Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Eduard Kutsar asus õppima "Pallasesse“ 1919. aastal, kuid rahaliste raskuste tõttu jõudis lõpetamiseni alles 18. aastat hiljem, 1937. aastal. Pikale veninud õpingud võimaldasid tal aga läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all. Kutsari looming on ekspressiivne, kunstnik armastas hoogsaid ja impulsiivseid pintslilööke. Nimetatud omadused peegeldusid ka tema enda olemuses ja natuuris. Nimelt ei armastanud ta töötada pikalt mitte ühegi teosega, justkui oleks aeg kohe-kohe lõppemas - need valmisid väga kiirelt. Kõige selle mõjul kaldus Kutsar sageli ka oma meeleoludes äärmustesse. Maal "Maastik“ on loodud kunstnikule iseloomulikus laadis. Kujutatud loodus helendab päikeselõõmas, kunstnik on läbi värvide modelleerinud puud, lehed ja maastiku nende ümber. Erksad värvilaigud sillerdavad maalipinnal, mõjudes helgelt ning rõõmsalt. E. Kutsari 1940. a. näituse kataloogis kirjutas kunstiteadlane Sten Karling: "Dünaamiline pintslikiri, mis iseloomustab suurt osa Kutsari maalingust, on tema impulsiivse loomisjõu otsene väljendus. See on elav, liikuv, jõuline loodus, mida ta armastab. . . /---/ Kutsari maaling on metsik aed Eesti kunsti valdkonnas. Kaunistatud peenraid ei leidu seal, seevastu tihedaks kasvanud põõsastikke. Kuid seal leidub võimsaid, ilusasti kasvanud puid, mis on murdnud end läbi alumisest vegetatsioonist ja sirutavad end taeva vastu, samuti leidub seal haruldase värvi ja lõhnaga lilli. Need on, mida peab otsima. “ Pallase meistrite looming Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Maastik

Õli, papp 36 x 44,5 autori originaalraamiga
Alghind: 22000/€1406, lõpphind: € 27 000/ 1 725
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Eduard Kutsar asus õppima "Pallasesse“ 1919. aastal, kuid rahaliste raskuste tõttu jõudis lõpetamiseni alles 18. aastat hiljem, 1937. aastal. Pikale veninud õpingud võimaldasid tal aga läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all. Kutsari looming on ekspressiivne, kunstnik armastas hoogsaid ja impulsiivseid pintslilööke. Nimetatud omadused peegeldusid ka tema enda olemuses ja natuuris. Nimelt ei armastanud ta töötada pikalt mitte ühegi teosega, justkui oleks aeg kohe-kohe lõppemas - need valmisid väga kiirelt. Kõige selle mõjul kaldus Kutsar sageli ka oma meeleoludes äärmustesse.
Maal "Maastik“ on loodud kunstnikule iseloomulikus laadis. Kujutatud loodus helendab päikeselõõmas, kunstnik on läbi värvide modelleerinud puud, lehed ja maastiku nende ümber. Erksad värvilaigud sillerdavad maalipinnal, mõjudes helgelt ning rõõmsalt. E.Kutsari 1940. a. näituse kataloogis kirjutas kunstiteadlane Sten Karling: "Dünaamiline pintslikiri, mis iseloomustab suurt osa Kutsari maalingust, on tema impulsiivse loomisjõu otsene väljendus. See on elav, liikuv, jõuline loodus, mida ta armastab.../---/ Kutsari maaling on metsik aed Eesti kunsti valdkonnas. Kaunistatud peenraid ei leidu seal, seevastu tihedaks kasvanud põõsastikke. Kuid seal leidub võimsaid, ilusasti kasvanud puid, mis on murdnud end läbi alumisest vegetatsioonist ja sirutavad end taeva vastu, samuti leidub seal haruldase värvi ja lõhnaga lilli. Need on, mida peab otsima.“Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar (1902-1970) Maastik Õli, papp 36 x 44,5 autori originaalraamiga Alghind: 22000/€1406, lõpphind: € 27 000/ 1 725 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Eduard Kutsar asus õppima "Pallasesse“ 1919. aastal, kuid rahaliste raskuste tõttu jõudis lõpetamiseni alles 18. aastat hiljem, 1937. aastal. Pikale veninud õpingud võimaldasid tal aga läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all. Kutsari looming on ekspressiivne, kunstnik armastas hoogsaid ja impulsiivseid pintslilööke. Nimetatud omadused peegeldusid ka tema enda olemuses ja natuuris. Nimelt ei armastanud ta töötada pikalt mitte ühegi teosega, justkui oleks aeg kohe-kohe lõppemas - need valmisid väga kiirelt. Kõige selle mõjul kaldus Kutsar sageli ka oma meeleoludes äärmustesse.Maal "Maastik“ on loodud kunstnikule iseloomulikus laadis. Kujutatud loodus helendab päikeselõõmas, kunstnik on läbi värvide modelleerinud puud, lehed ja maastiku nende ümber. Erksad värvilaigud sillerdavad maalipinnal, mõjudes helgelt ning rõõmsalt. E.Kutsari 1940. a. näituse kataloogis kirjutas kunstiteadlane Sten Karling: "Dünaamiline pintslikiri, mis iseloomustab suurt osa Kutsari maalingust, on tema impulsiivse loomisjõu otsene väljendus. See on elav, liikuv, jõuline loodus, mida ta armastab.../---/ Kutsari maaling on metsik aed Eesti kunsti valdkonnas. Kaunistatud peenraid ei leidu seal, seevastu tihedaks kasvanud põõsastikke. Kuid seal leidub võimsaid, ilusasti kasvanud puid, mis on murdnud end läbi alumisest vegetatsioonist ja sirutavad end taeva vastu, samuti leidub seal haruldase värvi ja lõhnaga lilli. Need on, mida peab otsima.“

Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük