Palgivedu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Ott Kangilaski oli mitmekülgsete annetega. Esmalt õppis ta lühiajaliselt Tartu ülikoolis kunsti- ja kirjandusajalugu ning astus seejärel 1934. aastal "Pallasesse“ õppima graafikat. Kunstikooli lõpudiplomini jõudis ta alles sõjaajal 1943. Kangilaski oli vaheda sulega, ta on kirjutanud Eduard Wiiraltist, sügavtrükitehnikatest, jooksvatest kunstiprobleemidest. Koos Jaak Kangilaskiga oli ta omaaegse populaarse "Kunsti kukeaabitsa“ väljaandjaks. O. Kangilaski illustreeris mitmeid populaarseid lasteraamatuid, mille tegelasteks meie rahvajuttude kangelased ning käsitles sama ainest ka oma vabagraafikas. "Palgivedu“ valmis Kangilaskil ajal kui tööteema kunstis muutus üha aktuaalsemaks. Graafik demonstreerib lehes oma tehnilist meisterlikkust. Ta annab hele-tumedate pindadega ning kuivnõelale omase viirutusega edasi talvise õhtuse lumevälja maalilisuse. Stseen on kujutatud lüürilises võtmes ning selles puudub hilisemate analoogsete stseenide paatoslikkus. Meistrilt rahvale Palgivedu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis Kangilaski Ott
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Palgivedu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Palgivedu

1945 Kuivnõel, paber. Signatuuriga. Plm.23,1x30,3
Alghind: 6 000/ € 383
18. Töö kiidab Meistrit
04.04.2007 Tallinn, Mustpeade Maja

Ott Kangilaski oli mitmekülgsete annetega. Esmalt õppis ta lühiajaliselt Tartu ülikoolis kunsti- ja kirjandusajalugu ning astus seejärel 1934. aastal "Pallasesse“ õppima graafikat. Kunstikooli lõpudiplomini jõudis ta alles sõjaajal 1943. Kangilaski oli vaheda sulega, ta on kirjutanud Eduard Wiiraltist, sügavtrükitehnikatest, jooksvatest kunstiprobleemidest. Koos Jaak Kangilaskiga oli ta omaaegse populaarse "Kunsti kukeaabitsa“ väljaandjaks. O. Kangilaski illustreeris mitmeid populaarseid lasteraamatuid, mille tegelasteks meie rahvajuttude kangelased ning käsitles sama ainest ka oma vabagraafikas.
"Palgivedu“ valmis Kangilaskil ajal kui tööteema kunstis muutus üha aktuaalsemaks. Graafik demonstreerib lehes oma tehnilist meisterlikkust. Ta annab hele-tumedate pindadega ning kuivnõelale omase viirutusega edasi talvise õhtuse lumevälja maalilisuse. Stseen on kujutatud lüürilises võtmes ning selles puudub hilisemate analoogsete stseenide paatoslikkus.Ott Kangilaski
Graafik ja publitsist, sündinud 1911 Viljandimaal taluniku perekonnas, surnud 1975 Tallinnas. Õppis Arumetsa algkoolis, Tartu poeglaste reaalgümnaasiumis. 1931-1935 õppis Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonnas kunsti- ja kirjandusajalugu ning rahvaluulet. Aastast 1934 õppis ka Pallases A. Vabbe graafikaateljees. Jätkas õpinguid 1940-1941 K. Mäe nim. Riigi Kõrgemas Kunstikoolis A. Bachi ja A. Laigo juhendusel ja lõpetas 1943 Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused. Suur osa loomingust ja vabagraafikast toetub rahvaluulele, tähelepanuväärseim on sari muistendiainelisi lehti, milles ilmneb sügavtrükitehnikate meisterlik valdamine. Viljeles ka puugravüüri.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Palgivedu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Ott Kangilaski Palgivedu 1945 Kuivnõel, paber Signatuuriga Ott Kangilaski oli mitmekülgsete annetega. Esmalt õppis ta lühiajaliselt Tartu ülikoolis kunsti- ja kirjandusajalugu ning astus seejärel 1934. aastal "Pallasesse“ õppima graafikat. Kunstikooli lõpudiplomini jõudis ta alles sõjaajal 1943. Kangilaski oli vaheda sulega, ta on kirjutanud Eduard Wiiraltist, sügavtrükitehnikatest, jooksvatest kunstiprobleemidest. Koos Jaak Kangilaskiga oli ta omaaegse populaarse "Kunsti kukeaabitsa“ väljaandjaks. O. Kangilaski illustreeris mitmeid populaarseid lasteraamatuid, mille tegelasteks meie rahvajuttude kangelased ning käsitles sama ainest ka oma vabagraafikas. "Palgivedu“ valmis Kangilaskil ajal kui tööteema kunstis muutus üha aktuaalsemaks. Graafik demonstreerib lehes oma tehnilist meisterlikkust. Ta annab hele-tumedate pindadega ning kuivnõelale omase viirutusega edasi talvise õhtuse lumevälja maalilisuse. Stseen on kujutatud lüürilises võtmes ning selles puudub hilisemate analoogsete stseenide paatoslikkus.

Palgivedu, Ott Kangilaski E-kunstisalongis

Kangilaski Ott
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük