38 Lilled, Lola Liivat-Makarova Lola Liivat Makarova loomingus käivad lillemaal ja abstraktsionism käsikäes, kus üks toetab ja ajendab teist. Tema lillemaalid on ekspressiivsed ja jõulised, kus kunstnikku on huvitanud teose üldmulje ning tervik. Lillekimbud sulavad kord rohkem ja kord vähem üheks kogu ruumiga. Kunstnik on korduvalt viidanud oma lillemaalidele kui protestiaktsioonile, millelegi, mis andis võimaluse poliitiliselt keerulistel aegadel ametlikult seista vastu kõigele. 2008. aasta intervjuus on Lola Liivat Makarova kõnelenud: „Minu missioon oli ikkagi vastu töötada. Sellepärast ma maalisingi lilli. Ma maalisin loodust ja lilli, mis on alati olnud ilus, hea. “ Meistriklass Ammende villas 38. Lilled, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis Liivat-Makarova Lola
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
38. Lilled, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis
Lola Liivat-Makarova (sünd 1928)

38. Lilled

1989. Õli, papp. 76x69,5. Signatuuriga.
Alghind: € 1700, lõpphind: € 2200
50. E-Kunstisalongi L oksjon
03.12.2022 Tartu galeriis kell 13

Lola Liivat Makarova loomingus käivad lillemaal ja abstraktsionism käsikäes, kus üks toetab ja ajendab teist. Tema lillemaalid on ekspressiivsed ja jõulised, kus kunstnikku on huvitanud teose üldmulje ning tervik. Lillekimbud sulavad kord rohkem ja kord vähem üheks kogu ruumiga.
Kunstnik on korduvalt viidanud oma lillemaalidele kui protestiaktsioonile, millelegi, mis andis võimaluse poliitiliselt keerulistel aegadel ametlikult seista vastu kõigele. 2008. aasta intervjuus on Lola Liivat Makarova kõnelenud: „Minu missioon oli ikkagi vastu töötada. Sellepärast ma maalisingi lilli. Ma maalisin loodust ja lilli, mis on alati olnud ilus, hea.“Lola Liivat-Makarova (sünd 1928)
Maalikunstnik Lola Liivat-Makarova on sündinud 1928. aastal Tallinnas. Ta lõpetas 1951. aastal Tartu Töölisnoorte Keskkooli. Alustas kunstiõpinguid 1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954. aastal ERKI. On töötanud õppejõuna Tartu Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis, juhatanud Rüütli galeriid ja töötanud vabakutselisena. Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1960. aastast. On valitud Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks.Viljelenud maastiku-, lille- ja portreemaali. 1957. aastast ka nonfiguratiivset maali. 1960. aastate II poolel hakkas kasutama pastoosset faktuuri, millele lisanud valmiskujundeid. Tema kujunemisel oli pöördelise tähtsusega sündmuseks 1957. aastal Moskvas toimunud rahvusvaheline noorsoofestival, kus kunstnik omandas esimesed abstraktse maali kogemused.Sellest ajast on Lola Liivat-Makarova tuntud kui üks järjekindlamaid ekspressionismi viljelejaid meie kunstis. Kunstnik on aeg-ajalt ikka pöördunud ka looduslähedasema laadi poole, tema koloriit jääb aga ikka jõuliseks.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

38 Lilled, Lola Liivat-Makarova

Lola Liivat-Makarova (sünd 1928) 38 Lilled 1989 Lola Liivat Makarova loomingus käivad lillemaal ja abstraktsionism käsikäes, kus üks toetab ja ajendab teist. Tema lillemaalid on ekspressiivsed ja jõulised, kus kunstnikku on huvitanud teose üldmulje ning tervik. Lillekimbud sulavad kord rohkem ja kord vähem üheks kogu ruumiga.Kunstnik on korduvalt viidanud oma lillemaalidele kui protestiaktsioonile, millelegi, mis andis võimaluse poliitiliselt keerulistel aegadel ametlikult seista vastu kõigele. 2008. aasta intervjuus on Lola Liivat Makarova kõnelenud: „Minu missioon oli ikkagi vastu töötada. Sellepärast ma maalisingi lilli. Ma maalisin loodust ja lilli, mis on alati olnud ilus, hea.“

38. Lilled, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis

Liivat-Makarova Lola
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük