Elva jõgi, Eduard Kutsar Tartu vabastamislahingute ajal 1944. aastal põles maha Kutsarite kodu, pärast mida kolis kunstnik Elvasse. Tules hävinesid sajad maalid, joonistused ja linoollõiked ning kümned skulptuurid. „Peale selle kaotuse hakkas tema uuesti suure hoolega töötama, loominguline töö rahustab teda,“ on kunstniku abikaasa meenutanud. Voldemar Erm on sellest perioodist kirjutanud: „Väsimatult töötas Kutsar Elva ja selle ümbruskonna maalimisel. /. . . / Paljudes väikeseformaadilistes maastikes kajastub kunstniku erk lüüriline loodusetunnetus. “ 1999 teater "Vanemuine" Elva jõgi, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Elva jõgi, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Elva jõgi

1946. Õli, papp. 31x41,5. Signatuuriga. Säilinud originaalraam.
Alghind: € €2300, lõpphind: € 2 900
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Tartu vabastamislahingute ajal 1944. aastal põles maha Kutsarite kodu, pärast mida kolis kunstnik Elvasse. Tules hävinesid sajad maalid, joonistused ja linoollõiked ning kümned skulptuurid. „Peale selle kaotuse hakkas tema uuesti suure hoolega töötama, loominguline töö rahustab teda,“ on kunstniku abikaasa meenutanud. Voldemar Erm on sellest perioodist kirjutanud: „Väsimatult töötas Kutsar Elva ja selle ümbruskonna maalimisel. /.../ Paljudes väikeseformaadilistes maastikes kajastub kunstniku erk lüüriline loodusetunnetus.“Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Elva jõgi, Eduard Kutsar

Eduard Kutsar (1902-1970) Elva jõgi 1946 Õli, papp Tartu vabastamislahingute ajal 1944. aastal põles maha Kutsarite kodu, pärast mida kolis kunstnik Elvasse. Tules hävinesid sajad maalid, joonistused ja linoollõiked ning kümned skulptuurid. „Peale selle kaotuse hakkas tema uuesti suure hoolega töötama, loominguline töö rahustab teda,“ on kunstniku abikaasa meenutanud. Voldemar Erm on sellest perioodist kirjutanud: „Väsimatult töötas Kutsar Elva ja selle ümbruskonna maalimisel. /.../ Paljudes väikeseformaadilistes maastikes kajastub kunstniku erk lüüriline loodusetunnetus.“

Elva jõgi, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük