Särab, Peeter Mudist E-kunstisalongis Peeter Mudist on üks eesti kunsti suuri üksiklasi. Olles leidnud kord oma väljendusviisi, pole ta tundnud vajadust end painutada ei põlvkondliku vaimsuse ega ka muutuvate trendide järgi. Suurem osa Mudisti loomingust on sõnumi poolest ajaülene, kuid hämmastaval kombel samaaegselt ometi omas ajas sees. Peeter Mudist on maalinud enamasti äratuntavaid motiive - inimest, lilli, maastikku, kuid mitte kunagi kui üksnes motiivi, selle välist, nähtavat külge. Ta on kujutanud asjade sisemisi seisundeid ja varjatud olemust, pannud oma piltide sisse temale ainuomase suhte maailma. On eriline õnn, kui kunstniku elukäsitlus ei jää vaid tema dialoogiks pildi pinnaga, vaid pakub suuri tunnetuselamusi ka paljudele teistele, tema loomingu austajatele. Peeter Mudisti võime anda kunstikeeles edasi hetkede erilisust ja kordumatust, nende üha edasi kestmist ja seega igavikulist olemust lõuendi pinna peal, on tihti salvestatud tööde pealkirjades, nagu sellelgi tööl - “Särab". Mudisti pildiruum on vaatamata eelneva loomingu suuremale jutustavusele varemgi olnud tinglik. Kui vaadata tema paarikümne aasta taguseid linoollõikeid, siis ilmneb, et need on märksa abstraktsemad kui toonased maalid. Tundub, et viimase aja õlimaalide tinglikkus ongi omamoodi jätk tema kõrgtrükigraafikale. Mudisti maalilistes abstraktsioonides on olemas see seletamatu "miski", mis on võluvaks teinud tema teinekord justkui “lohakadki" maalid. Ometi on lohakus näiline ja parem viimistlus surmaks pildi värskuse. Mudisti abstraktsed tööd eeldavad pikemat vaatamist ja süvenemisvõimet. Käesoleva maali “Särab" värvikooslused on rikkad ja pinnad õhulised ning läbikumavad, nagu Mudistil ikka, kirgastes pintslilöökides vallanduvad lausa sädemeid pilduvad energiapursked. 2005 Särab, Peeter Mudist E-kunstisalongis Mudist Peeter
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Särab, Peeter Mudist E-kunstisalongis
Peeter Mudist (1942-2013)

Särab

2009 Õli, lõuend 60 x 50
Alghind: € 33000/€2109
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Peeter Mudist on üks eesti kunsti suuri üksiklasi. Olles leidnud kord oma väljendusviisi, pole ta tundnud vajadust end painutada ei põlvkondliku vaimsuse ega ka muutuvate trendide järgi. Suurem osa Mudisti loomingust on sõnumi poolest ajaülene, kuid hämmastaval kombel samaaegselt ometi omas ajas sees.

Peeter Mudist on maalinud enamasti äratuntavaid motiive - inimest, lilli, maastikku, kuid mitte kunagi kui üksnes motiivi, selle välist, nähtavat külge. Ta on kujutanud asjade sisemisi seisundeid ja varjatud olemust, pannud oma piltide sisse temale ainuomase suhte maailma. On eriline õnn, kui kunstniku elukäsitlus ei jää vaid tema dialoogiks pildi pinnaga, vaid pakub suuri tunnetuselamusi ka paljudele teistele, tema loomingu austajatele. Peeter Mudisti võime anda kunstikeeles edasi hetkede erilisust ja kordumatust, nende üha edasi kestmist ja seega igavikulist olemust lõuendi pinna peal, on tihti salvestatud tööde pealkirjades, nagu sellelgi tööl - “Särab".
Mudisti pildiruum on vaatamata eelneva loomingu suuremale jutustavusele varemgi olnud tinglik. Kui vaadata tema paarikümne aasta taguseid linoollõikeid, siis ilmneb, et need on märksa abstraktsemad kui toonased maalid. Tundub, et viimase aja õlimaalide tinglikkus ongi omamoodi jätk tema kõrgtrükigraafikale. Mudisti maalilistes abstraktsioonides on olemas see seletamatu "miski", mis on võluvaks teinud tema teinekord justkui “lohakadki" maalid. Ometi on lohakus näiline ja parem viimistlus surmaks pildi värskuse. Mudisti abstraktsed tööd eeldavad pikemat vaatamist ja süvenemisvõimet. Käesoleva maali “Särab" värvikooslused on rikkad ja pinnad õhulised ning läbikumavad, nagu Mudistil ikka, kirgastes pintslilöökides vallanduvad lausa sädemeid pilduvad energiapursked.Peeter Mudist (1942-2013)
Maalikunstnik Peeter Mudist sündis 19.04.1942 a. Tallinnas, on litograaf Evald Mudisti (1917-1941) poeg. Suri aastal 2013.
Asus 1963. aastal õppima ERKI-sse ning lõpetas selle kooli 1967. aastal. Seejärel töötas Tallinnas mitmel ametikohal, muuhulgas ka aastatel 1971-1979 Arsis kunstnikuna ning 1979-1981 ka Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõuna. Alates 1981. aastast tegutseb vabakunstnikuna.
Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1972. aastast. Osaleb näitustel alates 1968. aastast.
Peeter Mudist on eesti kunstis erandlik looja, kes on viljelenud silmapaistvalt nii maalikunsti, skulptuuri kui graafikat. Äratas tähelepanu juba varaste maalide iseseisva ekspressiivse laadiga, mis erines põlvkonnakaaslaste suundumusist.
P. Mudisti taiesed on valdavalt lihtsa sü¾eega figuurikompositsioonid, mis toetuvad reaalelu motiividele või esitavad nägemuspilte. P. Mudisti maalidele on iseloomulikud ka leidlikud ja isepärased nimetused.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Särab, Peeter Mudist E-kunstisalongis

Peeter Mudist (1942-2013) Särab 2009 Õli, lõuend 60 x 50 Alghind: € 33000/€2109 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Peeter Mudist on üks eesti kunsti suuri üksiklasi. Olles leidnud kord oma väljendusviisi, pole ta tundnud vajadust end painutada ei põlvkondliku vaimsuse ega ka muutuvate trendide järgi. Suurem osa Mudisti loomingust on sõnumi poolest ajaülene, kuid hämmastaval kombel samaaegselt ometi omas ajas sees.Peeter Mudist on maalinud enamasti äratuntavaid motiive - inimest, lilli, maastikku, kuid mitte kunagi kui üksnes motiivi, selle välist, nähtavat külge. Ta on kujutanud asjade sisemisi seisundeid ja varjatud olemust, pannud oma piltide sisse temale ainuomase suhte maailma. On eriline õnn, kui kunstniku elukäsitlus ei jää vaid tema dialoogiks pildi pinnaga, vaid pakub suuri tunnetuselamusi ka paljudele teistele, tema loomingu austajatele. Peeter Mudisti võime anda kunstikeeles edasi hetkede erilisust ja kordumatust, nende üha edasi kestmist ja seega igavikulist olemust lõuendi pinna peal, on tihti salvestatud tööde pealkirjades, nagu sellelgi tööl - “Särab". Mudisti pildiruum on vaatamata eelneva loomingu suuremale jutustavusele varemgi olnud tinglik. Kui vaadata tema paarikümne aasta taguseid linoollõikeid, siis ilmneb, et need on märksa abstraktsemad kui toonased maalid. Tundub, et viimase aja õlimaalide tinglikkus ongi omamoodi jätk tema kõrgtrükigraafikale. Mudisti maalilistes abstraktsioonides on olemas see seletamatu "miski", mis on võluvaks teinud tema teinekord justkui “lohakadki" maalid. Ometi on lohakus näiline ja parem viimistlus surmaks pildi värskuse. Mudisti abstraktsed tööd eeldavad pikemat vaatamist ja süvenemisvõimet. Käesoleva maali “Särab" värvikooslused on rikkad ja pinnad õhulised ning läbikumavad, nagu Mudistil ikka, kirgastes pintslilöökides vallanduvad lausa sädemeid pilduvad energiapursked.

Särab, Peeter Mudist E-kunstisalongis

Mudist Peeter
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük