Tartu vaade, Aleksander Vardi Vardi oli Pallase esimesi õpilasi ning lõpetas kooli 1925. aastal Ado Vabbe õpilasena. Silmapaistva lõpetajana sai noor kunstnik stipendiumi välismaale minekuks. Pariisi sõitnud Vardi täiendas end sealsetes kohalikes ateljeedes, kus kujunes välja talle omane maalikäekiri. Seda iseloomustab impressionistlik pintslitehnika ning ainese vahetu edasi andmine valguse ja värvi hoolika vaatlemise alusel. 1950. aastate teisel poolel maalis Vardi mitmeid suuremõõtmelisi teoseid ühiskondlikele asutustele, nende hulgas panoraamsed vaated Lõuna-Eesti maastikuga, kus tihti esineb veemotiiv. 1957. aastal maalitud Tartu vaade Park Hotellile kujutab Emajõe kaldapealseid vanalinna poole vaadates. Kunstniku tundliku valgusekäsitluse kaudu on linnavaade muudetud õhuliseks ja kergeks. 1999 teater "Vanemuine" Tartu vaade, Aleksander Vardi E-kunstisalongis Vardi Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu vaade, Aleksander Vardi E-kunstisalongis
Aleksander Vardi (1901-1983)

Tartu vaade

1957 Õli, lõuend. Signatuuriga. Originaalraamiga. 108 x 179.
Alghind: € €20000
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Vardi oli Pallase esimesi õpilasi ning lõpetas kooli 1925. aastal Ado Vabbe õpilasena. Silmapaistva lõpetajana sai noor kunstnik stipendiumi välismaale minekuks. Pariisi sõitnud Vardi täiendas end sealsetes kohalikes ateljeedes, kus kujunes välja talle omane maalikäekiri. Seda iseloomustab impressionistlik pintslitehnika ning ainese vahetu edasi andmine valguse ja värvi hoolika vaatlemise alusel. 1950. aastate teisel poolel maalis Vardi mitmeid suuremõõtmelisi teoseid ühiskondlikele asutustele, nende hulgas panoraamsed vaated Lõuna-Eesti maastikuga, kus tihti esineb veemotiiv. 1957. aastal maalitud Tartu vaade Park Hotellile kujutab Emajõe kaldapealseid vanalinna poole vaadates. Kunstniku tundliku valgusekäsitluse kaudu on linnavaade muudetud õhuliseks ja kergeks.



Aleksander Vardi (1901-1983)
Maalikunstnik Aleksander Vardi sündis 1901. aastal Tartus. Suri 1983. aastal. Kunstiõpingud algasid 1919. aastal Pallases Konrad Mäe ja Ado Vabbe juhendusel. Kooli lõpetas 1925 ning täiendas end seejärel neli aastat kooli stipendiaadina Pariisis. 1934. aastal valiti Vardi Pallase õppejõuks, kus töötas kuni 1950. aastani.


Teosed oksjonitel



Viimati lisatud teosed



Otsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi



  —  

Vaata teemade järgi



Kunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu vaade, Aleksander Vardi

Aleksander Vardi (1901-1983) Tartu vaade 1957 Õli, lõuend Signatuuriga Vardi oli Pallase esimesi õpilasi ning lõpetas kooli 1925. aastal Ado Vabbe õpilasena. Silmapaistva lõpetajana sai noor kunstnik stipendiumi välismaale minekuks. Pariisi sõitnud Vardi täiendas end sealsetes kohalikes ateljeedes, kus kujunes välja talle omane maalikäekiri. Seda iseloomustab impressionistlik pintslitehnika ning ainese vahetu edasi andmine valguse ja värvi hoolika vaatlemise alusel. 1950. aastate teisel poolel maalis Vardi mitmeid suuremõõtmelisi teoseid ühiskondlikele asutustele, nende hulgas panoraamsed vaated Lõuna-Eesti maastikuga, kus tihti esineb veemotiiv. 1957. aastal maalitud Tartu vaade Park Hotellile kujutab Emajõe kaldapealseid vanalinna poole vaadates. Kunstniku tundliku valgusekäsitluse kaudu on linnavaade muudetud õhuliseks ja kergeks.

Tartu vaade, Aleksander Vardi E-kunstisalongis

Vardi Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük