VAIKELU ÕUNTEGA, Kaljo Polli 1964. aastal toimus Tartu Kunstimuuseumis toonase kolme noore maalikunstniku K. Polli, I. Malini ja E. Allsalu näitus, mis pani kriitikud neist rääkima kui uuest võimsast järelkasvust Tartu kunstipildis. Polli laad oli neist kolmest kõige jõulisem ning mehisem. “Vaikelu õuntega" on maalitud samuti ekspressiivselt, esemete kontuurid oma tumeda koloriidiga mõjuvad raskepäraselt. Kolm õuna toovad töösse heledamaid toone ja helgemaid meeleolusid. 2002 VAIKELU ÕUNTEGA, Kaljo Polli E-kunstisalongis Polli Kaljo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
VAIKELU ÕUNTEGA, Kaljo Polli E-kunstisalongis
Kaljo Polli (1928-2004)

VAIKELU ÕUNTEGA

Õli, papp.
38 x 49. Signatuuriga.
Alghind: € 10000/€639
12. Meistrite teosed
23.10.2004 Mustpeade Maja

1964. aastal toimus Tartu Kunstimuuseumis toonase kolme noore maalikunstniku
K. Polli, I. Malini ja E. Allsalu näitus, mis pani kriitikud neist rääkima kui uuest võimsast järelkasvust Tartu kunstipildis. Polli laad oli neist kolmest kõige jõulisem ning mehisem. “Vaikelu õuntega" on maalitud samuti ekspressiivselt, esemete kontuurid oma tumeda koloriidiga mõjuvad raskepäraselt. Kolm õuna toovad töösse heledamaid toone ja helgemaid meeleolusid.Kaljo Polli (1928-2004)
Maalikunstnik Kaljo Polli on sündinud 30. jaanuaril 1928 a. Tartumaal Raadikvere külas talupoja perekonnas. Surnud 26.01.2004.a.
Ta õppis Tartu Õpetajate Seminari algkoolis ning Hugo Treffneri poeglaste eragümnaasiumis (joonistusõpetaja E. Ahas).
Sõja-aastad viisid kunstniku nõukogude Venemaa tagalasse, kust naastes asus Polli 1945. aastal õppima Tartu Riiklikku Kunstiinstituuti, mille lõpetas maali erialal 1951. a. J. Võerahansu õpilasena. Pärast seda töötas Tartu Kunstikoolis ja ERKI-s õppejõuna, alates 1953. aastast kuulub Kunstnike Liitu.
Tartu maalikooliga seonduvat peent kolorismi võib aimata kogu K. Polli maaliloomingus. Kaljo Polli loomingu silmapaistev periood langeb 1950. - 1960. aastaisse, mil ta suutis kohandada oma isikupärase portretisti- ja kompositsiooniande ajastuomastele arusaamadele kunstis ning lõi 1950. aastail suuri figuraalseid kompositsioone.
1960. aastate teostes liitub Polli loomingule iseloomulik toonmaal ajastuomase dekoratiivsema käsitusega. Ta on portreteerinud ka mitmeid silmapaistvaid rahvuskultuuri tegelasi ja loonud 1970.-1980. aastail meeleolukaid põhjamaises koloriidis maastikuvaateid ja natüürmorte.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

VAIKELU ÕUNTEGA, Kaljo Polli

Kaljo Polli (1928-2004) VAIKELU ÕUNTEGA Õli, papp 38 x 49 1964. aastal toimus Tartu Kunstimuuseumis toonase kolme noore maalikunstnikuK. Polli, I. Malini ja E. Allsalu näitus, mis pani kriitikud neist rääkima kui uuest võimsast järelkasvust Tartu kunstipildis. Polli laad oli neist kolmest kõige jõulisem ning mehisem. “Vaikelu õuntega" on maalitud samuti ekspressiivselt, esemete kontuurid oma tumeda koloriidiga mõjuvad raskepäraselt. Kolm õuna toovad töösse heledamaid toone ja helgemaid meeleolusid.

VAIKELU ÕUNTEGA, Kaljo Polli E-kunstisalongis

Polli Kaljo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük