Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Ott Kangilaski õppis graafikat “Pallases" Ado Vabbe käe all. Ta valdab meisterlikult sügavtrükitehnikaid. 1950-ndatel saavutavad suure populaarsuse tema eesti muistenditeainelised lehed ja “Kalevipoja" paikadega seotud maastikud. “Akt" on meistril valminud pigem oma lõbuks, kuna 50-ndate realistliku ja vaoshoitud õhustiku jaoks on töö liialt meeleline. Kangilaski jääb truuks sügavtrükitehnikaile isegi neil aastail, mil enamik kunstnike loobub nende kasutamisest. Kangilaski on ka hea sulega kirjutaja, kes avaldas mitmeid kunstialaseid raamatuid, millest tuntum on koos Jaak Kangilaskiga kirjutatud “Kunsti kukeaabits" (1969). Töö kiidab Meistrit Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Akt

1956 Kuivnõel, paber. Plaat: 18x32,2. Signeeritud
Alghind: 4 500/ € 288
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

Ott Kangilaski õppis graafikat “Pallases" Ado Vabbe käe all. Ta valdab meisterlikult sügavtrükitehnikaid. 1950-ndatel saavutavad suure populaarsuse tema eesti muistenditeainelised lehed ja “Kalevipoja" paikadega seotud maastikud. “Akt" on meistril valminud pigem oma lõbuks, kuna 50-ndate realistliku ja vaoshoitud õhustiku jaoks on töö liialt meeleline. Kangilaski jääb truuks sügavtrükitehnikaile isegi neil aastail, mil enamik kunstnike loobub nende kasutamisest. Kangilaski on ka hea sulega kirjutaja, kes avaldas mitmeid kunstialaseid raamatuid, millest tuntum on koos Jaak Kangilaskiga kirjutatud “Kunsti kukeaabits" (1969).Ott Kangilaski
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski Akt 1956 Kuivnõel, paber Plaat: 18x32,2 Ott Kangilaski õppis graafikat “Pallases" Ado Vabbe käe all. Ta valdab meisterlikult sügavtrükitehnikaid. 1950-ndatel saavutavad suure populaarsuse tema eesti muistenditeainelised lehed ja “Kalevipoja" paikadega seotud maastikud. “Akt" on meistril valminud pigem oma lõbuks, kuna 50-ndate realistliku ja vaoshoitud õhustiku jaoks on töö liialt meeleline. Kangilaski jääb truuks sügavtrükitehnikaile isegi neil aastail, mil enamik kunstnike loobub nende kasutamisest. Kangilaski on ka hea sulega kirjutaja, kes avaldas mitmeid kunstialaseid raamatuid, millest tuntum on koos Jaak Kangilaskiga kirjutatud “Kunsti kukeaabits" (1969).

Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük