Sügismaastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Eduard Kutsar õppis 1937. aastani Pallases maali, graafikat ja skulptuuri. Kutsari looming hõlmab maastiku- ja olustikumaali, natüürmorte, portreid, joonistusi ja skulptuure. 1940. aastatel toimus Eduard Kutsari loomingus murrang, kus kunstnik loobus tormakast maaliviisist peenelt ja tähelepanelikult läbi töödeldud sisu ja vormi vastu. Seda on kunstiteadlane Helmi Üprus kirjeldanud nii: "Nüüd on Kutsari loomingus uus periood /. . . / Peab imetlema kunstniku võimeid läbi elada ja lõuendil edasi elada lasta nii mitmekesistel loodusmeeleoludel. Kutsar on omapärasemaid kujusid eesti kunstis. Ainult siira looduvaatlusega ja väsimatusega võib luua loomupärane and nii, nagu Kutsar seda on teinud. " Käesolev teos esindab samuti Üpruse poolt kirjeldatud loomejärku, kus sügisvärvides loodus on Kutsarit maalima inspireerinud. 1999 teater "Vanemuine" Sügismaastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis Kutsar Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sügismaastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis
Eduard Kutsar (1902-1970)

Sügismaastik

1945 Õli, lõuend. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. 30 x 41,5.
Alghind: € €1000, lõpphind: € 1 000
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Eduard Kutsar õppis 1937. aastani Pallases maali, graafikat ja skulptuuri. Kutsari looming hõlmab maastiku- ja olustikumaali, natüürmorte, portreid, joonistusi ja skulptuure. 1940. aastatel toimus Eduard Kutsari loomingus murrang, kus kunstnik loobus tormakast maaliviisist peenelt ja tähelepanelikult läbi töödeldud sisu ja vormi vastu. Seda on kunstiteadlane Helmi Üprus kirjeldanud nii: "Nüüd on Kutsari loomingus uus periood /.../ Peab imetlema kunstniku võimeid läbi elada ja lõuendil edasi elada lasta nii mitmekesistel loodusmeeleoludel. Kutsar on omapärasemaid kujusid eesti kunstis. Ainult siira looduvaatlusega ja väsimatusega võib luua loomupärane and nii, nagu Kutsar seda on teinud." Käesolev teos esindab samuti Üpruse poolt kirjeldatud loomejärku, kus sügisvärvides loodus on Kutsarit maalima inspireerinud.Eduard Kutsar (1902-1970)
Eduard Kutsar õppis Pallases aastatel 1919-1937 (vaheajad 1926-1928 ja 1932-1935) maalikunsti, graafikat ning skulptuuri, seega olid talle õpetajaks paljud tolle aja tipud, näiteks Konrad Mägi, Ado Vabbe, Peet Aren, Nikolai Triik, Eduard Wiiralt, Hando Mugasto, Anton Starkopf jt. Tihti on Kutsari looming ajendatud hetkemuljest, käsitluslaad on üldjuhul ekspressionistlik. Suurem osa Eduard Kutsari teoseid kahjuks hävis Tartus 1944. aastal.Kuulus EKKKÜ-sse (aastast 1934) ja hiljem Kunstnike Liitu (alates 1946. aastast, 1950-1958 on ta nimekirjast kustutatud).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügismaastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Eduard Kutsar (1902-1970) Sügismaastik 1945 Õli, lõuend Signatuuriga Eduard Kutsar õppis 1937. aastani Pallases maali, graafikat ja skulptuuri. Kutsari looming hõlmab maastiku- ja olustikumaali, natüürmorte, portreid, joonistusi ja skulptuure. 1940. aastatel toimus Eduard Kutsari loomingus murrang, kus kunstnik loobus tormakast maaliviisist peenelt ja tähelepanelikult läbi töödeldud sisu ja vormi vastu. Seda on kunstiteadlane Helmi Üprus kirjeldanud nii: "Nüüd on Kutsari loomingus uus periood /.../ Peab imetlema kunstniku võimeid läbi elada ja lõuendil edasi elada lasta nii mitmekesistel loodusmeeleoludel. Kutsar on omapärasemaid kujusid eesti kunstis. Ainult siira looduvaatlusega ja väsimatusega võib luua loomupärane and nii, nagu Kutsar seda on teinud." Käesolev teos esindab samuti Üpruse poolt kirjeldatud loomejärku, kus sügisvärvides loodus on Kutsarit maalima inspireerinud.

Sügismaastik, Eduard Kutsar E-kunstisalongis

Kutsar Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük