Lilled ruumis, Peeter Mudist Lilli napib samuti Mudisti loomingus, kuid aeg-ajalt on nad meistrit inspireerinud. "Lilled ruumis“ on peaaegu olematu objektiga. Õied sulanduvad kompositsioonis õhukeselt maalitud fooni. Aastatega on kunstniku laad muutunud justkui lohakamaks, mida tingib nii süvenev haigus kui ka mõjutused tema akvarelliloomingust. Akvarell on ju läbipaistev tehnika, kus palju õhku ning valevat paberipinda. Nüüd näeb analoogset käsitlust ka Mudisti maaliloomingus. 2008 Lilled ruumis, Peeter Mudist E-kunstisalongis Mudist Peeter
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lilled ruumis, Peeter Mudist E-kunstisalongis
Peeter Mudist (1942-2013)

Lilled ruumis

2005 Õli, lõuend. 65X90. Signatuuriga.
Alghind: € 36000/€2301
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Lilli napib samuti Mudisti loomingus, kuid aeg-ajalt on nad meistrit inspireerinud. "Lilled ruumis“ on peaaegu olematu objektiga. Õied sulanduvad kompositsioonis õhukeselt maalitud fooni. Aastatega on kunstniku laad muutunud justkui lohakamaks, mida tingib nii süvenev haigus kui ka mõjutused tema akvarelliloomingust. Akvarell on ju läbipaistev tehnika, kus palju õhku ning valevat paberipinda. Nüüd näeb analoogset käsitlust ka Mudisti maaliloomingus.Peeter Mudist (1942-2013)
Maalikunstnik Peeter Mudist sündis 19.04.1942 a. Tallinnas, on litograaf Evald Mudisti (1917-1941) poeg. Suri aastal 2013.
Asus 1963. aastal õppima ERKI-sse ning lõpetas selle kooli 1967. aastal. Seejärel töötas Tallinnas mitmel ametikohal, muuhulgas ka aastatel 1971-1979 Arsis kunstnikuna ning 1979-1981 ka Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõuna. Alates 1981. aastast tegutseb vabakunstnikuna.
Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1972. aastast. Osaleb näitustel alates 1968. aastast.
Peeter Mudist on eesti kunstis erandlik looja, kes on viljelenud silmapaistvalt nii maalikunsti, skulptuuri kui graafikat. Äratas tähelepanu juba varaste maalide iseseisva ekspressiivse laadiga, mis erines põlvkonnakaaslaste suundumusist.
P. Mudisti taiesed on valdavalt lihtsa sü¾eega figuurikompositsioonid, mis toetuvad reaalelu motiividele või esitavad nägemuspilte. P. Mudisti maalidele on iseloomulikud ka leidlikud ja isepärased nimetused.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled ruumis, Peeter Mudist

Peeter Mudist (1942-2013) Lilled ruumis 2005 Õli, lõuend 65X90 Lilli napib samuti Mudisti loomingus, kuid aeg-ajalt on nad meistrit inspireerinud. "Lilled ruumis“ on peaaegu olematu objektiga. Õied sulanduvad kompositsioonis õhukeselt maalitud fooni. Aastatega on kunstniku laad muutunud justkui lohakamaks, mida tingib nii süvenev haigus kui ka mõjutused tema akvarelliloomingust. Akvarell on ju läbipaistev tehnika, kus palju õhku ning valevat paberipinda. Nüüd näeb analoogset käsitlust ka Mudisti maaliloomingus.

Lilled ruumis, Peeter Mudist E-kunstisalongis

Mudist Peeter
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük