Tallinna kalasadam, Paul Burman "Kunstnik ei joonistanud detaile, vaid muljet, mida tervik jättis. See ilmneb eriti linnavaadetes, tänavapiltides. Ta visandas teda hetkeks köitnud vaate kiiresti ja sellega piirduski. Sealjuures on need siiski läbi joonistatud, lõpetatud teosed ja mitte ainult visandid. " Nõnda on kirjutanud kunstiajaloolane Aino Kartna Burmani joonistusoskusest. 1917. aasta detsembrikuus korraldas Paul Burmani vend Karl Tallinnas Viru tänaval kunstniku esimese personaalnäituse. Eksponeeritud teosed meeldisid väga ka soomlastele, kes tahtsid näitust Helsingisse. Nii saadetigi osa teostest Soome, kuhu need ka jäid. Käesolev joonistus on pärit Soome kunstikogust. Teos on reprodutseeritud raamatus "Kulda väärt kunst" (2017) lk 45. Lm 25,1x33 Alg: Toimus Tallinna kalasadam, Paul Burman E-kunstisalongis Burman Paul
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tallinna kalasadam, Paul Burman E-kunstisalongis
Paul Burman (1888–1934)

Tallinna kalasadam

U 1917 Värviline pliiats, süsi, paber. Signatuuriga. Lm 25x33
Alghind: € €450, lõpphind: € 450
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

"Kunstnik ei joonistanud detaile, vaid muljet, mida tervik jättis.
See ilmneb eriti linnavaadetes, tänavapiltides. Ta visandas teda
hetkeks köitnud vaate kiiresti ja sellega piirduski. Sealjuures on
need siiski läbi joonistatud, lõpetatud teosed ja mitte ainult
visandid." Nõnda on kirjutanud kunstiajaloolane Aino Kartna
Burmani joonistusoskusest. 1917. aasta detsembrikuus korraldas
Paul Burmani vend Karl Tallinnas Viru tänaval kunstniku
esimese personaalnäituse. Eksponeeritud teosed meeldisid väga
ka soomlastele, kes tahtsid näitust Helsingisse. Nii saadetigi
osa teostest Soome, kuhu need ka jäid. Käesolev joonistus on
pärit Soome kunstikogust. Teos on reprodutseeritud raamatus
"Kulda väärt kunst" (2017) lk 45.Paul Burman (1888–1934)
Paul Burman sündis 1888. aastal. Suri 1934. aastal Tallinnas. Õppis aastatel 1905–1906 Ants Laikmaa ateljeekoolis ja 1907–1908 vabakuulajana Peterburi Kunstiakadeemia kunstikoolis batalist F. Roubaud’ ateljees. Lisaks täiendas end Burman graafika ala 1909–1910 Moskvas ning maali ala 1911 Riias Vilhelms Purvïtise juures.Varase loomingu põhiosa moodustavad loomamaalid ja -joonistused. Burman on esimene eesti animalist. Ta kujutas loomaaia- ja koduloomi, eriti hobuseid. Hiljem maalis erinevatel aastaaegadel maastiku- ja linnavaateid. Varaseimad on esimesi impressionismi näiteid eesti kunstis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tallinna kalasadam, Paul Burman

Paul Burman (1888–1934) Tallinna kalasadam U 1917 Värviline pliiats, süsi, paber Signatuuriga "Kunstnik ei joonistanud detaile, vaid muljet, mida tervik jättis.See ilmneb eriti linnavaadetes, tänavapiltides. Ta visandas tedahetkeks köitnud vaate kiiresti ja sellega piirduski. Sealjuures onneed siiski läbi joonistatud, lõpetatud teosed ja mitte ainultvisandid." Nõnda on kirjutanud kunstiajaloolane Aino KartnaBurmani joonistusoskusest. 1917. aasta detsembrikuus korraldasPaul Burmani vend Karl Tallinnas Viru tänaval kunstnikuesimese personaalnäituse. Eksponeeritud teosed meeldisid vägaka soomlastele, kes tahtsid näitust Helsingisse. Nii saadetigiosa teostest Soome, kuhu need ka jäid. Käesolev joonistus onpärit Soome kunstikogust. Teos on reprodutseeritud raamatus"Kulda väärt kunst" (2017) lk 45.

Tallinna kalasadam, Paul Burman E-kunstisalongis

Burman Paul
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük