Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Ott Kangilaski õppis graafikat “Pallases" Ado Vabbe käe all. Ta valdab meisterlikult sügavtrükitehnikaid. 1950-ndatel saavutavad suure populaarsuse tema eesti muistenditeainelised lehed ja “Kalevipoja" paikadega seotud maastikud. “Akt" on meistril valminud pigem oma lõbuks, kuna 50-ndate realistliku ja vaoshoitud õhustiku jaoks on töö liialt meeleline. Kangilaski jääb truuks sügavtrükitehnikaile isegi neil aastail, mil enamik kunstnike loobub nende kasutamisest. Kangilaski on ka hea sulega kirjutaja, kes avaldas mitmeid kunstialaseid raamatuid, millest tuntum on koos Jaak Kangilaskiga kirjutatud “Kunsti kukeaabits" (1969). 2007 Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis
Ott Kangilaski (1911 - 1975)

Akt

1956 Kuivnõel, paber. Plaat: 18x32,2. Signeeritud
Alghind: € 4500/€288
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

Ott Kangilaski õppis graafikat “Pallases" Ado Vabbe käe all. Ta valdab meisterlikult sügavtrükitehnikaid. 1950-ndatel saavutavad suure populaarsuse tema eesti muistenditeainelised lehed ja “Kalevipoja" paikadega seotud maastikud. “Akt" on meistril valminud pigem oma lõbuks, kuna 50-ndate realistliku ja vaoshoitud õhustiku jaoks on töö liialt meeleline. Kangilaski jääb truuks sügavtrükitehnikaile isegi neil aastail, mil enamik kunstnike loobub nende kasutamisest. Kangilaski on ka hea sulega kirjutaja, kes avaldas mitmeid kunstialaseid raamatuid, millest tuntum on koos Jaak Kangilaskiga kirjutatud “Kunsti kukeaabits" (1969).Ott Kangilaski (1911 - 1975)
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski (1911 - 1975) Akt 1956 Kuivnõel, paber Plaat: 18x32,2 Ott Kangilaski õppis graafikat “Pallases" Ado Vabbe käe all. Ta valdab meisterlikult sügavtrükitehnikaid. 1950-ndatel saavutavad suure populaarsuse tema eesti muistenditeainelised lehed ja “Kalevipoja" paikadega seotud maastikud. “Akt" on meistril valminud pigem oma lõbuks, kuna 50-ndate realistliku ja vaoshoitud õhustiku jaoks on töö liialt meeleline. Kangilaski jääb truuks sügavtrükitehnikaile isegi neil aastail, mil enamik kunstnike loobub nende kasutamisest. Kangilaski on ka hea sulega kirjutaja, kes avaldas mitmeid kunstialaseid raamatuid, millest tuntum on koos Jaak Kangilaskiga kirjutatud “Kunsti kukeaabits" (1969).

Akt, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük