Tartu vaadeHüüab Raekoja tornist Üllatuslikult on seekord Enn Põldroosi linnapildil Tartu motiiv. Puude raamistuses paistab leekiv punaka katusega, erkroosat värvi raekoda. Vaade on maalitud kunstnikule omases maalilises laadis, kus tugevad värviaktsendid püüavad pilku. Kunstnik on kirjutanud: "Olen pidevalt kõikunud kahe äärmuse vahel, tundes lõbu kord spontaansest värviplahvatusest, kord kaalutletud, hoolikalt töödeldud pinnamängust. " Enn Põldroosi kui maalijat iseloomustab tabavalt Harry Liivrand: "… otsekui purskuv maalimiskirg, värvi läbipaistev kandvus, koloriiti pingestamas roosad toonid, plakatlik sümboolika, filosoofiline avaldumistahe. " Oma koduleheküljel ütleb kunstnik, et linn on talle kõige hingelähedasem keskkond, kuna ta on sünnilt tallinlane. Esmakordselt maalis kunstnik Tartut 2006. aastal. Meistri puudutus Tartu vaade. Hüüab Raekoja tornist Toomemäele, Enn Põldroos E-kunstisalongis Põldroos Enn
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tartu vaade.Hüüab Raekoja tornist Toomemäele, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Tartu vaade.Hüüab Raekoja tornist Toomemäele

2006 Õli, lõuend. Signatuuriga. 85x55
Alghind: 19 000/ € 1 214, lõpphind: € 19 000/ 1 214
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Üllatuslikult on seekord Enn Põldroosi linnapildil Tartu motiiv. Puude raamistuses paistab leekiv punaka katusega, erkroosat värvi raekoda. Vaade on maalitud kunstnikule omases maalilises laadis, kus tugevad värviaktsendid püüavad pilku. Kunstnik on kirjutanud: "Olen pidevalt kõikunud kahe äärmuse vahel, tundes lõbu kord spontaansest värviplahvatusest, kord kaalutletud, hoolikalt töödeldud pinnamängust."
Enn Põldroosi kui maalijat iseloomustab tabavalt Harry Liivrand: "… otsekui purskuv maalimiskirg, värvi läbipaistev kandvus, koloriiti pingestamas roosad toonid, plakatlik sümboolika, filosoofiline avaldumistahe." Oma koduleheküljel ütleb kunstnik, et linn on talle kõige hingelähedasem keskkond, kuna ta on sünnilt tallinlane. Esmakordselt maalis kunstnik Tartut 2006. aastal.Enn Põldroos
Sündinud 1933. aastal Tallinnas. 1952–1958 õpingud Tallinna Kunstiinstituudis. Lõpetanud maalikunstniku diplomiga. Aastast 1959 Eesti Kunstnike Liidu liige. Olnud 1961–1966 Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõud. 1967–1971 Eesti KL vastutavsekretär. 1973–1985, 1994–1995 Eesti Kunstiinstituudi õppejõud.1985–1989, 1995–1998 EKL esimees. Viljelenud portreid, aktimaali,figuraalkompositsioone, seinamaali. Näitused alates 1966. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu vaadeHüüab Raekoja tornist

Enn Põldroos Tartu vaade Hüüab Raekoja tornist Toomemäele 2006 Õli, lõuend Üllatuslikult on seekord Enn Põldroosi linnapildil Tartu motiiv. Puude raamistuses paistab leekiv punaka katusega, erkroosat värvi raekoda. Vaade on maalitud kunstnikule omases maalilises laadis, kus tugevad värviaktsendid püüavad pilku. Kunstnik on kirjutanud: "Olen pidevalt kõikunud kahe äärmuse vahel, tundes lõbu kord spontaansest värviplahvatusest, kord kaalutletud, hoolikalt töödeldud pinnamängust." Enn Põldroosi kui maalijat iseloomustab tabavalt Harry Liivrand: "… otsekui purskuv maalimiskirg, värvi läbipaistev kandvus, koloriiti pingestamas roosad toonid, plakatlik sümboolika, filosoofiline avaldumistahe." Oma koduleheküljel ütleb kunstnik, et linn on talle kõige hingelähedasem keskkond, kuna ta on sünnilt tallinlane. Esmakordselt maalis kunstnik Tartut 2006. aastal.

Tartu vaade. Hüüab Raekoja tornist Toomemäele, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Põldroos Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük