Maastik, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Viimastel aastatel on Tartu jäänud vaesemaks, kuna lahkunud on mitmed koloriitsed kultuuritegelased, nende seas ka Silvia Jõgever. Tema vahedad ütlemised vürtsitasid kunstnike kohati kidakeelset seltskonda ning tema tegemised elavdasid linna kunstielu. Neist ettevõtmistest värvikaim on kindlasti legendaarne 8. keskkooli näitus, kus osalesid Ülo Sooster, Valve Janov, Lembit Saarts jt ning millest tõusis palju pahandust. Jõgeveri loomingu huvitavamaks osaks on kindlasti tema fantaasiapildid, kuid ise pidas ta oluliseks ka oma akte ja maastikke. Motiive käis ta maalimas otse looduses, treenides seal silma värvinüansside tabamisel. 1995. aastal maalitud "Maastik“ kuulub kunstniku hilisloomingusse, mil käigud loodusesse muutusid üha harvemaks, kuna kehv tervis surus ta nelja-seina vahele. Jõgever püüdis motiivi jäädvustamisel tabada looduses valitseva rohelise tooni eri varjundeid, mis valguse muutudes üha teisenesid. 2000 Maastik, Silvia Jõgever E-kunstisalongis Jõgever Silvia
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik, Silvia Jõgever E-kunstisalongis
Silvia Jõgever (1924–2005)

Maastik

1995 Õli, papp. 43X61. Signatuuriga.
Alghind: € 6500/€415, lõpphind: € 6 500/ 415
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Viimastel aastatel on Tartu jäänud vaesemaks, kuna lahkunud on mitmed koloriitsed kultuuritegelased, nende seas ka Silvia Jõgever. Tema vahedad ütlemised vürtsitasid kunstnike kohati kidakeelset seltskonda ning tema tegemised elavdasid linna kunstielu. Neist ettevõtmistest värvikaim on kindlasti legendaarne 8. keskkooli näitus, kus osalesid Ülo Sooster, Valve Janov, Lembit Saarts jt ning millest tõusis palju pahandust.

Jõgeveri loomingu huvitavamaks osaks on kindlasti tema fantaasiapildid, kuid ise pidas ta oluliseks ka oma akte ja maastikke. Motiive käis ta maalimas otse looduses, treenides seal silma värvinüansside tabamisel. 1995. aastal maalitud "Maastik“ kuulub kunstniku hilisloomingusse, mil käigud loodusesse muutusid üha harvemaks, kuna kehv tervis surus ta nelja-seina vahele. Jõgever püüdis motiivi jäädvustamisel tabada looduses valitseva rohelise tooni eri varjundeid, mis valguse muutudes üha teisenesid.Silvia Jõgever (1924–2005)
Elas aastatel 1924-2005 Tartus. Astus 1942 Tartus Kõrgematele Kujutava Kunsti Kursustele. Lõpetas 1945 Tartu 5. KK ja 1952 ERKI. Töötanud Tartus Üldhariduskooli ning Tartu Laste Kunstikooli õpetajana. Loonud maastikupilte, akte ja figuurikompositsioone. Jätkas esialgu Pallase maalilist laadi eriti maastikes ja aktides. Alates 1960. aastast loonud ka väikesemõõtmelisi abstraktseid maale ning lakoonilisi kollaa¾e.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Silvia Jõgever (1924–2005) Maastik 1995 Õli, papp 43X61 Viimastel aastatel on Tartu jäänud vaesemaks, kuna lahkunud on mitmed koloriitsed kultuuritegelased, nende seas ka Silvia Jõgever. Tema vahedad ütlemised vürtsitasid kunstnike kohati kidakeelset seltskonda ning tema tegemised elavdasid linna kunstielu. Neist ettevõtmistest värvikaim on kindlasti legendaarne 8. keskkooli näitus, kus osalesid Ülo Sooster, Valve Janov, Lembit Saarts jt ning millest tõusis palju pahandust.
Jõgeveri loomingu huvitavamaks osaks on kindlasti tema fantaasiapildid, kuid ise pidas ta oluliseks ka oma akte ja maastikke. Motiive käis ta maalimas otse looduses, treenides seal silma värvinüansside tabamisel. 1995. aastal maalitud "Maastik“ kuulub kunstniku hilisloomingusse, mil käigud loodusesse muutusid üha harvemaks, kuna kehv tervis surus ta nelja-seina vahele. Jõgever püüdis motiivi jäädvustamisel tabada looduses valitseva rohelise tooni eri varjundeid, mis valguse muutudes üha teisenesid.

Maastik, Silvia Jõgever E-kunstisalongis

Jõgever Silvia
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük