Maastik majadega, Eduard Kutsar Voldemar Erm on kirjutanud: „Kutsari lemmikmotiiviks on mets, mida ta on kümneis variatsioonides kujutanud. Metsa vaikus ja vormirikkus on esitatud kunstilise jõuga. Pinda elustab valguse-varju värelus, mis loob tervikliku ja meeleoluka kogumulje. “ Hanno Kompus on lisanud: „Kutsari maalide laad ei luba neid ära vahetada mõne teise mehe töödega. See ei tähenda muud kui et Kutsar on omaette isiksus, kelle peale ei passi ükski etikett. “ 1999 teater "Vanemuine" Maastik majadega, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik majadega, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Maastik majadega

U 1950ndad. Õli, vineer. 31x41,5. Signatuuriga. Originaalraamiga.
Alghind: € €2000, lõpphind: € 2 000
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Voldemar Erm on kirjutanud: „Kutsari lemmikmotiiviks on mets, mida ta on kümneis variatsioonides kujutanud. Metsa vaikus ja vormirikkus on esitatud kunstilise jõuga. Pinda elustab valguse-varju värelus, mis loob tervikliku ja meeleoluka kogumulje.“ Hanno Kompus on lisanud: „Kutsari maalide laad ei luba neid ära vahetada mõne teise mehe töödega. See ei tähenda muud kui et Kutsar on omaette isiksus, kelle peale ei passi ükski etikett.“Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik majadega, Eduard Kutsar

Eduard Kutsar (1902-1970) Maastik majadega U 1950ndad Õli, vineer Voldemar Erm on kirjutanud: „Kutsari lemmikmotiiviks on mets, mida ta on kümneis variatsioonides kujutanud. Metsa vaikus ja vormirikkus on esitatud kunstilise jõuga. Pinda elustab valguse-varju värelus, mis loob tervikliku ja meeleoluka kogumulje.“ Hanno Kompus on lisanud: „Kutsari maalide laad ei luba neid ära vahetada mõne teise mehe töödega. See ei tähenda muud kui et Kutsar on omaette isiksus, kelle peale ei passi ükski etikett.“

Maastik majadega, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük