49 Lilled, Varmo Pirk Aastad 1944–1954 tähistavad Varmo Pirgi elus ja loomingus etappi, mida kultuuriloolane Enn Lillemets on nimetanud ellujäämiskursuseks – seda nii füüsilises kui vaimses mõttes. Sellesse perioodi langesid vangilaagriaastad, kuid ka neis oludes jätkas kunstnik loominguga. Rasked olud ja vähesed võimalused soetada maali- ja joonistustarbeid tingisid teoste väikese formaadi, kuid see omakorda oli abiks nende saatmisel Eestisse. Peaasjalikud kõik sel perioodil valminud teosed saatis Pirk oma õpingu- ja elukaaslasele Valve Mossile (Janov). Tumedal foonil hõõguv pastoosse värvikihiga lillebukett mõjub ikoonilikult, selles on ühtaegu nii salapära kui sära. Emotsionaalsust lisab teosele teadmine, et kunstnik on selle maalinud Molotovski vangilaagris mõeldes omadele kaugel Tartus. 2000 49. Lilled, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
49. Lilled, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

49. Lilled

1954. Õli, vineer. 21x16. Signatuuriga. Originaalraamiga.
Alghind: € 450, lõpphind: € 2000
53. E-Kunstisalongi LIII oksjon
13.04.2024 Tartu galeriis kell 13

Aastad 1944–1954 tähistavad Varmo Pirgi elus ja loomingus etappi, mida kultuuriloolane Enn Lillemets on nimetanud ellujäämiskursuseks – seda nii füüsilises kui vaimses mõttes. Sellesse perioodi langesid vangilaagriaastad, kuid ka neis oludes jätkas kunstnik loominguga. Rasked olud ja vähesed võimalused soetada maali- ja joonistustarbeid tingisid teoste väikese formaadi, kuid see omakorda oli abiks nende saatmisel Eestisse. Peaasjalikud kõik sel perioodil valminud teosed saatis Pirk oma õpingu- ja elukaaslasele Valve Mossile (Janov).
Tumedal foonil hõõguv pastoosse värvikihiga lillebukett mõjub ikoonilikult, selles on ühtaegu nii salapära kui sära. Emotsionaalsust lisab teosele teadmine, et kunstnik on selle maalinud Molotovski vangilaagris mõeldes omadele kaugel Tartus.

49. Lilled, Varmo Pirk E-kunstisalongis


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

49 Lilled, Varmo Pirk

Varmo Pirk (1913 - 1980) 49 Lilled 1954 Aastad 1944–1954 tähistavad Varmo Pirgi elus ja loomingus etappi, mida kultuuriloolane Enn Lillemets on nimetanud ellujäämiskursuseks – seda nii füüsilises kui vaimses mõttes. Sellesse perioodi langesid vangilaagriaastad, kuid ka neis oludes jätkas kunstnik loominguga. Rasked olud ja vähesed võimalused soetada maali- ja joonistustarbeid tingisid teoste väikese formaadi, kuid see omakorda oli abiks nende saatmisel Eestisse. Peaasjalikud kõik sel perioodil valminud teosed saatis Pirk oma õpingu- ja elukaaslasele Valve Mossile (Janov).Tumedal foonil hõõguv pastoosse värvikihiga lillebukett mõjub ikoonilikult, selles on ühtaegu nii salapära kui sära. Emotsionaalsust lisab teosele teadmine, et kunstnik on selle maalinud Molotovski vangilaagris mõeldes omadele kaugel Tartus.

49. Lilled, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük