Saaremaa motiiv, Peeter Mudist Käesolev aasta on Peeter Mudistile olnud erakordselt edukas. Esmalt toimus kunstniku suurejooneline retrospektiiv Helsingis ja pisut hiljem avati Tallinnas Rotermani Soolalaos tema tööde näitus. Mudisti looming on üks omanäolisemaid eesti viimaste kümnendite kunstis. Tema andel on hulgaliselt imetlejaid, keda köidab meistri värvi-ja teemamaailm. Maastik ei ole kindlasti Mudisti üks peaalasid, kuid veetes hulgaliselt aega Saaremaal, on ta neid motiive ka oma maales jäädvustanud. Tema maastikupildid on nägemuslikud, justkui visioonid nähtust ja kogetust. Kujutatav motiiv on napp, seda ei koorma detailid, kuid samas emotsionaalselt pingestatud. "Saaremaa motiiv“ on meistril valminud tänavu ning näitab neid muutusi, mis meistri loomingusse on tulnud viimasel kümnendil. E-Kunstisalongi XXI oksjon Saaremaa motiiv, Peeter Mudist E-kunstisalongis Mudist Peeter
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Saaremaa motiiv, Peeter Mudist E-kunstisalongis
Peeter Mudist (1942-2013)

Saaremaa motiiv

2005 Õli, lõuend. 50x61. Signatuuriga.
Alghind: 41000/€2620
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Käesolev aasta on Peeter Mudistile olnud erakordselt edukas. Esmalt toimus kunstniku suurejooneline retrospektiiv Helsingis ja pisut hiljem avati Tallinnas Rotermani Soolalaos tema tööde näitus. Mudisti looming on üks omanäolisemaid eesti viimaste kümnendite kunstis. Tema andel on hulgaliselt imetlejaid, keda köidab meistri värvi-ja teemamaailm.
Maastik ei ole kindlasti Mudisti üks peaalasid, kuid veetes hulgaliselt aega Saaremaal, on ta neid motiive ka oma maales jäädvustanud. Tema maastikupildid on nägemuslikud, justkui visioonid nähtust ja kogetust. Kujutatav motiiv on napp, seda ei koorma detailid, kuid samas emotsionaalselt pingestatud. "Saaremaa motiiv“ on meistril valminud tänavu ning näitab neid muutusi, mis meistri loomingusse on tulnud viimasel kümnendil.Peeter Mudist (1942-2013)
Maalikunstnik Peeter Mudist sündis 19.04.1942 a. Tallinnas, on litograaf Evald Mudisti (1917-1941) poeg. Suri aastal 2013.
Asus 1963. aastal õppima ERKI-sse ning lõpetas selle kooli 1967. aastal. Seejärel töötas Tallinnas mitmel ametikohal, muuhulgas ka aastatel 1971-1979 Arsis kunstnikuna ning 1979-1981 ka Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõuna. Alates 1981. aastast tegutseb vabakunstnikuna.
Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1972. aastast. Osaleb näitustel alates 1968. aastast.
Peeter Mudist on eesti kunstis erandlik looja, kes on viljelenud silmapaistvalt nii maalikunsti, skulptuuri kui graafikat. Äratas tähelepanu juba varaste maalide iseseisva ekspressiivse laadiga, mis erines põlvkonnakaaslaste suundumusist.
P. Mudisti taiesed on valdavalt lihtsa sü¾eega figuurikompositsioonid, mis toetuvad reaalelu motiividele või esitavad nägemuspilte. P. Mudisti maalidele on iseloomulikud ka leidlikud ja isepärased nimetused.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Saaremaa motiiv, Peeter Mudist

Peeter Mudist (1942-2013) Saaremaa motiiv 2005 Õli, lõuend 50x61 Käesolev aasta on Peeter Mudistile olnud erakordselt edukas. Esmalt toimus kunstniku suurejooneline retrospektiiv Helsingis ja pisut hiljem avati Tallinnas Rotermani Soolalaos tema tööde näitus. Mudisti looming on üks omanäolisemaid eesti viimaste kümnendite kunstis. Tema andel on hulgaliselt imetlejaid, keda köidab meistri värvi-ja teemamaailm.Maastik ei ole kindlasti Mudisti üks peaalasid, kuid veetes hulgaliselt aega Saaremaal, on ta neid motiive ka oma maales jäädvustanud. Tema maastikupildid on nägemuslikud, justkui visioonid nähtust ja kogetust. Kujutatav motiiv on napp, seda ei koorma detailid, kuid samas emotsionaalselt pingestatud. "Saaremaa motiiv“ on meistril valminud tänavu ning näitab neid muutusi, mis meistri loomingusse on tulnud viimasel kümnendil.

Saaremaa motiiv, Peeter Mudist E-kunstisalongis

Mudist Peeter
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük