Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Tundliku närvisüsteemiga kunstnike looming äratab alati tähelepanu ja poleemikat, nii köitsid kriitikute tähelepanu ka Kutsari enne sõda toimunud arvukad isikunäitused. Tema loomingus märgati suuri kunstitaseme kõikumisi, kuid esile tõsteti impulsiivset maalilaadi ja isikupärast koloriiti. Eduard Kutsar oma rahutu natuuriga maalis isegi konkreetsesse maastikuvaatesse sisse oma hingelised üleelamised. Tema pintslikiri on ikka kirglik ja närviliselt vibreeriv. Tihti kasutab ta töis musti vonklevaid jooni, eriti just puude maalimisel. Antud maastiku rütm on samuti elav ja liikuv, kogu kompositsioonis on voolavust, seda võib näha nii värvis kui ka vormis. Kunstnik armastas sügavaid tumedaid raame, mis toovad tema tööde omapära hästi esile. 1999 teater "Vanemuine" Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Maastik

1943 Õli, vineer. Signatuuriga.
Alghind: € 19000/€1214, lõpphind: € 19 000/ 1 214
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Tundliku närvisüsteemiga kunstnike looming äratab alati tähelepanu ja poleemikat, nii köitsid kriitikute tähelepanu ka Kutsari enne sõda toimunud arvukad isikunäitused. Tema loomingus märgati suuri kunstitaseme kõikumisi, kuid esile tõsteti impulsiivset maalilaadi ja isikupärast koloriiti.

Eduard Kutsar oma rahutu natuuriga maalis isegi konkreetsesse maastikuvaatesse sisse oma hingelised üleelamised. Tema pintslikiri on ikka kirglik ja närviliselt vibreeriv. Tihti kasutab ta töis musti vonklevaid jooni, eriti just puude maalimisel. Antud maastiku rütm on samuti elav ja liikuv, kogu kompositsioonis on voolavust, seda võib näha nii värvis kui ka vormis. Kunstnik armastas sügavaid tumedaid raame, mis toovad tema tööde omapära hästi esile.Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar (1902-1970) Maastik 1943 Õli, vineer Signatuuriga Tundliku närvisüsteemiga kunstnike looming äratab alati tähelepanu ja poleemikat, nii köitsid kriitikute tähelepanu ka Kutsari enne sõda toimunud arvukad isikunäitused. Tema loomingus märgati suuri kunstitaseme kõikumisi, kuid esile tõsteti impulsiivset maalilaadi ja isikupärast koloriiti.
Eduard Kutsar oma rahutu natuuriga maalis isegi konkreetsesse maastikuvaatesse sisse oma hingelised üleelamised. Tema pintslikiri on ikka kirglik ja närviliselt vibreeriv. Tihti kasutab ta töis musti vonklevaid jooni, eriti just puude maalimisel. Antud maastiku rütm on samuti elav ja liikuv, kogu kompositsioonis on voolavust, seda võib näha nii värvis kui ka vormis. Kunstnik armastas sügavaid tumedaid raame, mis toovad tema tööde omapära hästi esile.

Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük