Talv, Eduard Kutsar E-kunstisalongis 1930ndatel peeti Eduard Kutsarit väga lootustandvaks maalijaks. Tänu oma ammendamatule energiale tegi ta mitmeid isikunäitusi, olles erakordselt produktiivne. Suur osa kunstniku varasest loomingust hävis aga sõjatules 1944. aastal, pärast mida, kolis kunstnik Elvasse. Voldemar Erm on sellest perioodist kirjutanud nõnda: „Väsimatult töötas Kutsar Elva ja selle ümbruskonna maastike maalimisel. /…/ Paljudes väikseformaadilistes maastikes kajastub kunstniku erk lüüriline loodusetunnetus. Hästi tabas Kutsar maastikumeeleolu ka postkaardi-suurustes etüüdides. Intiimne nüansirikas meeleolumaastik ongi nüüd üks Kutsari meelis¾anre. “ 1950. aastal valminud „Talv“ on selle loomeetapi ilmekas näide: sillerdava lume alla mattunud maastik majaga on kunstnikupoolne romantiline tõlgendus kodumaa loodusest. Pallase meistrite looming Talv, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Talv, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Talv

1950 Õli, vineer. 21,9 x 30,8. Signatuuriga.
Alghind: € 1 100, lõpphind: € 1 100
42. E-Kunstisalongi XLII oksjon
03.11.2018 Tartu galeriis kell 15

1930ndatel peeti Eduard Kutsarit väga lootustandvaks maalijaks. Tänu oma ammendamatule energiale tegi ta mitmeid isikunäitusi, olles erakordselt produktiivne. Suur osa kunstniku varasest loomingust hävis aga sõjatules 1944. aastal, pärast mida, kolis kunstnik Elvasse. Voldemar Erm on sellest perioodist kirjutanud nõnda: „Väsimatult töötas Kutsar Elva ja selle ümbruskonna maastike maalimisel. /…/ Paljudes väikseformaadilistes maastikes kajastub kunstniku erk lüüriline loodusetunnetus. Hästi tabas Kutsar maastikumeeleolu ka postkaardi-suurustes etüüdides. Intiimne nüansirikas meeleolumaastik ongi nüüd üks Kutsari meelis¾anre.“ 1950. aastal valminud „Talv“ on selle loomeetapi ilmekas näide: sillerdava lume alla mattunud maastik majaga on kunstnikupoolne romantiline tõlgendus kodumaa loodusest.Eduard Kutsar
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talv, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar Talv 1950 Õli, vineer 21,9 x 30,8 1930ndatel peeti Eduard Kutsarit väga lootustandvaks maalijaks. Tänu oma ammendamatule energiale tegi ta mitmeid isikunäitusi, olles erakordselt produktiivne. Suur osa kunstniku varasest loomingust hävis aga sõjatules 1944. aastal, pärast mida, kolis kunstnik Elvasse. Voldemar Erm on sellest perioodist kirjutanud nõnda: „Väsimatult töötas Kutsar Elva ja selle ümbruskonna maastike maalimisel. /…/ Paljudes väikseformaadilistes maastikes kajastub kunstniku erk lüüriline loodusetunnetus. Hästi tabas Kutsar maastikumeeleolu ka postkaardi-suurustes etüüdides. Intiimne nüansirikas meeleolumaastik ongi nüüd üks Kutsari meelis¾anre.“ 1950. aastal valminud „Talv“ on selle loomeetapi ilmekas näide: sillerdava lume alla mattunud maastik majaga on kunstnikupoolne romantiline tõlgendus kodumaa loodusest.

Talv, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük