Suusataja, Eerik Haamer E-kunstisalongis Tugeva sportlasena alustas esmalt õpinguid Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonnas. Oli suurepärane suusataja. 1935. aastal lõpetas “Pallase" kunstikooli Nikolai Triigi õpilasena. Haameri maalide temaatika on seotud Saaremaa ja Ruhnu rannarahva eluga. Kunstniku eepiline käsitluslaad ja suured figuraalsed kompositsioonid on omanäoline lehekülg meie kunstis. Sõja-aastatel oli Haamer kunstiõpetajaks Tallinna Rakenduskunstikoolis. Põgenes Rootsi. Tema loomingule on iseloomulik ekspressiivne eneseväljendus, mis 1940-ndate aastate alguse töödes omandas traagilisi noote “Isa ja poeg", “Härg tümas". “Suusataja" väga omanäoline maal Haameri loomingus, nii maalilistelt omadustelt kui ka temaatikalt. Paljarinnaga noor naine suuskadel. Kunstnik annab dramaatilist pingestatust edasi jõuliste pintslilöökidega, pastoossne värv vormimas seeliku volte. Samas on valkja pluusi ning mustja lihtsa seeeliku kujutamine väga iseloomulik kunstnikule. Haameri sõjaaja töödes leidub jõulist, kuid õhukest pinnakatmise laadi. Mõnel varasemal maalil 1930-ndate lõpul esineb aga signatuuri kirjutamine trükitähtedega. Kummastav teos meie enamasti vaoshoitud emotsionaalsusega kunstimaastikul. Meistrite paraad Suusataja, Eerik Haamer E-kunstisalongis Haamer Eerik
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Suusataja, Eerik Haamer E-kunstisalongis

Suusataja

1940-ndad I pool Õli, lõuend. Signeeritud. 87x64
Alghind: 80 000/ € 5 113, lõpphind: € 206 500/ 13 198
9. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini
10.04.2003 Mustpeade Maja

Tugeva sportlasena alustas esmalt õpinguid Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonnas. Oli suurepärane suusataja. 1935. aastal lõpetas “Pallase" kunstikooli Nikolai Triigi õpilasena. Haameri maalide temaatika on seotud Saaremaa ja Ruhnu rannarahva eluga. Kunstniku eepiline käsitluslaad ja suured figuraalsed kompositsioonid on omanäoline lehekülg meie kunstis. Sõja-aastatel oli Haamer kunstiõpetajaks Tallinna Rakenduskunstikoolis. Põgenes Rootsi.

Tema loomingule on iseloomulik ekspressiivne eneseväljendus, mis 1940-ndate aastate alguse töödes omandas traagilisi noote “Isa ja poeg", “Härg tümas".
“Suusataja" väga omanäoline maal Haameri loomingus, nii maalilistelt omadustelt kui ka temaatikalt. Paljarinnaga noor naine suuskadel. Kunstnik annab dramaatilist pingestatust edasi jõuliste pintslilöökidega, pastoossne värv vormimas seeliku volte. Samas on valkja pluusi ning mustja lihtsa seeeliku kujutamine väga iseloomulik kunstnikule. Haameri sõjaaja töödes leidub jõulist, kuid õhukest pinnakatmise laadi. Mõnel varasemal maalil 1930-ndate lõpul esineb aga signatuuri kirjutamine trükitähtedega. Kummastav teos meie enamasti vaoshoitud emotsionaalsusega kunstimaastikul.Eerik Haamer
Eerik Haamer sündis 1908. aastal Kuressaares. Suri 1994 Rootsis. 1930. aastast õppis Pallases, mille lõpetas viis aastat hiljem Nikolai Triigi õpilasena. Töötas seejärel Tartu koolides joonistus- ja võimlemisõpetajana ning 1941–44 Tallinna Rakenduskunsti Koolis maali-, joonistus- ja anatoomiaõppejõuna. Lahkus 1944. aastal Rootsi. Alates 1955. aastast oli vabakunstnik. 1930. aastatel kujunes Haamerist eesti kunsti silmapaistvamaid figuurikompositsioonide maalijaid. Selleaegsele loomingule on omased jõulisus, lürism, pastoosne maalimisviis ja valgusefektide kasutamine. Hiljem muutus käsitlus karmimaks ja eepilisemaks. Sügav ainetunnetus ja paatosevaba kujutusviis annavad maalidele filosoofilise tähenduse. 1950. aastate lõpus ja 1960. aastate alguses lõi Haamer Hispaania ja Portugali reiside muljeil suuri dekoratiivseid, rõhutatud kontuuriga kompositsioone. 1960. aastate algul maalis lühikest aega abstraktses laadis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Suusataja, Eerik Haamer E-kunstisalongis

Eerik Haamer Suusataja 1940-ndad I pool Õli, lõuend Signeeritud Tugeva sportlasena alustas esmalt õpinguid Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonnas. Oli suurepärane suusataja. 1935. aastal lõpetas “Pallase" kunstikooli Nikolai Triigi õpilasena. Haameri maalide temaatika on seotud Saaremaa ja Ruhnu rannarahva eluga. Kunstniku eepiline käsitluslaad ja suured figuraalsed kompositsioonid on omanäoline lehekülg meie kunstis. Sõja-aastatel oli Haamer kunstiõpetajaks Tallinna Rakenduskunstikoolis. Põgenes Rootsi.
Tema loomingule on iseloomulik ekspressiivne eneseväljendus, mis 1940-ndate aastate alguse töödes omandas traagilisi noote “Isa ja poeg", “Härg tümas". “Suusataja" väga omanäoline maal Haameri loomingus, nii maalilistelt omadustelt kui ka temaatikalt. Paljarinnaga noor naine suuskadel. Kunstnik annab dramaatilist pingestatust edasi jõuliste pintslilöökidega, pastoossne värv vormimas seeliku volte. Samas on valkja pluusi ning mustja lihtsa seeeliku kujutamine väga iseloomulik kunstnikule. Haameri sõjaaja töödes leidub jõulist, kuid õhukest pinnakatmise laadi. Mõnel varasemal maalil 1930-ndate lõpul esineb aga signatuuri kirjutamine trükitähtedega. Kummastav teos meie enamasti vaoshoitud emotsionaalsusega kunstimaastikul.

Suusataja, Eerik Haamer E-kunstisalongis

Haamer Eerik
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük