Üksinda, Tõnis Vint E-kunstisalongis Leonhard Lapin on kirjutanud: "Vint on rohkem kui teised mõelnud ruumile, ruumi loovatele struktuuridele, eri kultuure, tsivilisatsioone ja reaalsusi tähistavatele märkidele, sümbolitele ning neist moodustuvatele tekstornamentidele - ühesõnaga energiaväljale. /. . . / Vint on läbi aja uurinud just märkidest koosnevaid energiavälju - pindu ja ruume - ning olnud ka pioneeriks mitmete teadmiste ja trendide vahendamisel Eesti kunsti. " Mahukad teadmised maailma kunstist ning fi losoofi ast, mida Vint nõukogude re¾iimi tingimustes püüdis edasi anda oma kaasaegsetele, olid aluseks ka tema loomingule, milles sümboliterohke maailm kohtub müstitsismi, minimalismi, popkunsti jm-ga. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud Elnara Taidre koostatud teoses "Tõnis Vint ja tema esteetiline universum" (lk 268, nr 268), mis kaasnes 2012. aastal toimunud samanimelise näitusega KUMUs. 2008 Üksinda, Tõnis Vint E-kunstisalongis Vint Tõnis
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Üksinda, Tõnis Vint E-kunstisalongis
Tõnis Vint (1942-2019)

Üksinda

1988 Kõrgtrükk, paber. Lm 54,7 x 36. Signatuuriga.
Alghind: € €500
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Leonhard Lapin on kirjutanud: "Vint on rohkem kui teised mõelnud ruumile, ruumi loovatele struktuuridele, eri kultuure, tsivilisatsioone ja reaalsusi tähistavatele märkidele, sümbolitele ning neist moodustuvatele tekstornamentidele - ühesõnaga energiaväljale. /.../ Vint on läbi aja uurinud just märkidest koosnevaid energiavälju - pindu ja ruume - ning olnud ka pioneeriks mitmete teadmiste ja trendide vahendamisel Eesti kunsti."
Mahukad teadmised maailma kunstist ning fi losoofi ast, mida Vint nõukogude re¾iimi tingimustes püüdis edasi anda oma kaasaegsetele, olid aluseks ka tema loomingule, milles sümboliterohke maailm kohtub müstitsismi, minimalismi, popkunsti jm-ga. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud Elnara Taidre koostatud teoses "Tõnis Vint ja tema esteetiline universum" (lk 268, nr 268), mis kaasnes 2012. aastal toimunud samanimelise näitusega KUMUs.Tõnis Vint (1942-2019)
Graafik, sündinud 1942. aastal Tallinnas. Suri 2019. Kunstnike Maara ja Toomas Vindi vend. Graafiku Mare Vindi abikaasa. Kunstihariduse omandas 1962–1967 ERKI-s. Kunstnike Liidu liige alates 1969. aastast.Vint on kunstnikerühmituse ANK'64 asutajaid ja suunajaid. Loonud tu¹i- ja gua¹ijoonistusi, graafilise paljundustehnikana eelistanud litograafiat. Viljelenud geomeetrilist abstraktsionismi. Vindi loomingut on mõjutanud Viini psühhoanalüütiline koolkond, Kaug-Ida kultuuripärandi uurimine ning eesti ja idamaade ornamendi võrdlev analüüs. Aastast 1972 juhendanud kunstnikerühmitist Studio 22, loonud oma koolkonna. Sai 1991. aastal Eesti Vabariigi kultuuripreemia.Vint on osalenud näitustel alates 1963. aastast lisaks Eestile ka Hollandis, Poolas, Itaalias, Horvaatias, Jaapanis, Lätis, Saksamaal jt.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Üksinda, Tõnis Vint E-kunstisalongis

Tõnis Vint (1942-2019) Üksinda 1988 Kõrgtrükk, paber Lm 54,7 x 36 Leonhard Lapin on kirjutanud: "Vint on rohkem kui teised mõelnud ruumile, ruumi loovatele struktuuridele, eri kultuure, tsivilisatsioone ja reaalsusi tähistavatele märkidele, sümbolitele ning neist moodustuvatele tekstornamentidele - ühesõnaga energiaväljale. /.../ Vint on läbi aja uurinud just märkidest koosnevaid energiavälju - pindu ja ruume - ning olnud ka pioneeriks mitmete teadmiste ja trendide vahendamisel Eesti kunsti." Mahukad teadmised maailma kunstist ning fi losoofi ast, mida Vint nõukogude re¾iimi tingimustes püüdis edasi anda oma kaasaegsetele, olid aluseks ka tema loomingule, milles sümboliterohke maailm kohtub müstitsismi, minimalismi, popkunsti jm-ga. Käesolev graafiline leht on reprodutseeritud Elnara Taidre koostatud teoses "Tõnis Vint ja tema esteetiline universum" (lk 268, nr 268), mis kaasnes 2012. aastal toimunud samanimelise näitusega KUMUs.

Üksinda, Tõnis Vint E-kunstisalongis

Vint Tõnis
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük