34 Vilepuhujad, Peeter Mudist Siinses kunstiloos täiesti ainulaadse ja isikupärase maalikäekirjaga Peeter Mudist on loonud läbikumavate värvitoonide ja tinglike vormidega maastikke, portreid, figuur- ja lillemaale. Esmajoones on tema käekirjale omane pehmus, maalilisus ja sümbolistlikkus, mida kokku võiks nimetada täiesti omaette nähtuseks – „Mudisti maagiliseks maailmaks“. Mudist asus kunstiharidust omandama 1963. aastal Eesti Riiklikusse Kunstiinstituuti, mille lõpetas 1967. aastal maali erialal ning alates järgmisest aastast osales ka regulaarselt kunstinäitustel. Tema 1970ndate maalidelt nähtub üks iseloomulik tõik – hõõguv oran¾ toon, mis aktsendina tõuseb üldkoloriidist esile. Nii näeme ka käesoleval teosel „Vilepuhujad“, kuidas kunstnik suunab värvierkusega vaataja tähelepanu kahele kesksele nurgelisele figuurile. Omamoodi nähtub siit ka kunstniku teine kirg – skulptuur. Mudist on kord kirjutanud: „See võtab aega, enne kui sa endale julged tunnistada, et oled kunstnik ja teedki pilte. Sest alguses teed küll, aga see on nagu… Aga ükskord tuleb aeg, kui pead lihtsalt suu vett täis võtma ja hakkama kunstnikuks lihtsalt. “ Tänaseks on Mudist üks hinnatumaid nimesid Eesti kunstiloos, mida muu hulgas kinnitavad ka rohked tunnustused. Näiteks Kristjan Raua preemia (1989), Konrad Mäe preemia (1991), Valgetähe III klassi teenetemärk (2001) jpm. 2005 34. Vilepuhujad, Peeter Mudist E-kunstisalongis Mudist Peeter
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
34. Vilepuhujad, Peeter Mudist E-kunstisalongis
Peeter Mudist (1942-2013)

34. Vilepuhujad

1970. Õli, lõuend. 65x93. Signatuuriga.
Alghind: € 28000
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Siinses kunstiloos täiesti ainulaadse ja isikupärase maalikäekirjaga Peeter Mudist on loonud läbikumavate värvitoonide ja tinglike vormidega maastikke, portreid, figuur- ja lillemaale. Esmajoones on tema käekirjale omane pehmus, maalilisus ja sümbolistlikkus, mida kokku võiks nimetada täiesti omaette nähtuseks – „Mudisti maagiliseks maailmaks“.
Mudist asus kunstiharidust omandama 1963. aastal Eesti Riiklikusse Kunstiinstituuti, mille lõpetas 1967. aastal maali erialal ning alates järgmisest aastast osales ka regulaarselt kunstinäitustel. Tema 1970ndate maalidelt nähtub üks iseloomulik tõik – hõõguv oran¾ toon, mis aktsendina tõuseb üldkoloriidist esile. Nii näeme ka käesoleval teosel „Vilepuhujad“, kuidas kunstnik suunab värvierkusega vaataja tähelepanu kahele kesksele nurgelisele figuurile. Omamoodi nähtub siit ka kunstniku teine kirg – skulptuur.
Mudist on kord kirjutanud: „See võtab aega, enne kui sa endale julged tunnistada, et oled kunstnik ja teedki pilte. Sest alguses teed küll, aga see on nagu… Aga ükskord tuleb aeg, kui pead lihtsalt suu vett täis võtma ja hakkama kunstnikuks lihtsalt.“
Tänaseks on Mudist üks hinnatumaid nimesid Eesti kunstiloos, mida muu hulgas kinnitavad ka rohked tunnustused. Näiteks Kristjan Raua preemia (1989), Konrad Mäe preemia (1991), Valgetähe III klassi teenetemärk (2001) jpm.Peeter Mudist (1942-2013)
Maalikunstnik Peeter Mudist sündis 19.04.1942 a. Tallinnas, on litograaf Evald Mudisti (1917-1941) poeg. Suri aastal 2013.
Asus 1963. aastal õppima ERKI-sse ning lõpetas selle kooli 1967. aastal. Seejärel töötas Tallinnas mitmel ametikohal, muuhulgas ka aastatel 1971-1979 Arsis kunstnikuna ning 1979-1981 ka Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõuna. Alates 1981. aastast tegutseb vabakunstnikuna.
Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1972. aastast. Osaleb näitustel alates 1968. aastast.
Peeter Mudist on eesti kunstis erandlik looja, kes on viljelenud silmapaistvalt nii maalikunsti, skulptuuri kui graafikat. Äratas tähelepanu juba varaste maalide iseseisva ekspressiivse laadiga, mis erines põlvkonnakaaslaste suundumusist.
P. Mudisti taiesed on valdavalt lihtsa sü¾eega figuurikompositsioonid, mis toetuvad reaalelu motiividele või esitavad nägemuspilte. P. Mudisti maalidele on iseloomulikud ka leidlikud ja isepärased nimetused.
34. Vilepuhujad, Peeter Mudist E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

34 Vilepuhujad, Peeter Mudist

Peeter Mudist (1942-2013) 34 Vilepuhujad 1970 Siinses kunstiloos täiesti ainulaadse ja isikupärase maalikäekirjaga Peeter Mudist on loonud läbikumavate värvitoonide ja tinglike vormidega maastikke, portreid, figuur- ja lillemaale. Esmajoones on tema käekirjale omane pehmus, maalilisus ja sümbolistlikkus, mida kokku võiks nimetada täiesti omaette nähtuseks – „Mudisti maagiliseks maailmaks“.Mudist asus kunstiharidust omandama 1963. aastal Eesti Riiklikusse Kunstiinstituuti, mille lõpetas 1967. aastal maali erialal ning alates järgmisest aastast osales ka regulaarselt kunstinäitustel. Tema 1970ndate maalidelt nähtub üks iseloomulik tõik – hõõguv oran¾ toon, mis aktsendina tõuseb üldkoloriidist esile. Nii näeme ka käesoleval teosel „Vilepuhujad“, kuidas kunstnik suunab värvierkusega vaataja tähelepanu kahele kesksele nurgelisele figuurile. Omamoodi nähtub siit ka kunstniku teine kirg – skulptuur. Mudist on kord kirjutanud: „See võtab aega, enne kui sa endale julged tunnistada, et oled kunstnik ja teedki pilte. Sest alguses teed küll, aga see on nagu… Aga ükskord tuleb aeg, kui pead lihtsalt suu vett täis võtma ja hakkama kunstnikuks lihtsalt.“Tänaseks on Mudist üks hinnatumaid nimesid Eesti kunstiloos, mida muu hulgas kinnitavad ka rohked tunnustused. Näiteks Kristjan Raua preemia (1989), Konrad Mäe preemia (1991), Valgetähe III klassi teenetemärk (2001) jpm.

34. Vilepuhujad, Peeter Mudist E-kunstisalongis

Mudist Peeter
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük