Tartu motiiv, Varmo Pirk 1940. aastate esimene pool kujunes sõjaolukorrast hoolimata Tartu kunstimaastikul üsna produktiivseks. Paljud noored ja andekad kunstnikud, kes lõpetasid Pallase enne sõda või sõja ajal, hakkasid vanema generatsiooni kunstnike kõrval aina enam välja paistma. Ka Varmo Pirk oli üks nendest noortest, kes tollastel näitustel oma loominguparemikku esitas. Pirki teos "Tartu motiiv" on just sel perioodil maalitud. Ühelt poolt on see põnev figuraalkompositsioon, kus erinevad linnakarakterid on kõrvuti seatud ühte situatsiooni, teisalt on see vaade sõjaaegsele Tartule, mille üheks sümboliks on alati olnud Emajõgi. 2000 Tartu motiiv, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu motiiv, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

Tartu motiiv

1943 Õli, lõuend. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. 59,8 x 68.
Alghind: € €8750
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

1940. aastate esimene pool kujunes sõjaolukorrast hoolimata Tartu kunstimaastikul üsna produktiivseks. Paljud noored ja andekad kunstnikud, kes lõpetasid Pallase enne sõda või sõja ajal, hakkasid vanema generatsiooni kunstnike kõrval aina enam välja paistma. Ka Varmo Pirk oli üks nendest noortest, kes tollastel näitustel oma loominguparemikku esitas. Pirki teos "Tartu motiiv" on just sel perioodil maalitud. Ühelt poolt on see põnev figuraalkompositsioon, kus erinevad linnakarakterid on kõrvuti seatud ühte situatsiooni, teisalt on see vaade sõjaaegsele Tartule, mille üheks sümboliks on alati olnud Emajõgi.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu motiiv, Varmo Pirk

Varmo Pirk (1913 - 1980) Tartu motiiv 1943 Õli, lõuend Signatuuriga 1940. aastate esimene pool kujunes sõjaolukorrast hoolimata Tartu kunstimaastikul üsna produktiivseks. Paljud noored ja andekad kunstnikud, kes lõpetasid Pallase enne sõda või sõja ajal, hakkasid vanema generatsiooni kunstnike kõrval aina enam välja paistma. Ka Varmo Pirk oli üks nendest noortest, kes tollastel näitustel oma loominguparemikku esitas. Pirki teos "Tartu motiiv" on just sel perioodil maalitud. Ühelt poolt on see põnev figuraalkompositsioon, kus erinevad linnakarakterid on kõrvuti seatud ühte situatsiooni, teisalt on see vaade sõjaaegsele Tartule, mille üheks sümboliks on alati olnud Emajõgi.

Tartu motiiv, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük