Põrgu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski alustas Pallases õpinguid 1934. aastal Vabbe graafikaateljees. Kolm aastat varem oli ta astunud Tartu Ülikooli kirjandus- ja kunstiajalugu õppima. Kunstikooli õpingud katkesid ning ta jätkas neid alles 1940. aastal kui Pallas oli ümber nimetatud Konrad Mäe nimeliseks Riigi Kõrgemaks Kunstikooliks, mille lõpetas kolm aastat hiljem. Käesolev tu¹ijoonistus on aga valminud enne Pallasesse astumist ülikooliõpingute ajal, mil Kangilaski oli 22-aastane. Äkiline ning värvikate karakteritega vürtsitatud joonistus "Põrgu“ on huvipakkuv nooruspõlve katsetus, kus nähtub tulevase graafiku varane kunstitunnetus. 2002 Põrgu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Põrgu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis
Ott Kangilaski (1911 - 1975)

Põrgu

1932 Tu¹¹, paber. Signatuuriga. Lm 37x47,5
Alghind: € €700, lõpphind: € 2 900
33. E-Kunstisalongi XXXIII oksjon
09.11.2014 Tartu galeriis kell 15

Kangilaski alustas Pallases õpinguid 1934. aastal Vabbe graafikaateljees. Kolm aastat varem oli ta astunud Tartu Ülikooli kirjandus- ja kunstiajalugu õppima. Kunstikooli õpingud katkesid ning ta jätkas neid alles 1940. aastal kui Pallas oli ümber nimetatud Konrad Mäe nimeliseks Riigi Kõrgemaks Kunstikooliks, mille lõpetas kolm aastat hiljem. Käesolev tu¹ijoonistus on aga valminud enne Pallasesse astumist ülikooliõpingute ajal, mil Kangilaski oli 22-aastane. Äkiline ning värvikate karakteritega vürtsitatud joonistus "Põrgu“ on huvipakkuv nooruspõlve katsetus, kus nähtub tulevase graafiku varane kunstitunnetus.Ott Kangilaski (1911 - 1975)
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Põrgu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski (1911 - 1975) Põrgu 1932 Tu¹¹, paber Signatuuriga Kangilaski alustas Pallases õpinguid 1934. aastal Vabbe graafikaateljees. Kolm aastat varem oli ta astunud Tartu Ülikooli kirjandus- ja kunstiajalugu õppima. Kunstikooli õpingud katkesid ning ta jätkas neid alles 1940. aastal kui Pallas oli ümber nimetatud Konrad Mäe nimeliseks Riigi Kõrgemaks Kunstikooliks, mille lõpetas kolm aastat hiljem. Käesolev tu¹ijoonistus on aga valminud enne Pallasesse astumist ülikooliõpingute ajal, mil Kangilaski oli 22-aastane. Äkiline ning värvikate karakteritega vürtsitatud joonistus "Põrgu“ on huvipakkuv nooruspõlve katsetus, kus nähtub tulevase graafiku varane kunstitunnetus.

Põrgu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük