Põllulilled, Kaljo Polli E-kunstisalongis Johannes Võerahansu õpilasena Tartu Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Polli töötas esmalt ERKI Tartu osakonnas õppejõuna ning hiljem läks elama Tallinnasse ja oli ERKI-s joonistusõppejõud. Tartu maalikooliga jäi Polli aga alati seotuks ning peen koloriiditunnetus nähtub kogu kunstniku maaliloomingus. Polli lõi aastate vältel maale väga erinevates ¾anrites, eelistades enim just portreekunsti, jäädvustades nii loomeinimesi, haritlasi kui ka sportlasi. Ta on loonud nii suuremõõtmelist monumentaalset kompositsiooni, samas viljelenud ka raamatugraafikat. 1970. -1980. aastail maalis Polli põhjamaises koloriidis maastikuvaateid ja natüürmorte, kus kunstniku jaoks oli esmatähtis hetkemulje tabamine. Kunstnik on seda ise kirjeldanud nii "Mina panen kõik kohe välja. Ei jaksa oma muljeid enesele hoida. Teist korda ma enam sama pilti teha ei saaks. “ Õpipoisist meistriks Põllulilled, Kaljo Polli E-kunstisalongis Polli Kaljo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Põllulilled, Kaljo Polli E-kunstisalongis

Põllulilled

1989 Õli, kartong. Signatuuriga. 81x51
Alghind: € 850, lõpphind: € 925
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Johannes Võerahansu õpilasena Tartu Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Polli töötas esmalt ERKI Tartu osakonnas õppejõuna ning hiljem läks elama Tallinnasse ja oli ERKI-s joonistusõppejõud. Tartu maalikooliga jäi Polli aga alati seotuks ning peen koloriiditunnetus nähtub kogu kunstniku maaliloomingus.
Polli lõi aastate vältel maale väga erinevates ¾anrites, eelistades enim just portreekunsti, jäädvustades nii loomeinimesi, haritlasi kui ka sportlasi. Ta on loonud nii suuremõõtmelist monumentaalset kompositsiooni, samas viljelenud ka raamatugraafikat. 1970.-1980. aastail maalis Polli põhjamaises koloriidis maastikuvaateid ja natüürmorte, kus kunstniku jaoks oli esmatähtis hetkemulje tabamine. Kunstnik on seda ise kirjeldanud nii "Mina panen kõik kohe välja. Ei jaksa oma muljeid enesele hoida. Teist korda ma enam sama pilti teha ei saaks.“Kaljo Polli
Maalikunstnik Kaljo Polli on sündinud 30. jaanuaril 1928 a. Tartumaal Raadikvere külas talupoja perekonnas. Surnud 26.01.2004.a.
Ta õppis Tartu Õpetajate Seminari algkoolis ning Hugo Treffneri poeglaste eragümnaasiumis (joonistusõpetaja E. Ahas).
Sõja-aastad viisid kunstniku nõukogude Venemaa tagalasse, kust naastes asus Polli 1945. aastal õppima Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, mille lõpetas maali erialal 1951. a. J. Võerahansu õpilasena. Pärast seda töötas Tartu Kunstikoolis ja ERKI-s õppejõuna, alates 1953. aastast kuulub Kunstnike Liitu.
Tartu maalikooliga seonduvat peent kolorismi võib aimata kogu K. Polli maaliloomingus. Kaljo Polli loomingu silmapaistev periood langeb 1950. - 1960. aastaisse, mil ta suutis kohandada oma isikupärase portretisti- ja kompositsiooniande ajastuomastele arusaamadele kunstis ning lõi 1950. aastail suuri figuraalseid kompositsioone.
1960. aastate teostes liitub Polli loomingule iseloomulik toonmaal ajastuomase dekoratiivsema käsitusega. Ta on portreteerinud ka mitmeid silmapaistvaid rahvuskultuuri tegelasi ja loonud 1970.-1980. aastail meeleolukaid põhjamaises koloriidis maastikuvaateid ja natüürmorte.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Põllulilled, Kaljo Polli E-kunstisalongis

Kaljo Polli Põllulilled 1989 Õli, kartong Signatuuriga Johannes Võerahansu õpilasena Tartu Riikliku Kunstiinstituudi lõpetanud Polli töötas esmalt ERKI Tartu osakonnas õppejõuna ning hiljem läks elama Tallinnasse ja oli ERKI-s joonistusõppejõud. Tartu maalikooliga jäi Polli aga alati seotuks ning peen koloriiditunnetus nähtub kogu kunstniku maaliloomingus. Polli lõi aastate vältel maale väga erinevates ¾anrites, eelistades enim just portreekunsti, jäädvustades nii loomeinimesi, haritlasi kui ka sportlasi. Ta on loonud nii suuremõõtmelist monumentaalset kompositsiooni, samas viljelenud ka raamatugraafikat. 1970.-1980. aastail maalis Polli põhjamaises koloriidis maastikuvaateid ja natüürmorte, kus kunstniku jaoks oli esmatähtis hetkemulje tabamine. Kunstnik on seda ise kirjeldanud nii "Mina panen kõik kohe välja. Ei jaksa oma muljeid enesele hoida. Teist korda ma enam sama pilti teha ei saaks.“

Põllulilled, Kaljo Polli E-kunstisalongis

Polli Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük