Astrid, Märt Bormeister E-kunstisalongis Märt Bormeister õppis aastatel 1931-1937 Tallinnas Riigi Kunsttööstuskoolis ja jätkas Pallase kunstikoolis, kus õppis professor Aleksander Vardi ateljees, lõpetades kooli maali erialal. Bormeister töötas õppejõuna ning teda on peetud üheks paremaks Eestis tegutsenud kunstiõpetajaks. Intensiivse õpetajatööga paralleelselt jõudis kunstnik aktiivselt ka loominguga tegeleda. Kunstiajaloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud: "Bormeistri loomingus kohtab neutraalseid teemasid, peamiselt maastikke ja lillemaale. Tema maalikäekiri oli realistlik ning koloriit ühe töö mõõtmes tagasihoidlik. Läbivalt on tema maalidel tuntav põhjamaine kargus ja meeleolu. " 1999 teater "Vanemuine" Astrid, Märt Bormeister E-kunstisalongis Bormeister Märt
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Astrid, Märt Bormeister E-kunstisalongis
Märt Bormeister (1916–1991)

Astrid

1976 Õli, papp. Signatuuriga. 50x50
Alghind: € €1175, lõpphind: € 1 175
40. E-Kunstisalongi XXXX oksjon
28.10.2017 Tartu galeriis kell 15

Märt Bormeister õppis aastatel 1931-1937 Tallinnas Riigi
Kunsttööstuskoolis
ja jätkas Pallase kunstikoolis, kus õppis
professor Aleksander Vardi ateljees, lõpetades kooli maali erialal.
Bormeister töötas õppejõuna ning teda on peetud üheks
paremaks Eestis tegutsenud kunstiõpetajaks. Intensiivse õpetajatööga
paralleelselt jõudis kunstnik aktiivselt ka loominguga
tegeleda. Kunstiajaloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud:
"Bormeistri loomingus kohtab neutraalseid teemasid, peamiselt
maastikke ja lillemaale. Tema maalikäekiri oli realistlik ning
koloriit ühe töö mõõtmes tagasihoidlik. Läbivalt on tema maalidel
tuntav põhjamaine kargus ja meeleolu."Märt Bormeister (1916–1991)
Maalikunstnik, sündninud 1916. aastal Tallinnas, suri 1991. aastal. Bormeistri kunstiõpingud algasid 1931. aastal Riigi Kunsttööstuskoolis, kus ta õppis Roman Nymani ja August Janseni käe all. Järgneval kümnendil jätkas Bormeister oma õpinguid veel Tartus ja Moskvas, lisaks täiendas ta end ka Soomes ja Rootsis. Alates 1936. aastast osales Bormeister aktiivselt näitustel, maalis intensiivselt ning pärast õpingute lõpetamist 1945. aastal asus tööle õppejõuna ERKI-sse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Astrid, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Märt Bormeister (1916–1991) Astrid 1976 Õli, papp Signatuuriga Märt Bormeister õppis aastatel 1931-1937 Tallinnas RiigiKunsttööstuskoolisja jätkas Pallase kunstikoolis, kus õppisprofessor Aleksander Vardi ateljees, lõpetades kooli maali erialal.Bormeister töötas õppejõuna ning teda on peetud üheksparemaks Eestis tegutsenud kunstiõpetajaks. Intensiivse õpetajatöögaparalleelselt jõudis kunstnik aktiivselt ka loomingugategeleda. Kunstiajaloolane Tiiu Talvistu on kirjutanud:"Bormeistri loomingus kohtab neutraalseid teemasid, peamiseltmaastikke ja lillemaale. Tema maalikäekiri oli realistlik ningkoloriit ühe töö mõõtmes tagasihoidlik. Läbivalt on tema maalideltuntav põhjamaine kargus ja meeleolu."

Astrid, Märt Bormeister E-kunstisalongis

Bormeister Märt
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük