Maastik vibulaskjaga, Eduard Kutsar Kunstiajaloolane Helmi Üprus on Eduard Kutsari loomingust kirjutanud: „Kutsar on huvitav kunstnik, kes kõik loomingulised metamorfoosid on läbi teinud omal jõul. Algul mustade toonide mõjuv kõla kasinate värvitoonidega maastikel. Siis dünaamilistest pintslitõmmetest ja erkudest värviefektidest pulbitsevad maastikumotiivid heinamaade, metsasalude ja põõsastikega. Ja seejärel 1950. aastatel järgnenud lugematute loodusmeeleolude imetlusväärselt diskreetne ja poeetiline värvi- ja vormihäälestus. “ Pallase meistrite looming Maastik vibulaskjaga, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Maastik vibulaskjaga, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Maastik vibulaskjaga

27.V 1951. Õli, masoniit. 19x27,8. Signatuuriga. Säilinud originaalraam.
Alghind: € €1100, lõpphind: € 4900
48. E-Kunstisalongi XLVIII oksjon
07.11.2021 Tartu galeriis kell 13

Kunstiajaloolane Helmi Üprus on Eduard Kutsari loomingust kirjutanud: „Kutsar on huvitav kunstnik, kes kõik loomingulised metamorfoosid on läbi teinud omal jõul. Algul mustade toonide mõjuv kõla kasinate värvitoonidega maastikel. Siis dünaamilistest pintslitõmmetest ja erkudest värviefektidest pulbitsevad maastikumotiivid heinamaade, metsasalude ja põõsastikega. Ja seejärel 1950. aastatel järgnenud lugematute loodusmeeleolude imetlusväärselt diskreetne ja poeetiline värvi- ja vormihäälestus.“Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Maastik vibulaskjaga, Eduard Kutsar

Eduard Kutsar (1902-1970) Maastik vibulaskjaga 27 V 1951 Kunstiajaloolane Helmi Üprus on Eduard Kutsari loomingust kirjutanud: „Kutsar on huvitav kunstnik, kes kõik loomingulised metamorfoosid on läbi teinud omal jõul. Algul mustade toonide mõjuv kõla kasinate värvitoonidega maastikel. Siis dünaamilistest pintslitõmmetest ja erkudest värviefektidest pulbitsevad maastikumotiivid heinamaade, metsasalude ja põõsastikega. Ja seejärel 1950. aastatel järgnenud lugematute loodusmeeleolude imetlusväärselt diskreetne ja poeetiline värvi- ja vormihäälestus.“

Maastik vibulaskjaga, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük