Tartu vaadeHüüab Raekoja tornist Üllatuslikult on seekord Enn Põldroosi linnapildil Tartu motiiv. Puude raamistuses paistab leekiv punaka katusega, erkroosat värvi raekoda. Vaade on maalitud kunstnikule omases maalilises laadis, kus tugevad värviaktsendid püüavad pilku. Kunstnik on kirjutanud: "Olen pidevalt kõikunud kahe äärmuse vahel, tundes lõbu kord spontaansest värviplahvatusest, kord kaalutletud, hoolikalt töödeldud pinnamängust. " Enn Põldroosi kui maalijat iseloomustab tabavalt Harry Liivrand: "… otsekui purskuv maalimiskirg, värvi läbipaistev kandvus, koloriiti pingestamas roosad toonid, plakatlik sümboolika, filosoofiline avaldumistahe. " Oma koduleheküljel ütleb kunstnik, et linn on talle kõige hingelähedasem keskkond, kuna ta on sünnilt tallinlane. Esmakordselt maalis kunstnik Tartut 2006. aastal. 2005 Tartu vaade. Hüüab Raekoja tornist Toomemäele, Enn Põldroos E-kunstisalongis Põldroos Enn
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu vaade.Hüüab Raekoja tornist Toomemäele, Enn Põldroos E-kunstisalongis
Enn Põldroos (sünd 1933)

Tartu vaade.Hüüab Raekoja tornist Toomemäele

2006 Õli, lõuend. Signatuuriga. 85x55
Alghind: € 19000/€1214, lõpphind: € 19 000/ 1 214
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Üllatuslikult on seekord Enn Põldroosi linnapildil Tartu motiiv. Puude raamistuses paistab leekiv punaka katusega, erkroosat värvi raekoda. Vaade on maalitud kunstnikule omases maalilises laadis, kus tugevad värviaktsendid püüavad pilku. Kunstnik on kirjutanud: "Olen pidevalt kõikunud kahe äärmuse vahel, tundes lõbu kord spontaansest värviplahvatusest, kord kaalutletud, hoolikalt töödeldud pinnamängust."
Enn Põldroosi kui maalijat iseloomustab tabavalt Harry Liivrand: "… otsekui purskuv maalimiskirg, värvi läbipaistev kandvus, koloriiti pingestamas roosad toonid, plakatlik sümboolika, filosoofiline avaldumistahe." Oma koduleheküljel ütleb kunstnik, et linn on talle kõige hingelähedasem keskkond, kuna ta on sünnilt tallinlane. Esmakordselt maalis kunstnik Tartut 2006. aastal.Enn Põldroos (sünd 1933)
Sündinud 1933. aastal Tallinnas. 1952–1958 õpingud Tallinna Kunstiinstituudis. Lõpetanud maalikunstniku diplomiga. Aastast 1959 Eesti Kunstnike Liidu liige. Olnud 1961–1966 Tallinna Pedagoogilise Instituudi õppejõud. 1967–1971 Eesti KL vastutavsekretär. 1973–1985, 1994–1995 Eesti Kunstiinstituudi õppejõud.1985–1989, 1995–1998 EKL esimees. Viljelenud portreid, aktimaali,figuraalkompositsioone, seinamaali. Näitused alates 1966. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu vaadeHüüab Raekoja tornist

Enn Põldroos (sünd 1933) Tartu vaade Hüüab Raekoja tornist Toomemäele 2006 Õli, lõuend Üllatuslikult on seekord Enn Põldroosi linnapildil Tartu motiiv. Puude raamistuses paistab leekiv punaka katusega, erkroosat värvi raekoda. Vaade on maalitud kunstnikule omases maalilises laadis, kus tugevad värviaktsendid püüavad pilku. Kunstnik on kirjutanud: "Olen pidevalt kõikunud kahe äärmuse vahel, tundes lõbu kord spontaansest värviplahvatusest, kord kaalutletud, hoolikalt töödeldud pinnamängust." Enn Põldroosi kui maalijat iseloomustab tabavalt Harry Liivrand: "… otsekui purskuv maalimiskirg, värvi läbipaistev kandvus, koloriiti pingestamas roosad toonid, plakatlik sümboolika, filosoofiline avaldumistahe." Oma koduleheküljel ütleb kunstnik, et linn on talle kõige hingelähedasem keskkond, kuna ta on sünnilt tallinlane. Esmakordselt maalis kunstnik Tartut 2006. aastal.

Tartu vaade. Hüüab Raekoja tornist Toomemäele, Enn Põldroos E-kunstisalongis

Põldroos Enn
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük