Meri, Agu Pihelga E-kunstisalongis Kunstialaseid õpinguid alustas Pihelga Riigi Kunsttööstuskoolis, kus tema juhendajateks olid August Jansen ja Roman Nyman. Kooli lõpetas ta kiitusega 1934. aastal dekoratiivmaali erialal. Pihelga täiendas end Helsingis Soome Kunstiühingu koolis Ateneumis (tänapäeval Soome Kunstiakadeemia). "A. Pihelga on palju tegelnud värviprobleemidega ning avaldanud selle kohta ka teoreetilisi kirjutisi. On ju värv maalikunstnikule esmaseks väljendusvahendiks ja seetõttu näeb ta ka maailma eelkõige värvides ja värvide kaudu. /. . . / Pihelga töödes ei leia me välist efekti, küll aga loodust selle täiuses ja mitmekesisuses, väljendatuna sügavalt läbimõeldud värviüleminekute ja toonivarjunditega," on kunstiajaloolane Vilma Reinholm sõnastanud Pihelga poeetilise maastikumaali eripära. 2005 Meri, Agu Pihelga E-kunstisalongis Pihelga Agu
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Meri, Agu Pihelga E-kunstisalongis
Agu Pihelga (1910–1998)

Meri

1972 Õli, papp. Signatuuriga. 49,5x69,5
Alghind: € €950
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Kunstialaseid õpinguid alustas Pihelga Riigi Kunsttööstuskoolis,
kus tema juhendajateks olid August Jansen ja Roman Nyman.
Kooli lõpetas ta kiitusega 1934. aastal dekoratiivmaali erialal.
Pihelga täiendas end Helsingis Soome Kunstiühingu koolis
Ateneumis (tänapäeval Soome Kunstiakadeemia). "A. Pihelga
on palju tegelnud värviprobleemidega ning avaldanud selle kohta
ka teoreetilisi kirjutisi. On ju värv maalikunstnikule esmaseks väljendusvahendiks
ja seetõttu näeb ta ka maailma eelkõige värvides
ja värvide kaudu. /.../ Pihelga töödes ei leia me välist efekti, küll
aga loodust selle täiuses ja mitmekesisuses, väljendatuna sügavalt
läbimõeldud värviüleminekute ja toonivarjunditega," on kunstiajaloolane
Vilma Reinholm sõnastanud Pihelga poeetilise
maastikumaali eripära.Agu Pihelga (1910–1998)
Maalikunstnik Agu Pihelga sündis 1910. aastal Harjumaal. Suri 1998. aastal. Õppis alates 1928. aastast Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratiivmaali eriala Roman Nymani ja August Janseni juhatusel, lõpetas kooli 1934. aastal. Pärast ajateenistust jätkas õpinguid 1936–1939 Helsingis Soome Kunstiühingu koolis, kus tema põhiliseks õpetajaks oli Lönnberg.Töötas 1946–1980 ERKI-s õppejõuna. Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Meri, Agu Pihelga E-kunstisalongis

Agu Pihelga (1910–1998) Meri 1972 Õli, papp Signatuuriga Kunstialaseid õpinguid alustas Pihelga Riigi Kunsttööstuskoolis,kus tema juhendajateks olid August Jansen ja Roman Nyman.Kooli lõpetas ta kiitusega 1934. aastal dekoratiivmaali erialal.Pihelga täiendas end Helsingis Soome Kunstiühingu koolisAteneumis (tänapäeval Soome Kunstiakadeemia). "A. Pihelgaon palju tegelnud värviprobleemidega ning avaldanud selle kohtaka teoreetilisi kirjutisi. On ju värv maalikunstnikule esmaseks väljendusvahendiksja seetõttu näeb ta ka maailma eelkõige värvidesja värvide kaudu. /.../ Pihelga töödes ei leia me välist efekti, küllaga loodust selle täiuses ja mitmekesisuses, väljendatuna sügavaltläbimõeldud värviüleminekute ja toonivarjunditega," on kunstiajaloolaneVilma Reinholm sõnastanud Pihelga poeetilisemaastikumaali eripära.

Meri, Agu Pihelga E-kunstisalongis

Pihelga Agu
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük