Pühitseme!, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kunstihariduse omandas Ott Kangilaski kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Kooli lõpetas ta 1943. aastal. Käesoleval graafilisel lehel tõestab Kangilaski oma tehnilist virtuoossust ja suurepärast vaatlusoskust: peomeeleolu on edasi antud kogu lõbususes ja samas ka grotesksuses. Kõikide karakterite näoilmed ning kehakeel on peensusteni läbimõeldud, tõmmates vaataja kaasa sellesse lustakasse stseeni. Käesolev teos kuulub nii Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi kui ka Tartu Ülikooli Kunstimuuseumi kogusse. 2002 Pühitseme!, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Pühitseme!, Ott Kangilaski E-kunstisalongis
Ott Kangilaski (1911 - 1975)

Pühitseme!

1974 Kuivnõel, paber. Signatuuriga. Plm 29,5x48,7
Alghind: € €900
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Kunstihariduse omandas Ott Kangilaski kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Kooli lõpetas ta 1943. aastal. Käesoleval graafilisel lehel tõestab Kangilaski oma tehnilist virtuoossust ja suurepärast vaatlusoskust: peomeeleolu on edasi antud kogu lõbususes ja samas ka grotesksuses. Kõikide karakterite näoilmed ning kehakeel on peensusteni läbimõeldud, tõmmates vaataja kaasa sellesse lustakasse stseeni. Käesolev teos kuulub nii Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi kui ka Tartu Ülikooli Kunstimuuseumi kogusse.Ott Kangilaski (1911 - 1975)
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pühitseme!, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski (1911 - 1975) Pühitseme! 1974 Kuivnõel, paber Signatuuriga Kunstihariduse omandas Ott Kangilaski kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Kooli lõpetas ta 1943. aastal. Käesoleval graafilisel lehel tõestab Kangilaski oma tehnilist virtuoossust ja suurepärast vaatlusoskust: peomeeleolu on edasi antud kogu lõbususes ja samas ka grotesksuses. Kõikide karakterite näoilmed ning kehakeel on peensusteni läbimõeldud, tõmmates vaataja kaasa sellesse lustakasse stseeni. Käesolev teos kuulub nii Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi kui ka Tartu Ülikooli Kunstimuuseumi kogusse.

Pühitseme!, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük