Üksinda, Tõnis Vint E-kunstisalongis Leonhard Lapin on kirjutanud: "Vint on rohkem kui teised mõelnud ruumile, ruumi loovatele struktuuridele, eri kultuure, tsivilisatsioone ja reaalsusi tähistavatele märkidele, sümbolitele ning neist moodustuvatele tekstornamentidele - ühesõnaga energiaväljale. /. . . / Vint on läbi aja uurinud just märkidest koosnevaid energiavälju - pindu ja ruume - ning olnud ka pioneeriks mitmete teadmiste ja trendide vahendamisel Eesti kunsti. " Mahukad teadmised maailma kunstist ning fi losoofi ast, mida Vint nõukogude re¾iimi tingimustes püüdis edasi anda oma kaasaegsetele, olid aluseks ka tema loomingule, milles sümboliterohke maailm kohtub müstitsismi, minimalismi, popkunsti jm-ga. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud Elnara Taidre koostatud teoses "Tõnis Vint ja tema esteetiline universum" (lk 268, nr 268), mis kaasnes 2012. aastal toimunud samanimelise näitusega KUMUs. Meistritase Üksinda, Tõnis Vint E-kunstisalongis Vint Tõnis
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Üksinda, Tõnis Vint E-kunstisalongis
Tõnis Vint (1942-2019)

Üksinda

1988 Kõrgtrükk, paber. Lm 54,7 x 36. Signatuuriga.
Alghind: €500
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Leonhard Lapin on kirjutanud: "Vint on rohkem kui teised mõelnud ruumile, ruumi loovatele struktuuridele, eri kultuure, tsivilisatsioone ja reaalsusi tähistavatele märkidele, sümbolitele ning neist moodustuvatele tekstornamentidele - ühesõnaga energiaväljale. /.../ Vint on läbi aja uurinud just märkidest koosnevaid energiavälju - pindu ja ruume - ning olnud ka pioneeriks mitmete teadmiste ja trendide vahendamisel Eesti kunsti."
Mahukad teadmised maailma kunstist ning fi losoofi ast, mida Vint nõukogude re¾iimi tingimustes püüdis edasi anda oma kaasaegsetele, olid aluseks ka tema loomingule, milles sümboliterohke maailm kohtub müstitsismi, minimalismi, popkunsti jm-ga. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud Elnara Taidre koostatud teoses "Tõnis Vint ja tema esteetiline universum" (lk 268, nr 268), mis kaasnes 2012. aastal toimunud samanimelise näitusega KUMUs.Tõnis Vint (1942-2019)
Graafik, sündinud 1942. aastal Tallinnas. Suri 2019. Kunstnike Maara ja Toomas Vindi vend. Graafiku Mare Vindi abikaasa. Kunstihariduse omandas 1962–1967 ERKI-s. Kunstnike Liidu liige alates 1969. aastast.Vint on kunstnikerühmituse ANK'64 asutajaid ja suunajaid. Loonud tu¹i- ja gua¹ijoonistusi, graafilise paljundustehnikana eelistanud litograafiat. Viljelenud geomeetrilist abstraktsionismi. Vindi loomingut on mõjutanud Viini psühhoanalüütiline koolkond, Kaug-Ida kultuuripärandi uurimine ning eesti ja idamaade ornamendi võrdlev analüüs. Aastast 1972 juhendanud kunstnikerühmitist Studio 22, loonud oma koolkonna. Sai 1991. aastal Eesti Vabariigi kultuuripreemia.Vint on osalenud näitustel alates 1963. aastast lisaks Eestile ka Hollandis, Poolas, Itaalias, Horvaatias, Jaapanis, Lätis, Saksamaal jt.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Üksinda, Tõnis Vint E-kunstisalongis

Tõnis Vint (1942-2019) Üksinda 1988 Kõrgtrükk, paber Lm 54,7 x 36 Leonhard Lapin on kirjutanud: "Vint on rohkem kui teised mõelnud ruumile, ruumi loovatele struktuuridele, eri kultuure, tsivilisatsioone ja reaalsusi tähistavatele märkidele, sümbolitele ning neist moodustuvatele tekstornamentidele - ühesõnaga energiaväljale. /.../ Vint on läbi aja uurinud just märkidest koosnevaid energiavälju - pindu ja ruume - ning olnud ka pioneeriks mitmete teadmiste ja trendide vahendamisel Eesti kunsti." Mahukad teadmised maailma kunstist ning fi losoofi ast, mida Vint nõukogude re¾iimi tingimustes püüdis edasi anda oma kaasaegsetele, olid aluseks ka tema loomingule, milles sümboliterohke maailm kohtub müstitsismi, minimalismi, popkunsti jm-ga. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud Elnara Taidre koostatud teoses "Tõnis Vint ja tema esteetiline universum" (lk 268, nr 268), mis kaasnes 2012. aastal toimunud samanimelise näitusega KUMUs.

Üksinda, Tõnis Vint E-kunstisalongis

Vint Tõnis
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük