Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Tundliku närvisüsteemiga kunstnike looming äratab alati tähelepanu ja poleemikat, nii köitsid kriitikute tähelepanu ka Kutsari enne sõda toimunud arvukad isikunäitused. Tema loomingus märgati suuri kunstitaseme kõikumisi, kuid esile tõsteti impulsiivset maalilaadi ja isikupärast koloriiti. Eduard Kutsar oma rahutu natuuriga maalis isegi konkreetsesse maastikuvaatesse sisse oma hingelised üleelamised. Tema pintslikiri on ikka kirglik ja närviliselt vibreeriv. Tihti kasutab ta töis musti vonklevaid jooni, eriti just puude maalimisel. Antud maastiku rütm on samuti elav ja liikuv, kogu kompositsioonis on voolavust, seda võib näha nii värvis kui ka vormis. Kunstnik armastas sügavaid tumedaid raame, mis toovad tema tööde omapära hästi esile. Pallase meistrite looming Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Maastik

1943 Õli, vineer. Signatuuriga.
Alghind: 19000/€1214, lõpphind: € 19 000/ 1 214
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Tundliku närvisüsteemiga kunstnike looming äratab alati tähelepanu ja poleemikat, nii köitsid kriitikute tähelepanu ka Kutsari enne sõda toimunud arvukad isikunäitused. Tema loomingus märgati suuri kunstitaseme kõikumisi, kuid esile tõsteti impulsiivset maalilaadi ja isikupärast koloriiti.

Eduard Kutsar oma rahutu natuuriga maalis isegi konkreetsesse maastikuvaatesse sisse oma hingelised üleelamised. Tema pintslikiri on ikka kirglik ja närviliselt vibreeriv. Tihti kasutab ta töis musti vonklevaid jooni, eriti just puude maalimisel. Antud maastiku rütm on samuti elav ja liikuv, kogu kompositsioonis on voolavust, seda võib näha nii värvis kui ka vormis. Kunstnik armastas sügavaid tumedaid raame, mis toovad tema tööde omapära hästi esile.Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar (1902-1970) Maastik 1943 Õli, vineer Signatuuriga Tundliku närvisüsteemiga kunstnike looming äratab alati tähelepanu ja poleemikat, nii köitsid kriitikute tähelepanu ka Kutsari enne sõda toimunud arvukad isikunäitused. Tema loomingus märgati suuri kunstitaseme kõikumisi, kuid esile tõsteti impulsiivset maalilaadi ja isikupärast koloriiti.
Eduard Kutsar oma rahutu natuuriga maalis isegi konkreetsesse maastikuvaatesse sisse oma hingelised üleelamised. Tema pintslikiri on ikka kirglik ja närviliselt vibreeriv. Tihti kasutab ta töis musti vonklevaid jooni, eriti just puude maalimisel. Antud maastiku rütm on samuti elav ja liikuv, kogu kompositsioonis on voolavust, seda võib näha nii värvis kui ka vormis. Kunstnik armastas sügavaid tumedaid raame, mis toovad tema tööde omapära hästi esile.

Maastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük