Meri, Jüri Palm E-kunstisalongis Jüri Palm oli maalilaadilt ekspressionist, kes liikus popkunsti ja hüperrealismi mõjusfääris ning keda sageli on ekslikult nimetatud ka sürrealistiks. Kuigi viimased avaldasid talle sügavat muljet, ei järginud ta oma loomingus sürrealistide teoreetilisi postulaate. Palmi looming on läbi põimunud kunstniku enese tunnetuslikust maailmast ja reageeringutest ümbritsevale ruumile, milles peitub ka tubli annus provokatiivsust. Palm õppis aastatel 1957-1963 ERKIs keraamikat ja graafikat, kuid lõpetas kooli hoopis plakatikunstnikuna. Seejärel asus ta samasse tööle joonistamise ja maalimise õppejõuna ning ühtlasi alustas aktiivselt maalimisega. Viimase kasuks otsustas ta värvide tõttu - teda köitsid võimalused, mida need pakkusid. Südikale iseloomule ja julgetele sõnavõttudele vaatamata oli tegemist keerulise saatusega kunstnikuga, kes oli intensiivse tundeeluga. 1990-ndate alguses alustas ta varjatud kirjanduslikku tegevust ning ühes sellega ilmnes tema alalhoidlikum poolus. Oma autobigraafiliste sugemetega jutustuses "Muusiku märkmed" on Palm kirjutanud: "Olen moest läinud romantiline kunstnikutüüp, kelle kunst tõuseb valust ja kurbusest. " Teos "Meri" on kompositsiooniliselt ülesehitatud nii, et vaataja tähelepanu koonduks teose keskpunkti. Vahutav meri ja kõrguvad lained justkui neelavad endasse. Need kõnelevad tundekeeristest ja jõulistest emotsioonidest, mis on sageli inimesest nii palju tugevamad, et lasevad mõistusel kaduda. E-Kunstisalongi XXIX oksjon Meri, Jüri Palm E-kunstisalongis Palm Jüri
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Meri, Jüri Palm E-kunstisalongis

Meri

1994 Õli, lõuend 81 x 116. Signatuuriga
Alghind: 3 200
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Jüri Palm oli maalilaadilt ekspressionist, kes liikus popkunsti ja hüperrealismi mõjusfääris ning keda sageli on ekslikult nimetatud ka sürrealistiks. Kuigi viimased avaldasid talle sügavat muljet, ei järginud ta oma loomingus sürrealistide teoreetilisi postulaate. Palmi looming on läbi põimunud kunstniku enese tunnetuslikust maailmast ja reageeringutest ümbritsevale ruumile, milles peitub ka tubli annus provokatiivsust.
Palm õppis aastatel 1957-1963 ERKIs keraamikat ja graafikat, kuid lõpetas kooli hoopis plakatikunstnikuna. Seejärel asus ta samasse tööle joonistamise ja maalimise õppejõuna ning ühtlasi alustas aktiivselt maalimisega. Viimase kasuks otsustas ta värvide tõttu - teda köitsid võimalused, mida need pakkusid.
Südikale iseloomule ja julgetele sõnavõttudele vaatamata oli tegemist keerulise saatusega kunstnikuga, kes oli intensiivse tundeeluga. 1990-ndate alguses alustas ta varjatud kirjanduslikku tegevust ning ühes sellega ilmnes tema alalhoidlikum poolus. Oma autobigraafiliste sugemetega jutustuses "Muusiku märkmed" on Palm kirjutanud: "Olen moest läinud romantiline kunstnikutüüp, kelle kunst tõuseb valust ja kurbusest."
Teos "Meri" on kompositsiooniliselt ülesehitatud nii, et vaataja tähelepanu koonduks teose keskpunkti. Vahutav meri ja kõrguvad lained justkui neelavad endasse. Need kõnelevad tundekeeristest ja jõulistest emotsioonidest, mis on sageli inimesest nii palju tugevamad, et lasevad mõistusel kaduda.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Meri, Jüri Palm E-kunstisalongis

Jüri Palm Meri 1994 Õli, lõuend 81 x 116 Signatuuriga Alghind: 3 200 27 Jüri Palm oli maalilaadilt ekspressionist, kes liikus popkunsti ja hüperrealismi mõjusfääris ning keda sageli on ekslikult nimetatud ka sürrealistiks. Kuigi viimased avaldasid talle sügavat muljet, ei järginud ta oma loomingus sürrealistide teoreetilisi postulaate. Palmi looming on läbi põimunud kunstniku enese tunnetuslikust maailmast ja reageeringutest ümbritsevale ruumile, milles peitub ka tubli annus provokatiivsust.Palm õppis aastatel 1957-1963 ERKIs keraamikat ja graafikat, kuid lõpetas kooli hoopis plakatikunstnikuna. Seejärel asus ta samasse tööle joonistamise ja maalimise õppejõuna ning ühtlasi alustas aktiivselt maalimisega. Viimase kasuks otsustas ta värvide tõttu - teda köitsid võimalused, mida need pakkusid. Südikale iseloomule ja julgetele sõnavõttudele vaatamata oli tegemist keerulise saatusega kunstnikuga, kes oli intensiivse tundeeluga. 1990-ndate alguses alustas ta varjatud kirjanduslikku tegevust ning ühes sellega ilmnes tema alalhoidlikum poolus. Oma autobigraafiliste sugemetega jutustuses "Muusiku märkmed" on Palm kirjutanud: "Olen moest läinud romantiline kunstnikutüüp, kelle kunst tõuseb valust ja kurbusest."Teos "Meri" on kompositsiooniliselt ülesehitatud nii, et vaataja tähelepanu koonduks teose keskpunkti. Vahutav meri ja kõrguvad lained justkui neelavad endasse. Need kõnelevad tundekeeristest ja jõulistest emotsioonidest, mis on sageli inimesest nii palju tugevamad, et lasevad mõistusel kaduda.

Meri, Jüri Palm E-kunstisalongis

Palm Jüri
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük