Tallinna Raekoja plats, Agu Agu Pihelga kunstnikutee algus oli perekonna raskest majanduslikust seisust tingituna raske ja aeglane, kuid võib eeskujuks tuua igale tulevasele kunstnikuks ihkajale. Pihelga on 1991. aastal meenutanud: "Isegi Tallinna sõit, mis maksis küll vähe, oli omaette probleem. /---/ Ma korjasin sente, hoidsin kokku ja kolm aastat pärast algkooli lõpetamist läksin ikkagi kunstikooli /---/. Esialgu ei tahtnud või nagu ei julgenud seda kodus öeldagi. " Agu Pihelga lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli 1934. aastal Pärast ajateenistust suundus mõneks aastaks õppima Soome Kunstiühingu Kooli, mille õhkkond oli oma olemuselt kodusem ja vabameelsem. Seal leidis kunstnik veel enam inspiratsiooni jätkata valitud teel ning alustada aastatepikkust õppejõu tööd Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Maalilaadilt on talle omane impressionistlik ja diskreetne värvikäsitlus, temaatikalt kohtab peamiselt maastikke ja linnavaateid. Tema ateljee asus Tallinnas Vabadus platsi ääres, millest tulenevalt leidis ta ka oma motiivid peamiselt vanalinnast. "Tallinna Raekoja plats" on ajastutruu teos, taaselustades 1970ndate linnaõhustiku. 2005 Tallinna Raekoja plats, Agu Pihelga E-kunstisalongis Pihelga Agu
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tallinna Raekoja plats, Agu Pihelga E-kunstisalongis
Agu Pihelga (1910–1998)

Tallinna Raekoja plats

1972 Õli, lõuend 73 x 60. Signatuuriga
Alghind: € 1200, lõpphind: € 1 500
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Agu Pihelga kunstnikutee algus oli perekonna raskest majanduslikust seisust tingituna raske ja aeglane, kuid võib eeskujuks tuua igale tulevasele kunstnikuks ihkajale. Pihelga on 1991. aastal meenutanud: "Isegi Tallinna sõit, mis maksis küll vähe, oli omaette probleem. /---/ Ma korjasin sente, hoidsin kokku ja kolm aastat pärast algkooli lõpetamist läksin ikkagi kunstikooli /---/. Esialgu ei tahtnud või nagu ei julgenud seda kodus öeldagi."
Agu Pihelga lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli 1934. aastal Pärast ajateenistust suundus mõneks aastaks õppima Soome Kunstiühingu Kooli, mille õhkkond oli oma olemuselt kodusem ja vabameelsem. Seal leidis kunstnik veel enam inspiratsiooni jätkata valitud teel ning alustada aastatepikkust õppejõu tööd Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis.
Maalilaadilt on talle omane impressionistlik ja diskreetne värvikäsitlus, temaatikalt kohtab peamiselt maastikke ja linnavaateid. Tema ateljee asus Tallinnas Vabadus platsi ääres, millest tulenevalt leidis ta ka oma motiivid peamiselt vanalinnast. "Tallinna Raekoja plats" on ajastutruu teos, taaselustades 1970ndate linnaõhustiku.Agu Pihelga (1910–1998)
Maalikunstnik Agu Pihelga sündis 1910. aastal Harjumaal. Suri 1998. aastal. Õppis alates 1928. aastast Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratiivmaali eriala Roman Nymani ja August Janseni juhatusel, lõpetas kooli 1934. aastal. Pärast ajateenistust jätkas õpinguid 1936–1939 Helsingis Soome Kunstiühingu koolis, kus tema põhiliseks õpetajaks oli Lönnberg.Töötas 1946–1980 ERKI-s õppejõuna. Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tallinna Raekoja plats, Agu

Agu Pihelga (1910–1998) Tallinna Raekoja plats 1972 Õli, lõuend 73 x 60 Signatuuriga Alghind: € 1200, lõpphind: € 1 500 27 Agu Pihelga kunstnikutee algus oli perekonna raskest majanduslikust seisust tingituna raske ja aeglane, kuid võib eeskujuks tuua igale tulevasele kunstnikuks ihkajale. Pihelga on 1991. aastal meenutanud: "Isegi Tallinna sõit, mis maksis küll vähe, oli omaette probleem. /---/ Ma korjasin sente, hoidsin kokku ja kolm aastat pärast algkooli lõpetamist läksin ikkagi kunstikooli /---/. Esialgu ei tahtnud või nagu ei julgenud seda kodus öeldagi."Agu Pihelga lõpetas Riigi Kunsttööstuskooli 1934. aastal Pärast ajateenistust suundus mõneks aastaks õppima Soome Kunstiühingu Kooli, mille õhkkond oli oma olemuselt kodusem ja vabameelsem. Seal leidis kunstnik veel enam inspiratsiooni jätkata valitud teel ning alustada aastatepikkust õppejõu tööd Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis.Maalilaadilt on talle omane impressionistlik ja diskreetne värvikäsitlus, temaatikalt kohtab peamiselt maastikke ja linnavaateid. Tema ateljee asus Tallinnas Vabadus platsi ääres, millest tulenevalt leidis ta ka oma motiivid peamiselt vanalinnast. "Tallinna Raekoja plats" on ajastutruu teos, taaselustades 1970ndate linnaõhustiku.

Tallinna Raekoja plats, Agu Pihelga E-kunstisalongis

Pihelga Agu
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük