast hoiakut ning empaatilist kaasaelamist inimelu saatusele. Tema graafilised lehed vajavad aega süvenemiseks, sest neis peituvad detailid, mis esmapilgul võivad jääda märkamata. Vive Tolli on pühendanud suure ja olulise peatüki oma loometeel ka rannakülade ja kalurite eluolu jäädvustamisele. Ta ise on rõhutanud, et kõik kohad ja tegelased selle ajajärgu töödes on otse elust võetud. Kunstnikul on tänini alles ka natuurist tehtud visandid ja etüüdid. Nimetatud teemade sarja kuulub ka graafiline leht "Lapsed mere ääres". Kujutatud stseenis on tajutav helgus ja kergus, mida annavad edasi laste muretu olek ning suvine päev. Töö tutvustab Tolli väljakujunenud käekirja, millele on iseloomulik figuuride nurgelisus, detailidele rõhumine ning üldine poeetiline meeleolu. Teos on reprodutseeritud Vive Tolli tööde kataloogis (koostanud Lehti Viiroja, 1975) järjekorranumbri all 6.Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.

Lapsed mere ääres, Vive Tolli E-kunstisalongis

Tolli Vive
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük