46 Purustatud Kivisilla varemed, Varmo Pirk tegi kunstiga tutvust juba Tartu Poeglaste Gümnaasiumis õppides, kus olid tema õpetajateks kunstnikud Juhan Nõmmik ning Eerik Haamer. Õpetajate soovitusel astus Pirk 1938. aastal Pallasesse. Kunstikoolis tudeeris noor kunstnik Aleksander Vardi, Kaarel Liimandi ja Villem Ormissoni käe all. Kunstnik alustas näitustel esinemist 1939. aastal. Kultuuriloolane Enn Lillemets on kirjeldanud Varmo Pirgi loomingut järgmiselt: ”Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja. Tema motiivistik on mitmekülgne, talle pakuvad pinget figuuriseaded ja kohvikustseenid, aktimaal ja portree, Hiiumaa loodus ja Tartu linnavaated”. 2000 46. Purustatud Kivisilla varemed, Varmo Pirk E-kunstisalongis Pirk Varmo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
46. Purustatud Kivisilla varemed, Varmo Pirk E-kunstisalongis
Varmo Pirk (1913 - 1980)

46. Purustatud Kivisilla varemed

1944. Õli, vineer. 19x28,3. Signatuuriga. Säilinud originaalraam.
Alghind: € 2000, lõpphind: € 3500
51. E-Kunstisalongi LI oksjon
29.04.2023 Tartu galeriis kell 13

Varmo Pirk tegi kunstiga tutvust juba Tartu Poeglaste Gümnaasiumis õppides, kus olid tema õpetajateks kunstnikud Juhan Nõmmik ning Eerik Haamer. Õpetajate soovitusel astus Pirk 1938. aastal Pallasesse. Kunstikoolis tudeeris noor kunstnik Aleksander Vardi, Kaarel Liimandi ja Villem Ormissoni käe all. Kunstnik alustas näitustel esinemist 1939. aastal. Kultuuriloolane Enn Lillemets on kirjeldanud Varmo Pirgi loomingut järgmiselt: ”Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja. Tema motiivistik on mitmekülgne, talle pakuvad pinget figuuriseaded ja kohvikustseenid, aktimaal ja portree, Hiiumaa loodus ja Tartu linnavaated”.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

46 Purustatud Kivisilla varemed,

Varmo Pirk (1913 - 1980) 46 Purustatud Kivisilla varemed 1944 Varmo Pirk tegi kunstiga tutvust juba Tartu Poeglaste Gümnaasiumis õppides, kus olid tema õpetajateks kunstnikud Juhan Nõmmik ning Eerik Haamer. Õpetajate soovitusel astus Pirk 1938. aastal Pallasesse. Kunstikoolis tudeeris noor kunstnik Aleksander Vardi, Kaarel Liimandi ja Villem Ormissoni käe all. Kunstnik alustas näitustel esinemist 1939. aastal. Kultuuriloolane Enn Lillemets on kirjeldanud Varmo Pirgi loomingut järgmiselt: ”Varmo Pirk on kord peen ja vahetu kujutaja, aga teine kord ka mõjuv ja sisenduslik õhustikutekitaja. Tema motiivistik on mitmekülgne, talle pakuvad pinget figuuriseaded ja kohvikustseenid, aktimaal ja portree, Hiiumaa loodus ja Tartu linnavaated”.

46. Purustatud Kivisilla varemed, Varmo Pirk E-kunstisalongis

Pirk Varmo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük