Aasal, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Eduard Kutsar on kunstnik, kelle olemus ja maalilooming peegeldavad teineteist ning kelle impulsiivsus on nähtav igas pintslilöögis ja meelolu igas värvilaigus. Kutsari maalid pakatavad emotsioonidest. Teosel “Aasal" on see tajutav nii seisva naise kujult kui ka pilvesäbrulisest taevast. Kaunis, kuid kergelt melanhoolses stseenis, on peidus metsikust ja haprust, mida annavad edasi loodusjõud ning inimese kohalolek. Sellist mitmekesisust suudab luua vaid kunstnik, kelle isikuomadused seda kõike tunnetavad ja tajuvad. Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik sellise alusena ka postkaarte. Eduard Kutsar asus õppima "Pallasesse“ 1919. aastal, kuid perekonna rahaliste raskuste tõttu jõudis lõpetamiseni alles 18 aastat hiljem, 1937. aastal. Pikaajalised õpingud võimaldasid tal aga läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all. 1999 teater "Vanemuine" Aasal, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Aasal, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Aasal

1958(?) Õli,kartong. 9,5x14. Signatuuriga.
Alghind: € 350€(5476.31EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Eduard Kutsar on kunstnik, kelle olemus ja maalilooming peegeldavad teineteist ning kelle impulsiivsus on nähtav igas pintslilöögis ja meelolu igas värvilaigus. Kutsari maalid pakatavad emotsioonidest. Teosel “Aasal" on see tajutav nii seisva naise kujult kui ka pilvesäbrulisest taevast. Kaunis, kuid kergelt melanhoolses stseenis, on peidus metsikust ja haprust, mida annavad edasi loodusjõud ning inimese kohalolek. Sellist mitmekesisust suudab luua vaid kunstnik, kelle isikuomadused seda kõike tunnetavad ja tajuvad.
Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik sellise alusena ka postkaarte.
Eduard Kutsar asus õppima "Pallasesse“ 1919. aastal, kuid perekonna rahaliste raskuste tõttu jõudis lõpetamiseni alles 18 aastat hiljem, 1937. aastal. Pikaajalised õpingud võimaldasid tal aga läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all.Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Aasal, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar (1902-1970) Aasal 1958(?) Õli,kartong 9,5x14 Eduard Kutsar on kunstnik, kelle olemus ja maalilooming peegeldavad teineteist ning kelle impulsiivsus on nähtav igas pintslilöögis ja meelolu igas värvilaigus. Kutsari maalid pakatavad emotsioonidest. Teosel “Aasal" on see tajutav nii seisva naise kujult kui ka pilvesäbrulisest taevast. Kaunis, kuid kergelt melanhoolses stseenis, on peidus metsikust ja haprust, mida annavad edasi loodusjõud ning inimese kohalolek. Sellist mitmekesisust suudab luua vaid kunstnik, kelle isikuomadused seda kõike tunnetavad ja tajuvad.Eduard Kutsari pisikesed maastikud on tihti maalitud juhuslikule materjalile, sageli kasutas kunstnik sellise alusena ka postkaarte.Eduard Kutsar asus õppima "Pallasesse“ 1919. aastal, kuid perekonna rahaliste raskuste tõttu jõudis lõpetamiseni alles 18 aastat hiljem, 1937. aastal. Pikaajalised õpingud võimaldasid tal aga läbida kursusi nii maalikunsti, graafika kui skulptuuri alal ning tudeerida mitmete erinevate legendaarsete kunstikooli õppejõudude käe all.

Aasal, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük