47 E-Kunstisalongi XLVII oksjon Aasta jooksul oleme pidanud uue elukorraldusega kohanema, aga inimene harjub kõigega. On see uus reaalsus? Ei usu. Elus on ikka nii, et kõik halb läheb mööda. Meenuvad Kristiina Ehini luuleread: Astun vaikselt märtsiporist rada läbi kannatava maailma Igal lävel tahaks kummardada Ükski riik ei ole leinata Inimesed on hakanud kunsti senisest rohkem väärtustama, ühes sellega on tekkinud ka järjest suurem soov seda omada. Kunst koduseintel on justkui meelerahu fond. Millega seda seletada? Üks minu lemmikkunstnikke Enn Põldroos on kirjutanud: „Konks on selles, et kunst tuulutab läbi ja hoiab avatuna mingeid erilisi kanaleid meis endis – seda korstnapühkija tööd ei suuda teha ükski teine meedia, ei suuda kõik need teadused ja ebateadused. See ongi „elada aitamine“. “ Kunstnik Põldroos on lisanud: „Käe ulatamine jumalannale – kas kunsti missioon ei peitu mitte selles“? Tundub tõesti, et vaimsus on äkki muutunud tähtsaks ja saanud hoopis uued mõõtmed. Meenub seik möödunud sügisest, kui käisime 15-16 aastastele koolinoortele kunstist rääkimas. Küsisime: „Mis te arvate, miks kunsti üldse vaja on? Ei sünni ta süüa ega selga panna, no milleks?“ Saime küsimusele väga erinevaid vastuseid. Andsime noortele ka omalt poolt tulevikus mõttetera kaasa– edukust ei saa mõõta ainult materiaalsete väärtuste ja uhkete autodega. Tõime näiteks katkendi raamatust, kus juba 1927. aastal kirjutati: „Ning oma jõust näidata, oma rikkust presenteerida võib kõige kultuursemal, inimedule kasulikemal, seejuures pea ainsal viisakal ja häämaitselisel viisil teatavasti ikkagi vaid kunstivara kaudu. Selle omamine ei lase tekkida jämedat tõusikluse muljet. “ Selle jutu peale tõstis üks noormees käe ja küsis: „Kui te olete 23 aastat kunstioksjoneid korraldanud, siis mis autoga te sõidate?“ No nii. Hanno Kompus on öelnud: „Kunst läheb sinna, kuhu läheb maailm. Aga kas keegi teab öelda, kuhu läheb maailm?“ Head käe ulatamist kunstijumalannale ja kaunist kevadet! Tiia Karelson Alg: € 1 400 47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.

47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon

17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Aasta jooksul oleme pidanud uue elukorraldusega kohanema, aga inimene harjub kõigega. On see uus reaalsus? Ei usu. Elus on ikka nii, et kõik halb läheb mööda. Meenuvad Kristiina Ehini luuleread:

Astun vaikselt märtsiporist rada
läbi kannatava maailma
Igal lävel tahaks kummardada
Ükski riik ei ole leinata

Inimesed on hakanud kunsti senisest rohkem väärtustama, ühes sellega on tekkinud ka järjest suurem soov seda omada. Kunst koduseintel on justkui meelerahu fond.
Millega seda seletada? Üks minu lemmikkunstnikke Enn Põldroos on kirjutanud: „Konks on selles, et kunst tuulutab läbi ja hoiab avatuna mingeid erilisi kanaleid meis endis – seda korstnapühkija tööd ei suuda teha ükski teine meedia, ei suuda kõik need teadused ja ebateadused. See ongi „elada aitamine“.“
Kunstnik Põldroos on lisanud: „Käe ulatamine jumalannale – kas kunsti missioon ei peitu mitte selles“?
Tundub tõesti, et vaimsus on äkki muutunud tähtsaks ja saanud hoopis uued mõõtmed.
Meenub seik möödunud sügisest, kui käisime 15-16 aastastele koolinoortele kunstist rääkimas. Küsisime: „Mis te arvate, miks kunsti üldse vaja on? Ei sünni ta süüa ega selga panna, no milleks?“ Saime küsimusele väga erinevaid vastuseid. Andsime noortele ka omalt poolt tulevikus mõttetera kaasa– edukust ei saa mõõta ainult materiaalsete väärtuste ja uhkete autodega. Tõime näiteks katkendi raamatust, kus juba 1927. aastal kirjutati:
„Ning oma jõust näidata, oma rikkust presenteerida võib kõige kultuursemal, inimedule kasulikemal, seejuures pea ainsal viisakal ja häämaitselisel viisil teatavasti ikkagi vaid kunstivara kaudu. Selle omamine ei lase tekkida jämedat tõusikluse muljet.“
Selle jutu peale tõstis üks noormees käe ja küsis: „Kui te olete 23 aastat kunstioksjoneid korraldanud, siis mis autoga te sõidate?“ No nii.
Hanno Kompus on öelnud: „Kunst läheb sinna, kuhu läheb maailm. Aga kas keegi teab öelda, kuhu läheb maailm?“
Head käe ulatamist kunstijumalannale ja kaunist kevadet!

Tiia KarelsonViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

47 E-Kunstisalongi XLVII oksjon

Jüri Arrak Peale paradiisi 2018 Õli, lõuend Aasta jooksul oleme pidanud uue elukorraldusega kohanema, aga inimene harjub kõigega. On see uus reaalsus? Ei usu. Elus on ikka nii, et kõik halb läheb mööda. Meenuvad Kristiina Ehini luuleread: Astun vaikselt märtsiporist radaläbi kannatava maailmaIgal lävel tahaks kummardadaÜkski riik ei ole leinataInimesed on hakanud kunsti senisest rohkem väärtustama, ühes sellega on tekkinud ka järjest suurem soov seda omada. Kunst koduseintel on justkui meelerahu fond.Millega seda seletada? Üks minu lemmikkunstnikke Enn Põldroos on kirjutanud: „Konks on selles, et kunst tuulutab läbi ja hoiab avatuna mingeid erilisi kanaleid meis endis – seda korstnapühkija tööd ei suuda teha ükski teine meedia, ei suuda kõik need teadused ja ebateadused. See ongi „elada aitamine“.“Kunstnik Põldroos on lisanud: „Käe ulatamine jumalannale – kas kunsti missioon ei peitu mitte selles“?Tundub tõesti, et vaimsus on äkki muutunud tähtsaks ja saanud hoopis uued mõõtmed.Meenub seik möödunud sügisest, kui käisime 15-16 aastastele koolinoortele kunstist rääkimas. Küsisime: „Mis te arvate, miks kunsti üldse vaja on? Ei sünni ta süüa ega selga panna, no milleks?“ Saime küsimusele väga erinevaid vastuseid. Andsime noortele ka omalt poolt tulevikus mõttetera kaasa– edukust ei saa mõõta ainult materiaalsete väärtuste ja uhkete autodega. Tõime näiteks katkendi raamatust, kus juba 1927. aastal kirjutati:„Ning oma jõust näidata, oma rikkust presenteerida võib kõige kultuursemal, inimedule kasulikemal, seejuures pea ainsal viisakal ja häämaitselisel viisil teatavasti ikkagi vaid kunstivara kaudu. Selle omamine ei lase tekkida jämedat tõusikluse muljet.“Selle jutu peale tõstis üks noormees käe ja küsis: „Kui te olete 23 aastat kunstioksjoneid korraldanud, siis mis autoga te sõidate?“ No nii.Hanno Kompus on öelnud: „Kunst läheb sinna, kuhu läheb maailm. Aga kas keegi teab öelda, kuhu läheb maailm?“Head käe ulatamist kunstijumalannale ja kaunist kevadet!Tiia Karelson

47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon

www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük