Etteaste, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Silvia Jõgever lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1952. aasal Elmar Kitse ja Johannes Võerahansu õpilasena. Kunstiajaloolane Taimo Kuusik on kirjutanud: „®anriliselt hakkavad Jõgeveri loomingus valitsema figuraalsed kompositsioonid, milles reaalsus avaldub omapäraselt kitsa, kuid seevastu väga tervikliku nägemus- ja tundemaailma kaudu. /. . . /Seiskunud tegevushetkega lüürilistes teostes valitseb üllas rahu ja harmoonia. “ Käesolev teos oli eksponeeritud Silvia Jõgeveri isikunäitusel Tartu Kunstimuuseumis (1993) ning on ära toodud näituse kataloogi teoste nimestikus nr 70 all. Meistrilt meistrile Etteaste, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Jõgever Silvia
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Etteaste, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Etteaste

1977. Õli, lõuend, papp. 55x71. Signatuuriga.
Alghind: € 3 400
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Silvia Jõgever lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1952. aasal Elmar Kitse ja Johannes Võerahansu õpilasena. Kunstiajaloolane Taimo Kuusik on kirjutanud: „®anriliselt hakkavad Jõgeveri loomingus valitsema figuraalsed kompositsioonid, milles reaalsus avaldub omapäraselt kitsa, kuid seevastu väga tervikliku nägemus- ja tundemaailma kaudu. /.../Seiskunud tegevushetkega lüürilistes teostes valitseb üllas rahu ja harmoonia.“ Käesolev teos oli eksponeeritud Silvia Jõgeveri isikunäitusel Tartu Kunstimuuseumis (1993) ning on ära toodud näituse kataloogi teoste nimestikus nr 70 all.Silvia Jõgever
Sündinud Tartumaal 1924. aastal. Astus 1942 Tartus Kõrgematele Kujutava Kunsti Kursustele. Lõpetas 1945 Tartu 5. KK ja 1952 ERKI. Töötanud Tartus Üldhariduskooli ning Tartu Laste Kunstikooli õpetajana. Loonud maastikupilte, akte ja figuurikompositsioone. Jätkas esialgu Pallase maalilist laadi eriti maastikes ja aktides. Alates 1960. aastast loonud ka väikesemõõtmelisi abstraktseid maale ning lakoonilisi kollaa¾e.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Etteaste, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Silvia Jõgever Etteaste 1977 Õli, lõuend, papp Silvia Jõgever lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1952. aasal Elmar Kitse ja Johannes Võerahansu õpilasena. Kunstiajaloolane Taimo Kuusik on kirjutanud: „®anriliselt hakkavad Jõgeveri loomingus valitsema figuraalsed kompositsioonid, milles reaalsus avaldub omapäraselt kitsa, kuid seevastu väga tervikliku nägemus- ja tundemaailma kaudu. /.../Seiskunud tegevushetkega lüürilistes teostes valitseb üllas rahu ja harmoonia.“ Käesolev teos oli eksponeeritud Silvia Jõgeveri isikunäitusel Tartu Kunstimuuseumis (1993) ning on ära toodud näituse kataloogi teoste nimestikus nr 70 all.

Etteaste, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Jõgever Silvia
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük