Mererand kividega, Paul Burman Paul Burmani elulugu on eesti kunstiajaloos mõneti ebatavaline ja tähelepanu äratav. Alates 1918. aastast elas kunstnik Seevaldis, kuid ometigi jätkas ta pidevalt maalimist ja osalemist näitustel. Kui 1920. aastate alguses ei töötanud ta raskete meeleolude tõttu peaaegu üldse, siis alates 1924. aastast haaras Burmani uus loominguline palang. Selle perioodi töid iseloomustab rahutu tehnika, koloriiti ilmub helgust ja pehmust. Akvarell "Mererand kividega“ on meeleolult kantud tormakusest, kunstnik on loonud selle vabanenuna ning tõeliselt hoogsa käega. Aino Kartna on Paul Burmani monograafias (1971) tabavalt kirjutanud: "Burman tegi küll palju, vahest isegi arutult palju maale ja joonistusi, kuid mitte iialgi kroonulikult, käsu korras, vaid sisetunde sunnil. Ta polnud suuteline endalegi aru andma, miks ta neid tegi. Selleks sundis teda südamehääl. “ Lm 25,1x33 Alg: Toimus Mererand kividega, Paul Burman E-kunstisalongis Burman Paul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Mererand kividega, Paul Burman E-kunstisalongis
Paul Burman (1888–1934)

Mererand kividega

u 1920ndad Akvarell, paber Ava 24x30,2. Signeeritud.
Alghind: € 500, lõpphind: € 500
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Paul Burmani elulugu on eesti kunstiajaloos mõneti ebatavaline ja tähelepanu äratav. Alates 1918. aastast elas kunstnik Seevaldis, kuid ometigi jätkas ta pidevalt maalimist ja osalemist näitustel. Kui 1920. aastate alguses ei töötanud ta raskete meeleolude tõttu peaaegu üldse, siis alates 1924. aastast haaras Burmani uus loominguline palang. Selle perioodi töid iseloomustab rahutu tehnika, koloriiti ilmub helgust ja pehmust. Akvarell "Mererand kividega“ on meeleolult kantud tormakusest, kunstnik on loonud selle vabanenuna ning tõeliselt hoogsa käega.
Aino Kartna on Paul Burmani monograafias (1971) tabavalt kirjutanud: "Burman tegi küll palju, vahest isegi arutult palju maale ja joonistusi, kuid mitte iialgi kroonulikult, käsu korras, vaid sisetunde sunnil. Ta polnud suuteline endalegi aru andma, miks ta neid tegi. Selleks sundis teda südamehääl.“Paul Burman (1888–1934)
Paul Burman sündis 1888. aastal. Suri 1934. aastal Tallinnas. Õppis aastatel 1905–1906 Ants Laikmaa ateljeekoolis ja 1907–1908 vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemia kunstikoolis batalist F. Roubaud’ ateljees. Lisaks täiendas end Burman graafika ala 1909–1910 Moskvas ning maali ala 1911 Riias Vilhelms Purvïtise juures.Varase loomingu põhiosa moodustavad loomamaalid ja -joonistused. Burman on esimene eesti animalist. Ta kujutas loomaaia- ja koduloomi, eriti hobuseid. Hiljem maalis erinevatel aastaaegadel maastiku- ja linnavaateid. Varaseimad on esimesi impressionismi näiteid eesti kunstis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mererand kividega, Paul Burman

Paul Burman (1888–1934) Mererand kividega u 1920ndad Akvarell, paber Ava 24x30,2 Signeeritud Paul Burmani elulugu on eesti kunstiajaloos mõneti ebatavaline ja tähelepanu äratav. Alates 1918. aastast elas kunstnik Seevaldis, kuid ometigi jätkas ta pidevalt maalimist ja osalemist näitustel. Kui 1920. aastate alguses ei töötanud ta raskete meeleolude tõttu peaaegu üldse, siis alates 1924. aastast haaras Burmani uus loominguline palang. Selle perioodi töid iseloomustab rahutu tehnika, koloriiti ilmub helgust ja pehmust. Akvarell "Mererand kividega“ on meeleolult kantud tormakusest, kunstnik on loonud selle vabanenuna ning tõeliselt hoogsa käega. Aino Kartna on Paul Burmani monograafias (1971) tabavalt kirjutanud: "Burman tegi küll palju, vahest isegi arutult palju maale ja joonistusi, kuid mitte iialgi kroonulikult, käsu korras, vaid sisetunde sunnil. Ta polnud suuteline endalegi aru andma, miks ta neid tegi. Selleks sundis teda südamehääl.“

Mererand kividega, Paul Burman E-kunstisalongis

Burman Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük