Pühitseme!, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kunstihariduse omandas Ott Kangilaski kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Kooli lõpetas ta 1943. aastal. Käesoleval graafilisel lehel tõestab Kangilaski oma tehnilist virtuoossust ja suurepärast vaatlusoskust: peomeeleolu on edasi antud kogu lõbususes ja samas ka grotesksuses. Kõikide karakterite näoilmed ning kehakeel on peensusteni läbimõeldud, tõmmates vaataja kaasa sellesse lustakasse stseeni. Käesolev teos kuulub nii Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi kui ka Tartu Ülikooli Kunstimuuseumi kogusse. Meistrilt rahvale Pühitseme!, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Pühitseme!, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Pühitseme!

1974 Kuivnõel, paber. Signatuuriga. Plm 29,5x48,7
Alghind: € 900
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Kunstihariduse omandas Ott Kangilaski kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Kooli lõpetas ta 1943. aastal. Käesoleval graafilisel lehel tõestab Kangilaski oma tehnilist virtuoossust ja suurepärast vaatlusoskust: peomeeleolu on edasi antud kogu lõbususes ja samas ka grotesksuses. Kõikide karakterite näoilmed ning kehakeel on peensusteni läbimõeldud, tõmmates vaataja kaasa sellesse lustakasse stseeni. Käesolev teos kuulub nii Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi kui ka Tartu Ülikooli Kunstimuuseumi kogusse.Ott Kangilaski
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Pühitseme!, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski Pühitseme! 1974 Kuivnõel, paber Signatuuriga Kunstihariduse omandas Ott Kangilaski kunstikoolis Pallas, kus õppis alates 1934. aastast Ado Vabbe graafikaateljees. Kooli lõpetas ta 1943. aastal. Käesoleval graafilisel lehel tõestab Kangilaski oma tehnilist virtuoossust ja suurepärast vaatlusoskust: peomeeleolu on edasi antud kogu lõbususes ja samas ka grotesksuses. Kõikide karakterite näoilmed ning kehakeel on peensusteni läbimõeldud, tõmmates vaataja kaasa sellesse lustakasse stseeni. Käesolev teos kuulub nii Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi kui ka Tartu Ülikooli Kunstimuuseumi kogusse.

Pühitseme!, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük