Pikk talvehommik, Maris Tuuling Maris Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, keda näitustel kohtab harva. Ometigi püüab kunstniku looming pilku oma lihtsuse, siiruse ning erksa koloriidiga. Värvide julge ja rikkalik kasutus viitab Pallase koolkonna mõjutustele, kuna Tuulingu kunstiõpingud aastatel 1990-1995 kulgesid just legendaarsete Tartu kunstnike Kaja Kärneri, Heldur Viirese ning Lembit Saartsi ja Valve Janovi käe all. Maris Tuulingu looming on sügavalt apoliitiline, vaba igasugusest moraalist ja õpetustest. Oluline on inimlikkuse mõõde - kohad ja ajad, kus kohtuvad erinevad meeleolud ja tundmused. Need on jalutuskäigud õhtustel tänavatel või hommikustes parkides, vaated koduakendest ning juhuslikud kohtumised majatreppidel. Seetõttu ei loogi kunstnik suuri avaraid vaateid ega loo keerukaid kompositsioone, vaid hindab vaikseid ja privaatseid stseene nagu ka maalil “Pikk talvehommik", kus pearõhk on värvidel ning detailid tagaplaanil. Sellega on kunstnik suutnud oma maalidel luua anonüümse õhustiku, kus igaüks võib end samastada nähtud stseenide ja figuuridega. Kõik see räägib kunstniku oskusest suhestuda vaatajatega, panna maalid elama läbi kunstipubliku. E-Kunstisalongi XXIV oksjon Pikk talvehommik, Maris Tuuling E-kunstisalongis Tuuling Maris
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Pikk talvehommik, Maris Tuuling E-kunstisalongis

Pikk talvehommik

2009 Akrüül, kollaa¾ 79 x 70
Alghind: 12 500/ € 799
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Maris Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, keda näitustel kohtab harva. Ometigi püüab kunstniku looming pilku oma lihtsuse, siiruse ning erksa koloriidiga. Värvide julge ja rikkalik kasutus viitab Pallase koolkonna mõjutustele, kuna Tuulingu kunstiõpingud aastatel 1990-1995 kulgesid just legendaarsete Tartu kunstnike Kaja Kärneri, Heldur Viirese ning Lembit Saartsi ja Valve Janovi käe all. Maris Tuulingu looming on sügavalt apoliitiline, vaba igasugusest moraalist ja õpetustest. Oluline on inimlikkuse mõõde - kohad ja ajad, kus kohtuvad erinevad meeleolud ja tundmused. Need on jalutuskäigud õhtustel tänavatel või hommikustes parkides, vaated koduakendest ning juhuslikud kohtumised majatreppidel. Seetõttu ei loogi kunstnik suuri avaraid vaateid ega loo keerukaid kompositsioone, vaid hindab vaikseid ja privaatseid stseene nagu ka maalil “Pikk talvehommik", kus pearõhk on värvidel ning detailid tagaplaanil. Sellega on kunstnik suutnud oma maalidel luua anonüümse õhustiku, kus igaüks võib end samastada nähtud stseenide ja figuuridega. Kõik see räägib kunstniku oskusest suhestuda vaatajatega, panna maalid elama läbi kunstipubliku.Maris Tuuling
Maris Tuuling on sündinud 1968. aastal Tartus. Õppinud 1990–1995 Kunstiühing Pallas maalistuudios. Näitustel esinenud alates 1991. aastast. Stipendiumid: 1997 Kunstiühingu Pallas stipendium. Kunstiühing Pallas liige aastast 1998.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pikk talvehommik, Maris Tuuling

Maris Tuuling Pikk talvehommik 2009 Akrüül, kollaa¾ 79 x 70 Alghind: 12 500/ € 799 23 E-Kunstisalongi XXIII oksjon 13 Maris Tuuling on tagasihoidliku natuuriga kunstnik, keda näitustel kohtab harva. Ometigi püüab kunstniku looming pilku oma lihtsuse, siiruse ning erksa koloriidiga. Värvide julge ja rikkalik kasutus viitab Pallase koolkonna mõjutustele, kuna Tuulingu kunstiõpingud aastatel 1990-1995 kulgesid just legendaarsete Tartu kunstnike Kaja Kärneri, Heldur Viirese ning Lembit Saartsi ja Valve Janovi käe all. Maris Tuulingu looming on sügavalt apoliitiline, vaba igasugusest moraalist ja õpetustest. Oluline on inimlikkuse mõõde - kohad ja ajad, kus kohtuvad erinevad meeleolud ja tundmused. Need on jalutuskäigud õhtustel tänavatel või hommikustes parkides, vaated koduakendest ning juhuslikud kohtumised majatreppidel. Seetõttu ei loogi kunstnik suuri avaraid vaateid ega loo keerukaid kompositsioone, vaid hindab vaikseid ja privaatseid stseene nagu ka maalil “Pikk talvehommik", kus pearõhk on värvidel ning detailid tagaplaanil. Sellega on kunstnik suutnud oma maalidel luua anonüümse õhustiku, kus igaüks võib end samastada nähtud stseenide ja figuuridega. Kõik see räägib kunstniku oskusest suhestuda vaatajatega, panna maalid elama läbi kunstipubliku.

Pikk talvehommik, Maris Tuuling E-kunstisalongis

Tuuling Maris
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük