Sügisene maastik, Varmo Pirk Kunstihuvi süvenes Pirkil juba gümnaasiumis, kus ta õppis ühes klassis Elmar Kitsega. Nende ühine keskkooli joonistusõpetaja oli pallaslane Juhan Nõmmik, kes innustas noori Pallasesse astuma. Pirk õppis Pallases aastail 1937-1944 ning Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastail 1944-1945. Tema peamised õpetajad olid Kaarel Liimand, Villem Ormisson ja Aleksander Vardi. Enn Lillemets on Pirki loomingust kirjutanud: "Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja. Tema motiivistik on mitmekülgne, talle pakuvad pinget figuuriseaded ja kohvikustseenid, aktimaal ja portree, Hiiumaa loodus ja Tartu linnavaated, aga teda erutavad ka kujutluste maastikud. " 2000 Sügisene maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Sügisene maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

Sügisene maastik

1957 Õli, lõuend. Signatuuriga. 52 x 76.
Alghind: € €850, lõpphind: € 1 100
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Kunstihuvi süvenes Pirkil juba gümnaasiumis, kus ta õppis ühes klassis Elmar Kitsega. Nende ühine keskkooli joonistusõpetaja oli pallaslane Juhan Nõmmik, kes innustas noori Pallasesse astuma. Pirk õppis Pallases aastail 1937-1944 ning Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastail 1944-1945. Tema peamised õpetajad olid Kaarel Liimand, Villem Ormisson ja Aleksander Vardi. Enn Lillemets on Pirki loomingust kirjutanud: "Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja. Tema motiivistik on mitmekülgne, talle pakuvad pinget figuuriseaded ja kohvikustseenid, aktimaal ja portree, Hiiumaa loodus ja Tartu linnavaated, aga teda erutavad ka kujutluste maastikud."Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sügisene maastik, Varmo Pirk

Varmo Pirk (1913 - 1980) Sügisene maastik 1957 Õli, lõuend Signatuuriga Kunstihuvi süvenes Pirkil juba gümnaasiumis, kus ta õppis ühes klassis Elmar Kitsega. Nende ühine keskkooli joonistusõpetaja oli pallaslane Juhan Nõmmik, kes innustas noori Pallasesse astuma. Pirk õppis Pallases aastail 1937-1944 ning Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis aastail 1944-1945. Tema peamised õpetajad olid Kaarel Liimand, Villem Ormisson ja Aleksander Vardi. Enn Lillemets on Pirki loomingust kirjutanud: "Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja. Tema motiivistik on mitmekülgne, talle pakuvad pinget figuuriseaded ja kohvikustseenid, aktimaal ja portree, Hiiumaa loodus ja Tartu linnavaated, aga teda erutavad ka kujutluste maastikud."

Sügisene maastik, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük