Oskar Luts, Roman Timotheus Pallases õppis Timotheus vaheaegadega alates 1921. aastast Nikolai Triigi, Ado Vabbe, Villem Ormissoni ja Anton Starkopfi käe all. Majanduslikel põhjustel lõpetas Timotheus kunstikooli alles 1938. aastal, esinedes lõpunäitusel nii skulptuuride kui ka joonistustega. Viljakam loomeperiood algas Timotheusel pärast II maailmasõda, mil tema peamiseks ¾anriks sai portree. Kunstnik valdas meisterlikult nii puitu, graniiti kui ka keraamikat. Käesolevale portreele Oskar Lutsust eelnes puidust variant 1956. aastal. "Oskar Lutsu“ portree keraamikas on märksa pehmemate näojoontega, rõhutades kirjaniku näo eripära ja ilmekust. Käesolev teos on ära toodud kunstniku kataloogi (Tartu, 1959) nimestikus nr 50 all. 2001 Oskar Luts, Roman Timotheus E-kunstisalongis Timotheus Roman
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Oskar Luts, Roman Timotheus E-kunstisalongis
Roman Timotheus (1895-1983)

Oskar Luts

1958 Keraamika. Signatuurita. 39,5 x 24 x 29
Alghind: € €1000
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Pallases õppis Timotheus vaheaegadega alates 1921. aastast Nikolai Triigi, Ado Vabbe, Villem Ormissoni ja Anton Starkopfi käe all. Majanduslikel põhjustel lõpetas Timotheus kunstikooli alles 1938. aastal, esinedes lõpunäitusel nii skulptuuride kui ka joonistustega. Viljakam loomeperiood algas Timotheusel pärast II maailmasõda, mil tema peamiseks ¾anriks sai portree. Kunstnik valdas meisterlikult nii puitu, graniiti kui ka keraamikat. Käesolevale portreele Oskar Lutsust eelnes puidust variant 1956. aastal. "Oskar Lutsu“ portree keraamikas on märksa pehmemate näojoontega, rõhutades kirjaniku näo eripära ja ilmekust. Käesolev teos on ära toodud kunstniku kataloogi (Tartu, 1959) nimestikus nr 50 all.Roman Timotheus (1895-1983)
Sündis 1895. aastal Harjumaal. Tulevane kunstnik õppis 1907-1910 Pihkva Algkoolis ja 1910-1917 Pihkva Kommertskoolis. Juba koolipõlves äratasid tähelepanu tema natuuri järgi teostatud joonistused ja maalikatsed. Kunstikooli Pallas astus Timotheus 1921. aastal, kuid pikk tööpäev vabrikus võimaldas tal osa võtta ainult õhtustest krokiitundidest ühe semestri vältel. 1921-28 harrastas ta endiselt vabal ajal iseseisvalt joonistamist.1928. aastal astus Timotheus kokkuleppel vabriku direktsiooniga uuesti Pallasesse. Seal täiendas ta oma joonistamisoskust Voldemar Melliku juhatusel, 1930-31 õppis ta Villem Ormissoni ja Nikolai Triigi juures maali, millega üheaegselt tutvus graafiliste tehnikatega prof. Ado Vabbe juhatusel. 1932. aastal jätkas ta õpinguid skulptuuri alal prof. Anton Starkopfi juures.1938. aastal lõpetas Timotheus Pallase Starkopfi õpilasena.
Pärast lõpetamist jäi kunstnik skulptorina tööle Tartus. Ühtlasi võttis ta siitpeale osa kõikidest tähtsamatest kunstinäitustest Tartus ja Tallinnas. 1959. aasta aprillis toimus tema personaalnäitus Tartus.
Juba oma varasemas loomingus taotles Timotheus läbimõeldud kunstilist üldistust, mehist vormikõnet, rahulikku põhijoont, mõnikord ka humoristlikku käsitlust.Aastatel 1945-1952 oli Timotheus Riikliku Kunstiinstituudi õppejõuks Tartus. Pärast instituudi üleviimist Tallinna töötas ta õppejõuna Tartu Kujutava Kunsti Koolis. Tema juhatusel on skulptuuri loomisprotsessi põhialustega tutvunud suurem osa eesti tolleaegsetest skulptoritest.
Kunstnik suri 1983. aastal Tartus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Oskar Luts, Roman Timotheus

Roman Timotheus (1895-1983) Oskar Luts 1958 Keraamika Signatuurita Pallases õppis Timotheus vaheaegadega alates 1921. aastast Nikolai Triigi, Ado Vabbe, Villem Ormissoni ja Anton Starkopfi käe all. Majanduslikel põhjustel lõpetas Timotheus kunstikooli alles 1938. aastal, esinedes lõpunäitusel nii skulptuuride kui ka joonistustega. Viljakam loomeperiood algas Timotheusel pärast II maailmasõda, mil tema peamiseks ¾anriks sai portree. Kunstnik valdas meisterlikult nii puitu, graniiti kui ka keraamikat. Käesolevale portreele Oskar Lutsust eelnes puidust variant 1956. aastal. "Oskar Lutsu“ portree keraamikas on märksa pehmemate näojoontega, rõhutades kirjaniku näo eripära ja ilmekust. Käesolev teos on ära toodud kunstniku kataloogi (Tartu, 1959) nimestikus nr 50 all.

Oskar Luts, Roman Timotheus E-kunstisalongis

Timotheus Roman
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük