Naise portree, Eduard Kutsar Kunagine Tartu Ülikooli kunstiajaloo professor Sten Karling on 1940. aastal kirjutanud: "Kutsari maaling on metsik aed eesti kunsti valdkonnas. “ Sellega viitas Karling Kutsari loomingu emotsionaalsusele ning impulsiivsusele. Vahel on raske hinnata, kui tugevalt on kunstnik hoidnud kinni natuurist ja mil määral tema enda temperament lõuendil võimust on võtnud. Kutsar õppis Pallases aastatel 1919 kuni 1937, kuid lõpudiplomini ei jõudnudki. Suuresti oli põhjuseks majanduslik kitsikus. Pikale veninud õpingud aga andid kunstikule võimaluse tudeerida peaaegu kõigi olulisemate Pallase õppejõudude käe all. "Naise portree“ on valminud ajal, mil kunstnik oli esimest korda õppemaksu maksmata jätmise pärast õpilaste nimekirjast kustutatud. Seega ei ole kujutatud naisterahvas tõenäoliselt Pallase modell, vaid kuulub Kutsari isiklikku ellu. Kuigi Kutsari kohta on öeldud, et ta ei järginud ühtegi kindlat kunstistiili, siis "Naise portrees“ on näha tugevaid ekspressionismi sugemeid. Antud maal on ära toodud Eduard Kutsari 1974 aasta kataloogis (TKM), lk. 11. Teos on pärit kunstiteadlase Helmi Üpruse kunstikogust. 1999 teater "Vanemuine" Naise portree, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Naise portree, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Naise portree

1927 Õli, lõuend. 65x 52. Signeeritud.
Alghind: € 2200, lõpphind: € 2400
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Kunagine Tartu Ülikooli kunstiajaloo professor Sten Karling on 1940. aastal kirjutanud: "Kutsari maaling on metsik aed eesti kunsti valdkonnas.“ Sellega viitas Karling Kutsari loomingu emotsionaalsusele ning impulsiivsusele. Vahel on raske hinnata, kui tugevalt on kunstnik hoidnud kinni natuurist ja mil määral tema enda temperament lõuendil võimust on võtnud.
Kutsar õppis Pallases aastatel 1919 kuni 1937, kuid lõpudiplomini ei jõudnudki. Suuresti oli põhjuseks majanduslik kitsikus. Pikale veninud õpingud aga andid kunstikule võimaluse tudeerida peaaegu kõigi olulisemate Pallase õppejõudude käe all.
"Naise portree“ on valminud ajal, mil kunstnik oli esimest korda õppemaksu maksmata jätmise pärast õpilaste nimekirjast kustutatud. Seega ei ole kujutatud naisterahvas tõenäoliselt Pallase modell, vaid kuulub Kutsari isiklikku ellu. Kuigi Kutsari kohta on öeldud, et ta ei järginud ühtegi kindlat kunstistiili, siis "Naise portrees“ on näha tugevaid ekspressionismi sugemeid. Antud maal on ära toodud Eduard Kutsari 1974 aasta kataloogis (TKM), lk.11.
Teos on pärit kunstiteadlase Helmi Üpruse kunstikogust.Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naise portree, Eduard Kutsar

Eduard Kutsar (1902-1970) Naise portree 1927 Õli, lõuend 65x 52 Kunagine Tartu Ülikooli kunstiajaloo professor Sten Karling on 1940. aastal kirjutanud: "Kutsari maaling on metsik aed eesti kunsti valdkonnas.“ Sellega viitas Karling Kutsari loomingu emotsionaalsusele ning impulsiivsusele. Vahel on raske hinnata, kui tugevalt on kunstnik hoidnud kinni natuurist ja mil määral tema enda temperament lõuendil võimust on võtnud. Kutsar õppis Pallases aastatel 1919 kuni 1937, kuid lõpudiplomini ei jõudnudki. Suuresti oli põhjuseks majanduslik kitsikus. Pikale veninud õpingud aga andid kunstikule võimaluse tudeerida peaaegu kõigi olulisemate Pallase õppejõudude käe all. "Naise portree“ on valminud ajal, mil kunstnik oli esimest korda õppemaksu maksmata jätmise pärast õpilaste nimekirjast kustutatud. Seega ei ole kujutatud naisterahvas tõenäoliselt Pallase modell, vaid kuulub Kutsari isiklikku ellu. Kuigi Kutsari kohta on öeldud, et ta ei järginud ühtegi kindlat kunstistiili, siis "Naise portrees“ on näha tugevaid ekspressionismi sugemeid. Antud maal on ära toodud Eduard Kutsari 1974 aasta kataloogis (TKM), lk.11.Teos on pärit kunstiteadlase Helmi Üpruse kunstikogust.

Naise portree, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük