Tuuled V, Tõnis Vint Käesolev teos kuulub Vindi graafikasarja "Tuuled“, mille keskseks tegelaseks on naine. Kunstiteadlane Elnara Taidre on seda selgitanud nii: "Vint on järjepidevalt töötanud arhetüüpse naismotiiviga: kui varasemates töödes domineerib üksik naisfiguur interjööris või kummalises keskkonnas, siis hiljem muutuvad tähtsamaks stseenid mitme tegelasega tinglikus algruumis, mustas või valges, kus hõljuvad sümboolsed struktuurid ja veidrad olevused. Siin ei ole oluline verbaalselt väljendatav narratiiv, vaid pingestatus, psühholoogiliselt piiripealne seisund ja kujutiste hüpnootiline mõju. “ Meistritase Tuuled V, Tõnis Vint E-kunstisalongis Vint Tõnis
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tuuled V, Tõnis Vint E-kunstisalongis
Tõnis Vint (1942-2019)

Tuuled V

1983 Kõrgtrükk, paber. Signatuuriga. Km 23,6x21,7
Alghind: € 500€, lõpphind: € 750
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

Käesolev teos kuulub Vindi graafikasarja "Tuuled“, mille keskseks tegelaseks on naine. Kunstiteadlane Elnara Taidre on seda selgitanud nii: "Vint on järjepidevalt töötanud arhetüüpse naismotiiviga: kui varasemates töödes domineerib üksik naisfiguur interjööris või kummalises keskkonnas, siis hiljem muutuvad tähtsamaks stseenid mitme tegelasega tinglikus algruumis, mustas või valges, kus hõljuvad sümboolsed struktuurid ja veidrad olevused. Siin ei ole oluline verbaalselt väljendatav narratiiv, vaid pingestatus, psühholoogiliselt piiripealne seisund ja kujutiste hüpnootiline mõju.“Tõnis Vint (1942-2019)
Graafik, sündinud 1942. aastal Tallinnas. Suri 2019. Kunstnike Maara ja Toomas Vindi vend. Graafiku Mare Vindi abikaasa. Kunstihariduse omandas 1962–1967 ERKI-s. Kunstnike Liidu liige alates 1969. aastast.Vint on kunstnikerühmituse ANK'64 asutajaid ja suunajaid. Loonud tu¹i- ja gua¹ijoonistusi, graafilise paljundustehnikana eelistanud litograafiat. Viljelenud geomeetrilist abstraktsionismi. Vindi loomingut on mõjutanud Viini psühhoanalüütiline koolkond, Kaug-Ida kultuuripärandi uurimine ning eesti ja idamaade ornamendi võrdlev analüüs. Aastast 1972 juhendanud kunstnikerühmitist Studio 22, loonud oma koolkonna. Sai 1991. aastal Eesti Vabariigi kultuuripreemia.Vint on osalenud näitustel alates 1963. aastast lisaks Eestile ka Hollandis, Poolas, Itaalias, Horvaatias, Jaapanis, Lätis, Saksamaal jt.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tuuled V, Tõnis Vint

Tõnis Vint (1942-2019) Tuuled V 1983 Kõrgtrükk, paber Signatuuriga Käesolev teos kuulub Vindi graafikasarja "Tuuled“, mille keskseks tegelaseks on naine. Kunstiteadlane Elnara Taidre on seda selgitanud nii: "Vint on järjepidevalt töötanud arhetüüpse naismotiiviga: kui varasemates töödes domineerib üksik naisfiguur interjööris või kummalises keskkonnas, siis hiljem muutuvad tähtsamaks stseenid mitme tegelasega tinglikus algruumis, mustas või valges, kus hõljuvad sümboolsed struktuurid ja veidrad olevused. Siin ei ole oluline verbaalselt väljendatav narratiiv, vaid pingestatus, psühholoogiliselt piiripealne seisund ja kujutiste hüpnootiline mõju.“

Tuuled V, Tõnis Vint E-kunstisalongis

Vint Tõnis
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük